Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most hagyjam aludni vagy...

Most hagyjam aludni vagy felkeltsem hajnalba?

Figyelt kérdés

Lányunk ma 3 hónapos és 1 hónapja úgy gondolta, hogy átaludja az éjszakát, aminek nem voltunk az ellenkezői :)

Viszont, az elmúlt egy hétben ált. hajnali 2-től elkezd nyöszörögni. Egyáltalán nem sír, csak hangokat ad ki. Ilyenkor ha bemegyünk és odaadjuk neki a cumiját, akkor semmi baja.

Elmúlt 2-3 napban viszont ez nem egy alkalom hajnalban, hanem akár 3-4 is.


Most ilyenkor ébresszem fel, az amúgy csukott szemmel láthatólag alvó lányunkat vagy 'játsszuk' ezt a játékot és kifogja nőni?

Sírni nem sír, így nem hinném, hogy éhes lenne.

Esetleg vegyek neki szundis kendőt és próbáljam kiváltani a cumit?

Vagy térjünk vissza az éjszakai etetéshez is?


Mi lenne a jó megoldás?


2011. okt. 15. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most nem igazán értem mi a baj. Az, hogy kéri a cumiját?

Ha alszik,miért akarod felkelteni? Ha csak a cumi kell neki, akkor add neki oda. Ha tízszer, akkor tízszer.

Miért akarsz neki enni adni?

Félreértek valamit?

2011. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert nem igazán tudom, hogy most a cumi elég-e neki - látszólag megnyugodik tőle - vagy valami más lenne-e a gondja?!!


Mivel nyöszörög és nem sír, így eddig úgy gondoltam, hogy nem éhes, de hajnali 2től 3-4 alkalommal is felkel. Ezért kérdeztem, hogy felkeltsem -e és megetessem-e?!

2011. okt. 15. 08:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha magátol nem kell fel,akkor te sedm tedd!

Ha cumitól megnyugszik akkor azt add oda neki!

Ha éhes lesz,biztos jelezni fogja azt!

Lehet,hogy esetleg melege van és azért alszik nyugtalanul?

2011. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1.

Ja értem.

Hát az én babám már lassan 1 éves, de még most is vannak nyugtalanabb pillanatai éjjel. Nem sír, csak úgy nyöszög.

Ilyenkor szerintem hagyd a babádat, add neki vissza a cumit, hadd aludjon még.

2011. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

az én babám is sokat nyöszörög, de nem keltem fel. nemtudom miért így alszik. :( ő még éjszaka 2x felkel enni. 2hónapos.

2011. okt. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell felkelteni, hagyni kell aludni, ha nem lesz elég neki a cumi, akkor úgysem fog vissza aludni. Nekem is ezt csinálja a fiam, nyöszörög, de megkapja a cumit, meg a rongyit, és alszik is tovább, ha éhes, olyankor nem szokott csak elaludni, olyankor cicizik egy kicsit, és utána alszik tovább.
2011. okt. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne ébreszd fel. Az én lányom 7 hónapos, 3 hós kora óta átalussza az éjszakát, de van, hogy egy éjszaka 5-ször kelek fel arra, hogy nyöszörög. Visszaadom a cumiját és már alszik is. Ha éhes úgyis felébred rendesen. És azt tudni fogod. :)
2011. okt. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!