Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok tenni a kislányomért...

Mit tudok tenni a kislányomért? Március eleje óta már 4x volt kruppos.

Figyelt kérdés

Ahogy elmúlik az ugató köhögése, abbahagyjuk a szteroidot, nagyon gyorsan kezdődik minden újra.

Múlt szombaton voltunk ügyeleten, akkor kapta meg 4x a szteroidos pipát, szerdán már nem volt semmi gond, csütörtökön elhagytuk a pipát, most éjjel kezdődött az egész újból. Ma visszakapta megint a pipát, kapott antibiotikumot mert nem tiszta a tüdeje sem.

Már 2x voltunk kórházban, van időpontunk pulmonológiára, azt hiszem az orvosok ennél többet nem tehetnek.

És én tehetnék még valamit érte?

Használjuk a párásítót, vettünk inhalátort azt Salvus vízzel használom neki, és hűvös, tiszta levegőjű szobában alszik. Egyéb ötlet? Bármit szívesen fogadok annyira kétségbe vagyok már esve!

És arról még nem is beszéltem, hogy ez idő alatt volt neki egy asztmás hörghurutja is.


2012. ápr. 13. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
szegény:( mennyi idős?
2012. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
11 hónapos volt múlt héten.
2012. ápr. 13. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is kétszer voltunk kórházban, szóval tudom milyen ez, de sajna sokat nem tudsz tenni.


Azt ugye tudod, hogy a krupp nem "a betegség". Annyit jelent, hogy a légcső még szűk, és amikor valamilyen légúti fertőzéstől megduzzad neki ott, akkor amiatt fullad. Tehát mindig kell egy "alapbetegség", ami mellé tünetként megjelenik az ugató köhögés.


Mindenképp jó a kivizsgálás, de lehet hogy csak az oldja majd mag végleg, ha kinövi.


Mondjuk nekünk amióta "kiképeztek" és elláttak gyógyszerrel is itthonra, azóta nem kellett kórházba mennünk, pedig voltak rohamai.


Az első köhögésnél elkezdjük a sós vizes inhalálást napi 2-3x, Így általában nem súlyosbodik egy sim megfázás jellegű dolognál. De ha komolyabb betegsége van, akkor kell a szteroid nekünk is (Flixotid), és végső esetre ott a Rectodelt kúp.


JObbulást Nektek, és tarts ki!

Én mindig arra gondolok, hogy bár ez borzasztó, ki fogja nőni, míg az asztma, vagy egy allergia egy életen át tart...

2012. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy maga a krupp nem betegség, csak egy kísérő tünet. De sajnos ez engem nem vigasztal.

Nekünk is Flixotide pipa van, meg Ventolin is, mert neki volt már asztmás jellegű nehezített kilégzése is. Most is az van ,de még nem vészes ,ezért most csak a Flixotide pipát kell használni nem a Ventolint.

Én már tiszta kész vagyok. Március eleje óta nem aludtam 2-3 óránál többet éjszakánként, megszakad a szívem amikor a kicsi úgy köhög, hogy azt hiszem kiszakad a tüdeje, és nem mellékesen a gyógyszertárban már egy kész vagyont otthagytam. Szegényem annyi gyógyszert szed alkalmanként, hogy megjegyezni sem bírom, fel kell írnom miből mennyit és mikor kell neki adnom.

2012. ápr. 13. 14:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a gyermeked? Hányszor, milyen sűrűn jön neki elő?
2012. ápr. 13. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:

15 hónaposan volt az első roham. Most 4,5 éves múlt a lányom.

A nyár általában problémamentes. Sőt, a 2011-es év volt az első, amikor egészen az őszi szünetig nem volt semmi gubanc, meg néha volt úgy beteg, hogy nem kezdett köhögni. Már kezdtem örülni, hogy kinőtte, de aztán most tél-tavasz alatt volt kétszer is nagyon csúnya.


A betegség mindig valami más: torokgyulladás, légcsőgyulladás, és egyszer volt kezdődő tüdőgyulladása is.

2012. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kisfiamnak is 1,5 évesen volt egy durva rohama, de azóta egyszer sem fulladt be, pedig már 3,5 is elmúlt. Én abban reménykedem, hogy Ő már kinőtte.

Több kruppos gyerkőc is van a környezetünkben, de senkinek nem jön elő ilyen sűrűn, mint a lányomnak.

Állandó gyógyszeretek van?

2012. ápr. 13. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!