Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én kisfiam ilyen...

Csak az én kisfiam ilyen makacs? Vagy elrontottam valamit?

Figyelt kérdés
Gyakran olvasom, hogy ha valamiről le akarják szoktatni az anyukák a gyereket, akkor nem engednek neki, és a gyerek megszokja pár nap alatt. Különösen az esti programokra gondolok (alvás, ivás, cici). Az én fiam, ha így teszek, kegyetlenül üvölt. És nem is hagyja abba, ha kell másfél órán keresztül is megy az üvöltés éjszaka, ha valami nem úgy megy, ahogy szeretné. Másfél éves, most ugyan már néha meggyőzhető. Nappal persze kezelhetőbb jóval. Nekem hihetetlen néha, amit olvasok, hogy mennyire könnyen megadják magukat a babák. Persze tudom, miért hazudna itt bárki is...
2012. ápr. 14. 02:36
 1/7 anonim ***** válasza:
7%

Igen,elrontottad. Már sokkal hamarabb rá kellett volna szoktatni,hogy éjjel aludjon. Most már csak az a megoldás,hogy ott hagyod a szobájában,és hagyod üvölteni. Akkor is,ha sokáig üvölt. Esetleg adhatsz egyet a fenekére (pelenka miatt nem fog fájni neki). Ha nagyon makacs,akkor lehet,hogy egy hétbe is beletelik,mire rájön,hogy a hisztivel nem ér el semmit.

Nem könnyen "adják" meg magukat már ilyenkor.

2012. ápr. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Kedves elso,ne haragudj, de nem ertem, h miert kene "adni a fenekere",hiszen meg csak 1,5 eves? Megdobbento..

Kedves kerdezo, szerintem 1-rol a 2re biztos nem fog megvaltozni, eszmeletlen kitartoak tudnak lenni.nekem az ejszakai "bulikkal" az a bajom, h a paromnak ki kell aludnia magat, igy pl en nem tudom hagyni uvolteni.de ha te megteheted esetleg valaszd az 5 perces modszert.

2012. ápr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Remélem első, még nincsen gyereked! Elképesztő, megütnél egy másfél éves gyereket mert sír???
2012. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első egy troll, mindenre ilyen hülyeségeket ír évek óta, csak azt nem értem, hogy nem unja.

Az enyém sem adja meg magát könnyen. Mindig elképedek, amikor olvasom, hogy pár nap alatt leszoktatták magyarázással meg figyelmen kívül hagyással a gyerekeket a verekedésről és a hisztiről, az enyémet egy éve nem sikerül. Most 2 éves.

Viszont mit takar az, hogy éjjel valami nem úgy megy, ahogy azt ő szeretné? Azt szeretné, hogy vele legyél? Mert ez teljesen elfogadható igény egy ekkora gyerektől, mi beszereztünk egy matracot, és ha kéri mellette alszom. Vagy másról van szó?

2012. ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az elsőnek nem írok semmit inkább, csak annyit, hogy elegem van az ilyen megjegyzésekből, hogy hamarabb kellett volna! Az éjszakákkal már nincsen akkora gond, egyszer kel csak fel, és én ezzel már kiegyeztem, mivel régebben sokkal pokolibbak voltak az éjszakák. Ennél az egyszeri kelésnél még mindig szopizik egyet, és ha mondjuk kétszer kel fel egy éjjel, az egyiknél nem kap csak vizet. Na, ilyenkor megy a hiszti. Mostanában aránylag hamar- fél óra- óra alatt lemegy. Átlag heti 1- 2 alkalommal van ez. A kérdésem arra vonatkozott volna, csak nem tudtam rendesen megfogalmazni, hogy mennyi ideig, és milyen hangerővel sírnak azok a babák, akiket leszoktatnak éppen valamiről. És tényleg olyan könnyen megy? Mert így olvasva meglepően gyorsan átállnak...
2012. ápr. 14. 10:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát az első válaszon ledöbbentem...no comment
2012. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: Kitartás kitartás :) Róma se egy nap alatt épült :) Következetes legyél és határozott! Ha tegnap nem engedtél az üvöltésnek ma sem szabad mert megkavarod őt is :( Tudom itt a suttogót sokan elítélik de nekem naggyon nagggyon bevált..... Nem kell bibliaként forgatni de ír jókat :) Első: Én rá húznék egy akkorát a te seggedre hallod ezért a kommentért..... eeejjjjjj :S :-S
2012. ápr. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!