Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hetes a kisfiam. Mibe öltözte...

6hetes a kisfiam. Mibe öltöztessem ebbe a nagy melegbe? A védőnő azt mondja, hogy még rövidujjút ne. Akkor minek gyártanak ilyen piciknek pl. napozót?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fúj a szél és tényleg iszonyat meleg van,30 fok felett akor nyugodtan adhatsz rá napozót...de ha fúj a szél annak ellenére h süt a nap akkor tényleg óvatosan,mert Ő még pici és nem anniyra jó a hőháztartása!Persze ez nem azt jelenti h bundazsákba rakjad:)
2009. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Szerintem is adhatsz rá napozót, de, ha nem fúj a szél. Sapi legyen rajta mindenképpen, és egy kis zokni is. Ha gondolod egy textil pelussal betakarhatod, és ha látod, hogy nagyon melege van, leveszed róla.

2009. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondhatta, h ne adj rá rövidet, h nehogy a napon leégjen. De ha odafigyelsz a bőrére és bekened, akkor nem lesz belőle semmi. Úgysem lesz hosszabb ideig a tűző napon.
2009. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jézus,honnan jött a védőnőd?Alaszkából?Az én fiamon ilyen melegben(3 hetes korában,május közepén született) egy ujjatlan body volt,vagy napozó,vagy egy pelus és egy rövid ujjú póló.Zoknit sem adtam rá.Ha elaludt betakartam egy textilpelussal.Most 1 éves,de még nem volt beteg.
2009. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia,

a kislányom 3 hetes, már 1 hete járunk sétizni. Eleinte body+rugi volt rajta, de jelezte, hogy melege van. Akkor levettem a bodyt, és csak rugi volt rajta, ha fújt a szél. De szélcsendben én is csak egy napozót adtam rá, kis zoknival, betakartam egy textilpelussal (igaz, lerúgta magáról..). A sapi tényleg fontos!

6 hetesen már tényleg jó, ha úgy öltözteted, ahogy magadat is.:) Azért a biztonság kedvéért mindig legyen nálad valami plusz ruha, ha lehűlne az idő vagy feltámad a szél. Én is így szoktam:)

2009. jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem az újszülöttekre minden évszakban igaz a régi jól bevállt elv miszerint egy réteggel többet adunk rá mint amiben mi jól érezzük magunkat. Ezt ésszel átgondolva szerintem mindíg lehet alkalmazni. A baba hőszabályozása ilyenkor még nem működik, könnyen átveszi a vele érintkező tárgyak hőmérsékletét. Aztis figyelembe kell venni, hogy ő fekszik, és szinte egyfolytában szundizik. Én itt nálunk ma rövidnaciban, és vékony pólóban érzem jól magam. Az árnyékban pihenő újszülött babámra vékonyka rugit adnék, és betakarnám egy pelussal. Ha kicsit huzatos, szeles helyen pihen egy vékonyka nyári kendőt is tennék a fejecskéjére.

2009. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Ma napozóban vagyunk,és nagyon jól érzi magát.Mégegyszer köszi!
2009. jún. 19. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!