Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van, hogy este könnyen...

Miért van, hogy este könnyen elalszik, de nappal nem?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 hónapos. Nappal csak ölben hajlandó elaludni. Sajnos nagyon hasfájós volt, és sokat volt ölben. Hála istennek nem kell sokáig fogni, max 5-10 perc, de közben szó szerint le kell fognom, mert annyira feszeng az ölemben. Az gondoltam az a baja, hogy a kiságyba akar elaludni, így berakom, de akkor sírni kezd és vissza ki kell venni. Este viszont megetetem, és büfiztetés közben bealszik, vagy ha nem berakom a kiságyba, forgolódik egy kicsit és alszik is. Mit tegyek, hogy nappal is könnyebben elaludjon.
2012. ápr. 12. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Mindenképp rá kell vezetned az ágyban alvásra, mert egyre nehezebb lesz, és nem fogod bírni. Én mindig úgy gondoltam (és be is jött) ha tiszta a pelenka, nem éhes, nem szomjas, és elég fáradt, akkor tuti elalszik. Az elején nehéz, mert keresni fog, és persze ne hagyd hosszú percekig üvölteni! Amikor már tényleg nagyon fáradt vedd fel, vidd a kiságyhoz, puszilgasd meg és tedd le, menj ki. Ha sír menj be vedd fel, puszi megint, megnyugtatás, tedd le. Ezt addig, amíg el nem alszik. Egyre rövidebb ideig kell majd ezt csinálnod. Cumizik? Vagy szopja az ujját esetleg?
2012. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Cumizik, de csak addig kell neki míg el nem alszik. Ezzel is gondban vagyok, mert ha beteszem a kiságyba sokszor kiesik a cumi a szájából és azért kezd el sírni, de visszatenni még nem tudja.
2012. ápr. 12. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahhh, nálunk is ugyanez a helyzet. A leteszem-felveszem dolgot 3 hónapja próbálom bevezetni, de nála nem megy. :( Amint érzi, hogy elemelem a testemtől rögtön elkezd újra üvölteni, és sokszor inkább álomba sírja magát a vállamon. PEdig ásítás után megyünk be a szobába, szépen lehúzzuk a redőnyt, megpuszilgatom, beteszem az ágyba, és jön a "pokol".

Szerintem túl érdekesnek tartja a nappalt ahhoz, hogy aludjon, fél, hogy lemarad valamiről és bosszantja, hogy álmos. Én csak erre tudok gondolni, mert más baja nem lehet. Fél óra után hatalmas vigyorral ébred, mikor előtte fél órát üvöltött...

2012. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem is cumizott eleinte, aztán megtalálta az ujját, ez bevallom sokat segített. Csak most meg átfordult arra, hogy ha nem talál jobb elfoglaltságot meg hopp ott az ujja. Akkor is azt gondolom, hogy nagyon ki kell fárasztani játékkal. Tudom, hogy nem könnyű, de próbálkozni kell. Nekünk ha nem itthon vagyunk meg úgy alszik el, hogy melléfekszek és mintha tudná, hogy alvás jön. Bekapja az ujját és 2 perc múlva alszik. Itthon sima ügy. Beteszem, alszik. Ritkán nehezebben, lehet a foga miatt. Érdemes próbálkozni! Besötétíteni nagyon nem szoktam, azt olvastam nem annyira jó, így csak egy picit húzom el a sötétítőt, hogy ne tűzzön be a nap.
2012. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerűen oldom meg :-)

mellkasra tettem és aludtam vele egy keveset majd finoman lecsúsztattam magam mellé az ágyra és kibújtam tenni a dolgom


nappal egyik sem aludt el a saját ágyában, vagy a miénkben vagy a kanapén, kint a kertben stb... a fentebb leírt módszerrel :-)


kb 2 évesen mint már stabilan tudtam h délben alszik csak akkor szoktattam be a saját ágyába előtte mese takargatás besötétítés


éjjelre én is a saját ágyába fektetem le vagy más mászik is h jelezze aludni akarok megkapja a tejcsijét és alszik :-)


ennyi idősen nekem kb 2-3 alkalommal aludtak nappal 1-1.5 órát és hát az a 20 perc szundi nekem is jó volt :-)

2012. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha még csak 1-2.őt ásít ne vidd be. Még mutass neki valamit, még játszatok. Amúgy nekem soha máskor nincs a kiságyban, csak ha aludni kell. Sokan néztek rám emiatt, de szerintem a kiságy nem a játék helye.
2012. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kiságyba én sem szeretem berakni játszani. Ha beteszem játékot nem teszek be hozzá, csak egy plüssállatot.
2012. ápr. 12. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!