Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam júliusban lesz két éves....

Fiam júliusban lesz két éves. Minden éjjel min.2 alkalommal felkel, de van, hogy ötször is. Ilyenkor isszizik, aztán alszik is vissza. Nagyon jó lenne már végigaludni az éjszakákat, hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Te kellesz az iváshoz?


enyém is 2 éves, ott a kiságy melletti komódon az innivalója, ha szomjas iszik és visszafekszik.

próbáld ki így, engem már vagy 1 éve nem kelt ezért, régebben még a kiságyba tettem cumisüvegbe, úgy próbáld meg esetleg először

2012. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet, erre még nem is gondoltam. Igen, én kellek az iváshoz, ugyanis az uraság kissé lusta. Napközben sem hajlandó egyedül inni, pedig tud, elvárja, hogy itassam. Ha mondom, hogy igyál egyedül, hát nekiáll hisztizni, vergődik a földön, hogy márpedig itassam meg én. Nos? Nem egyszerű eset. Azt mondod, tegyem be az ágyába az isszit? És ha éjjel összeborogat vele mindent? :) Ugyanis még mindig cumisüvegből iszik, nem kell neki a csőrös, ami persze cseppmentes lenne.
2012. ápr. 13. 21:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mit jelent az, hogy isszizik???
2012. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Iszik. Bocsánat, sokszor azon kapom magam, hogy babanyelven beszélek. :)
2012. ápr. 13. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is örülnék valami jó tanácsnak.

Nálunk ugyanez a helyzet, csak lányos változatban. :)

Ja, és nem min. 2 alkalommal, hanem min. 12 alkalommal...

2012. ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.


igen, betettem a cumisüveget a kiságyba (víz, 1es cumi) :)

minden este lefekvés előtt megmutattam neki, elmondtam többször, hogy ott van, ha szomjas igyon. ha kelt akkor megint elmondtam, hogy ott van, vegye el.

enyém egyedül ivott, biztos ezért ment könnyen, pár nap után már nyúlt érte, nem szól azóta.


próbálgasd azt, hogy berakod az üveget, nappal meg ha üvegből iszik akkor ne segíts neki :)

2012. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csepegésmentes poharat adtam neki éjjel, két napig ment a hiszti, hogy ez nem jó, de mondtam neki, hogy akkor szomjas maradsz.

És nem is adtam neki inni, a végén kénytelen volt a csőrösből inni.

Egy héttel később már nem is keltem fel, és kb. két hét alatt teljesen megszokta, hogy ha szomjas iszik.


Mondjuk onnantól, hogy nem mentem át hozzá, érdekes módon alig kelt fel:)

2012. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Először a nappali ivászatoknál tanítsd meg neki,hogy egyedül kell innia!Azért már egy majd 2 éves gyereket nem kell itatni!majd ha megtanul inni nappal egyedül akkor próbálkoznék az éjszakaival!betenni neki,elmondani,hogy szolgálja ki magát éjszaka ha szomjas,hidd el ebben a korban már megérti!
2012. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is min 2x kel, de neki rám is szüksége van. Nemcsak az innivalóra. Elveszi a cumit, ha kell, de van, hogy a kis zsákjában átcammog mellém az ágyba.
2012. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!