Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babák anyukái...

Tejallergiás babák anyukái mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
9 hós a babóm, még mindig sokat bukik, tejmentes diétán van(tápszeres). Mivel ilyen korban még nem állapítják meg a tejallergiát, nem is tudom biztosan az-e. Ki mikor, hogyan, mivel kezdte hozzátáplálásnál bevezetni a tejtermékeket? Mire kell figyelnem? Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 13. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
10 hónapos a kislányunk. Mivel csak egy évesen viszem majd vizsgálatra, én addig nem adok Neki semmiféle tejterméket. Lehet, hogy nem allergiás, vagy netán elmúlt, vagy nem is tudom, de itthon egymagam nem kísérletezem ilyennel.
2012. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mik voltak a tunetei, amibol arra kovetkeztettetek, hogy allergias?

A fiam egyeves koraig volt szigoru tejfeherje mentes dietan, utana nagyon lassan vezettuk be a tejtermekeket. Tejet meg nem kapott, most ket eves.

Kerdezz nyugodtan, szivesen segitek mindenben.

2012. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ha nem baj, leírnám Nálunk mi volt a tünet. Nagyon hamar pótolnom kellett a szopit tápszerrel. Kb 1 hónapos lehet a baba, amikor tiszta kiütés lett az egész arca, ami terjedt tovább a nyakára is. Tudom, vannak a tejpöttyök, de a kislányunk olyan volt, mint aki tele van pattanással. Emellett nagyon nehezen jött a széklet, pedig látszott rajta, hogy kell neki, nagyon megszenvedett Vele. Miután tápszert váltottunk, valamint én nem ettem semmiféle tejterméket, a pöttyök és a kínlódás egyik napról a másikra elmúlt.

Ezért gondoltuk, hogy allergia (orvos is)

2012. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tünetek: sok bukás, amíg szopizott kipattogott az arca (ráfogták hogy sok tejet eszem), kipirult a feneke. Hát szerintem nagyjából ennyi volt. A sok bukás miatt mondták hogy biztosan tejallergiás. De hiába kérdezem a védőnőt, orvost. mindkettő mást mond. Csak így elég "szegényesnek" érzem az étkezéseit, mivel sok gyümölcstől meg jön a gyomorsava... Amit lehet, alma, körte, főzök neki.Akkor várunk mi is min. egy éves koráig. köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 13. 18:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Tejallergiás a lányom, bár én szoptatom, így mindketten diétázunk. Ő 15 hónapos. Én még nem adtam neki és nem is merek semmit, mert annyira érzékeny, hogy egy vizes zsemle, amit én eszek meg (és van benne tejpor), attól is hetekig tee van kiütéssel. Érdemes 1,5-2 éves korban elmenni gasztroenterológushoz, aki akkor már tud tejterheléses tesztet végezni, hamarabb nem fognak, mint 1,5. Ha el lehet kezdeni, akkor a kemény sajtokkal érdemes, mert az azt elkészítő eljárás bontja lea legjobbana fehérjét. Vagy marhahússal, ugyanis az is tiltott a tejmentes diéta során.
2012. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A sok bukas egyaltalan nem biztos, hogy tejallergia miatt lenne. Ha most tejmentes tapit kap es meg bukik, akkor foleg nem azert. A babak tobb, mint fele rengeteget bukik es ez termeszetes. Az arca meddig volt pottyos? Meddig szoptattad? Amiota tapit kap, milyen a bore? Ekcemaja nincs?egyebkent milyen tapszert eszik?
2012. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben vagyunk!!Kisfiam 8 hónapos és ő is tejallergiás igaz ő szopizik és nálunk csak akkor jön ki rajta ha tejet iszok!!!Mondjuk rajta nem pöttyök jönnek hanem ekcéma foltok és szegénykém ő is sokat bukik!!!Hát nálunk is elég szegényes a kajcsi mondjuk ő banán rajongó!!!Mikortól lehet ezt megállapítani?
2012. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú, a marhahúsról nem is tudtam...ezt még sehol nem olvastam, sőt a gasztró doki sem mondta. Szerencsére inkább csirkét és halat eszik.

Mi két hét múlva megyünk vissza a fiammal a dokihoz kontrollra, most lesz majd egy éves. Eddig semmi tejterméket nem kapott (leszámítva a marhahúst, és néha adtam neki egy pici zsömlét - nem gondoltam hogy abba is tesznek tejport). Neki véres volt a széklete, amióta diétán van, nincs ilyen gond. Mi nagyon jól elvagyunk tej nélkül is, kálciumot megkapja máshonnan, fehérjét is. Nagyon változatos az étrendje annak ellenére hogy tejet nem eszik. Egyébként meg tudod pótolni rizstejjel.

2012. ápr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7 hós koráig szopizott, de már előtte is kapott kiegészítésnek tápit. Neocatet írt a gasztrodoki. A bőre kb. két hétig volt pöttyös, utána magától elmúltak. Már napi 3szor eszik szilárdat, délben főzelék, du. gyümölcs sinlaccal, csak a tízóraival vagyok mindig gondban, mert szeretném ha az is valami tejalapú étkezés lenne.
2012. ápr. 16. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!