Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba megfordul, az...

Ha egy baba megfordul, az csak tudatos lehet?

Figyelt kérdés
Barátnőm ujjongva mesélte,hogy a kisfia tudatosan megfordult 5 hetesen.Az enyém is megfordult ennyi idősen,akárhányszor hasra raktam,de eszembe nem jutott,hogy ez már "rendes" fordulás.Most 3 hónapos,ma is megfordult,de még ma sem vagyok biztos benne,hogy ez már "az igazi" forgás.A hátáról az oldalára fordul kb 2 hete,de nem tudom,mit higgyek.Tényleg szándékosan forognak már ilyen korán a gyerekek?Ha nem,akkor honnan tudod,hogy ez már szándékos volt?(Lehet értetlen vagyok,de az első gyerekem elmúlt 6 hónapos,mire először megfordult.)
2012. ápr. 12. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
3 hónaposan egy jó erős baba már megfordul tudatosan. 5 hetesen még csak véletlenül forog. Ha ismételgeti a forgást, vagy próbálkozik vele, akkor szándékosan csinálja.
2012. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

még csak az sem jelenti a tudatosságot, hogy rendszeresen csinálja, kedves első.

barátnőm kisfia is forgott hasról hátra pár hetesen, mindig :D

de csak mert tetszett neki, hogy kinyomta magát erre átbillent ezért újra és újra csinálta. amikor meg már tudatosan csinálta akkor tette kezét-lábát, maga a mozdulaton is lehetett látni :)

2012. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak tudatos lehet, sőőőőt, végülis mindig véletlen kezdődik, és a sok sok véletlen átfordulás tetszik nekik, és csak hónapok múlva jönnek rá, hogy ők is képesek ezt megcsinálni, ha már elég erős az izomzatuk hozzá...

Bnőd kisfia tuti nem tudatosan fordult meg, de lehet, hogy a bnőd se úgy gondolta...:-)

2012. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is egyszer a hátára fordult 4-5 hetesen, aztán legközelebb 6 hónaposan csinálta. Szóval ez még semmit nem jelent.
2012. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én babóm mérgében megfordult hasról hátra 1, és 2 hetesen... Majd szünet, és 6 hetesen pár napig volt a hobbija, hogy naponta többször is átfordult. A nagyobbik után, aki 5,5 hós koráig még véletlenül sem fordult meg, nagyon furcsa volt.

Aztán 3,5 hósan kezdett el tényleg forogni, akkor hátról hasra. Azóta lehetetlen a pelenkázás :)

2012. ápr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!