Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányozva szoptatva vagy...

Dohányozva szoptatva vagy inkább tápszer?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 21:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tápszer. Ha eddig nem volt semmi baja, akkor is nagyon megterheli a szervezetét a dohányos anyatej, legjobb esetben "csak" hasfájós lesz, na meg persze megnézném annak a babának a súlygyarapodását...
2012. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már egyértelműen tápszer.Az anya szervezete mindent feldolgoz az anyatejbe, így belekerül a nikotin, és minden káros anyag.Elképesztő, ha valaki a saját gyerekéért sem tudja letenni a cigit, megvan erről a véleményem.Én is cigiztem a terhesség előtt, mivel nem tervezett baba volt, így csak a pozitív tesztnél raktam le.8 hónapos koráig szopizott, de soha még csak rá se néztem a cigire!!Saját magamat mérgezhetem, de ki vagyok én, hogy kockáztassam a gyerekem egészségét??? A sógornőm szívta a terhesség alatt, és most is.Rágyújt, aztán megy szoptatni, hát gyönyörű!!Nem szól rá senki, de a véleményünk megvan róla.17 hónapos a kisfiú, eszik, iszik mindent, mégis az anyján csüng.Szerintem rendesen függő már a kisgyerek.Éjjel is többször ébred cicizni, már kiszolgálja magát.Én meg csak csodálkozom, hogy hogy lehet valaki ilyen felelőtlen anya..sajnos meg lesz ennek a böjtje, ha nem most, akkor iskolás korban, de ez nem marad büntetlenül.Ne legyen igazam, de ez vissza fog ütni.Persze akkor sem a sógornőm lesz a hibás.
2012. ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%
Az én ismerősöm is dohányzik, kb 2-3 szál naponta, egy éve szoptat. A kisbaba jó értelemben iszonyat módon fejlődik mint szellemileg, mint mozgásban. Ezzel természetesen nem arra célzok, hogy jótékony. De úgy tűnik az anyuka csak így tudja levezetni a stresszt, és ez mindenképp pozitívan hat. Amellett vagyok azért, hogy ne dohányozzon egy szoptató anyuka.
2012. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a legszomorúbb látvány a kivizsgálásokra menet mindig az volt, ha egy pocakos anyukát dohányozni láttam. Hihetetlen elkeserítőnek találtam. Én már a gyerek tervezése előtt - még a házasságkötésünk előtt - letettem a cigit, hogy legyen ideje a szervezetemnek "átállni". Erős dohányos voltam, de egyik napról a másikra abbahagytam. Azóta 1x sem gyújtottam rá, sőt a férjem is leszokott mikor megszületett a kicsi. Ha vendégek vannak nálunk, ők is tudják, hogy a udvar másik végébe gyújthatnak csak rá, a kicsi közelében semmiképp. Bár szoptatni nem tudtam a kicsit, soha nem kockáztattam volna az egészségét még azzal sem, hogy az udvaron rágyújtsak míg ő alszik. Kiábrándító, hogy vannak ilyen anyukák. Szegény kisbaba...
2012. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A nikotinos anyatej a lehető legrosszabb, ami a babával történhet. Természetesen nem a "néha elszívok egy-egy szálat" kategóriára gondolok, hanem azokra a nőkre, akik elszívják a napi fél-egy doboz cigijüket, és úgy szoptatnak.

Ez komoly nikotinfüggőséget okoz a gyereknek, itt is még egy régebbi kérdésnél írta valaki, hogy a 3 évesnél nagyobb gyerekét nem tudja elválasztani a cigiző anyuka, mert ha nem szopik, szabályos elvonási tünetei lesznek.

2012. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt elszívtam napi 1-2 szálat. Most 8.5 hónapos a babám és 2010. novembere óta nem gyújtottam rá. Néha rettenetesen hiányzik, nagyon elszívnék egy szálat egy jó kis tejeskávé mellé, de kibírom. Sok tápszeres baba anya boldogan szoptatná a babáját, ha tudná, ő meg szoptat és rágyújt?! Butaság és felelőtlenség. Egy anya annyi mibdent kibír, igenis ki lehet bírni dohányzás nélkül!
2012. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

szerintem ezt a dolgot is túlspirázzák... mindig van mire fogni ha beteg a gyerek,de arra a legkönnyebb ha dohányzott... nikotin, rákkeltő anyagok... és mennyi de mennyi ember van aki feldobta a bakkancsot tüdőrákban, pedig soha rá se nézett a cigire... pl nekem 3nagyszülőm! Egyáltalán nem vagyok büszke magamra, de én cigiztem néha mikor terhes voltam, de amint megszületett rágyúrtam a szoptatásra, és letettem a cigit...soha nem fájt a hasa, egyáltalán nem volt sírós baba! lehet erre azt mondja valaki hogy mázli... én meg az oxigénhiányos babákra, a hasfájósokra, sírósokra azt mondom hogy pech. És a mai napig csak az ára tart vissza, mindennap, minden órában gondolok a cigire, imádtam cigizni, még mindig vannak elvonási tüneteim, pedig már elmúlt 7 hós a fiam...

nem vagyok büszke magamra, de túlzás ahogy diszkriminálják a dohányosokat itt az oldalon, és amúgy az egész országban.

2012. ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ja, és tápszer (utolsó)
2012. ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!