Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam az oldalán aludni?

Hagyjam az oldalán aludni?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam és mostanában szinte mindig oldalra fordulva alszik el. Illetve ha háton alszik egy idő után akkor is az oldalára fordul és úgy horpaszt tovább. Ilyen idős korban is ártalmas lehet a csípőjének?
2009. jún. 18. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is állandóan az oldalán aludt kicsinek is és semmi baja nem lett tőle. Ha neki így kényelmes, akkor had aludjon. Ha fájna neki akkor megfordulna.
2009. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kisfiam is hat hónapos. ő is vagy az oldalán alszik el úgy szereti. de amikor már nagyon mélyen alszik akkor hanyatt vágja magát és teljesen kiterül:)

ha kényelmetlen lenne neki akkor nem úgy aludna:)

ezen ne aggódj szerintem

2009. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsika, de mért is lenne ártalmas a csípőjének?Az én lányom kezdettől fogva az oldalán alszik, igaz váltva nem az egyik oldalon, és mégsincs semmi baja a csípőjének.Én még nem is hallottam erről, pedig a védőnő is és a gyermekorvos is látta, hogy így alszik, mégsem szóltak semmit rá.Nem értem mi gond lehet ebből?
2009. jún. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem még újszülött korában mondta a védőnő (mert néha akkor is az oldalán aludt), hogy ne nagyon engedjem, mert árt a csípőjének.
2009. jún. 18. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Elso perctol az oldalan aludt meg a korhazban is max a hatahoz sodortan 1 kis pledet h kenyelmesebb legyen ,mi most voltunk 6 honaposak ,voltunk csipo vizsgalaton de semmi bajunk,es nekunk sem mondtak es nem is halottunk ilyet.O is oldalast alszik el ha mar melyen alszik akkor hanyatt vagja o is magat..
2009. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont a védőnőm mondta, hogy oldalán altassam a babát, persze váltogatva. Szerinte a hason alvás hajlamosít a bölcsőhalálra, a háton alvást meg azért nem javasolta, mert ha véletlen feljön a kaja, akkor símán félrenyelheti. Így a fiamat is oldalán altattam születésétől kezdve (hozzáteszem semmi baja), meg most a lányomat is.
2009. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!