Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ötlet, ha olcsóbb pelenkát...

Jó ötlet, ha olcsóbb pelenkát veszek, hogy segítse a pelenkáról leszokást?

Figyelt kérdés

21 hós a lányom, nyárra tervezem az "intenzív" szoktatást, de arra gondoltam, hogy az olcsóbb pelusban már most érezhetné jobban, milyen, ha bepisil, mivel az talán nem szívja fel annyira a pisit.

Vagy ez csak nekem lenne rossz, átázna állandóan a ruhája?



2012. ápr. 13. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak te mosnál többet.
2012. ápr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ennek szerintem semmi értelme.

Arról nem is beszélve, hogy némely "olcsóbb pelenkával" érhetnek meglepetések, hogy jobban szív, mint a drága...

2012. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hová sietsz, Csak mert egy 21 hónapos gyereknek nincs még megérve az agya a szobatisztaságra. Belenevelheted, de nem lesz nála még tudatos, aminek semmi értelme. Mellesleg az olcsó pelenka is pelenka, nem fogja neked megérteni az összefüggést, hogy inkább bilibe pisiljen.
2012. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ennek értelme. Inkább figyeld, hogy mikor érik meg rá a lányod, ne tervezgess.
2012. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont egy próbát megér a leszoktatás. Az egyik ismerősömnek a kislánya alig múlt másfél éves, amikor szobatiszta lett (kertes házban laktak, könnyebb dolguk volt). Viszont az olcsóbb pelenka szerintem butaság. Egyszerűen csak vedd le róla, és meglátod. Viszont nem érdemes 1-másfél hétnél tovább próbálkozni. Ha akarja, akkor úgyis leszokik ennyi idő alatt, ha meg nem, akkor tényleg korai, majd jövőre újra próbálkoztok.
2012. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy nem fordulhat elő, hogy valaki 1.5 évesen szobatiszta, de azért ez nagyon ritka. Az nem szobatisztaság, hogy valaki alá időközönként odateszik a bilit, és belepisil. Ez egy idegrendszerei érési+ tanulási folyamat, 1.5 évesen szerintem nagyon korai valakit szobatisztának nevezni. Általában ilyen gyerekekből lesznek a később bepisilősök.
2012. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
semmi értelme. a pelust le kell venni, nem pedig trükközni, ennyire egyszerű az egész
2012. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

kergetnek a tatárok azért sietek.

Mint írtam, nyárra tervezzük, hogy rendesen megpróbáljuk a leszoktatást, amikoris két éves lesz. Csak véleményekre voltam kíváncsi, érdemes-e erre így rávezetni.


Köszönöm a válaszokat, inkább nem próbálkozok ilyen pelussal, marad minden nyárra!

2012. ápr. 13. 19:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem írsz rosszat. A mostani szuper pelenkák hátránya az, ami az előnye. Felszívja a nedvességet, komfortérzetet biztosít, sokszor nem is érzik, hogy van. Kimutatták, hogy régen a textilpelusos babák gyorsabban leszoktak a pelusról, mert az kényelmetlen volt. Egy csomag tescós 1000 Ft, esetleg 1 próbát megér...
2012. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, pont a textil pelusok miatt jutott ez eszembe. Hogy úgy érzi, hogy milyen, ha bepisil, és ez zavarja, és szólna... talán... :)
2012. ápr. 13. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!