Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tulzas, hogy 3 evig...

Nem tulzas, hogy 3 evig otthon marad az anyuka?

Figyelt kérdés
Nem sok ez?
2012. ápr. 14. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem sok. Nem mondom, hogy például a francia 6 hetes gyes követendő példa, de valahol a kettő között meg kéne találni az arany középutat.


Én a fiam 2 éves korában mentem vissza dolgozni, és nem bántam meg. Engem fél éves koromban már bölcsődébe adtak, mégsem lettem pszichopata, és az anyámat is szeretem.


Ha rajtam múlna, maximum 2 év lenne a gyes időszaka.

2012. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is sok, de éppen ezért megteheted, hogy visszamenj dolgozni. Ez a maximum, de ismerek olyat, akinek még ez is kevés, ugyanis egymás után szüli a gyerekeket és immáron már 10 éve nem dolgozik...
2012. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Pszichológiai szempontból a gyereknek szüksége lenne 3 éves koráig az anya közelségére. A többi csak politika.
2012. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem sok!

Vajon miért van az, hogy még 3 éves kor után is sírnak a gyerekek mikor otthagyják őket az oviban? Pusztán megszokásból?

A bölcsődéről 2 évesen már ne is beszéljünk!


Nektek felnőtt fejjel hogy esne, ha egyik napról a másikra elvinne valaki egy idegen helyre, idegen emberek közé és azt mondaná, hogy mától minden nap itt kell lenned, míg érted nem jövök?

Még felnőttként is nehezen kezelhető ( pl. kórházi bent fekvés), nem hogy ennyire pici gyereknek.


Lányom nemrég múlt 2 éves, bizony én itthon maradok vele 3 éves koráig, még akkor is, ha anyagilag nem vagyunk eleresztve. Spórolunk.

2012. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó hozzászólóval értek egyet. Az pedig nem biztos hogy valaki azért vállal annyit gyereket hogy ne kelljen 10 évig dolgoznia...Ismét a rosszindulat...:( szomorú
2012. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Én mindenképp itthon maradok 3 éves koráig a kisfiammal. Bár úgy tervezzük, hogy 2 éves kora körül elkezdünk próbálkozni a kistestvérért. Szerintem teljesen normális otthon maradni amíg lehet, az is megoldás, hogy valaki távmunkába vagy otthonról dolgozik. Miért lenne ezzel bármi baj? Az más, ha valaki azért szül, hogy otthon maradhasson és ne kelljen dolgoznia, de ha joga és lehetősége van rá egy anyának, a gyereknek szerintem az a legjobb, ha minél tovább otthon lehet, persze ismerkednie kell a világgal, de az egyik nem zárja ki a másikat.
2012. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem.Az az igazság hogy én nagyon hiszek az első 3 év fontosságában az"alapozásban",(ezalatt kialakul a személyiség)és pont azért tolódott nálam ki a szülés ideje,mert addig kő keményen dolgoztunk,megteremtettünk az otthont ,és mindig is 3 évvel terveztem.(a válaszom az aktív,ténylegesen babázós/gyerekezős otthonlétre vonatkozik)Ehhez ragaszkodok ha a sorsom is engedi.Vannak élethelyzetek amikor nincs más megoldás mint a bölcsi,ez tény,egyáltalán nem vitatom vagy ítélem el.
2012. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem sok. Az az elképzelés, hogy sok 3 évig otthon lenni a gyerekkel, megint csak a modern társadalom ártalma, "liberalizmus", meg "karrierizmus", meg "önmegvalósítás", és még sorolhatnám a jól hangzó, ám annál gyengébb lábakon álló szólamokat. Egy évszázada, vagy talán még annyi se, az volt a TERMÉSZETES, hogy a feleség HÁZTARTÁSBELI, egész életét a gyereknevelésnek és a háztartás ellátásának szenteli. Az én elvem az, hogy aki csak megteheti, manapság is maradjon otthon a gyerekekkel, amíg csak lehet. Ha valamilyen külső körülmény, pl. a nagyon nehéz anyagi helyzet lehetetlenné teszi ezt, az természetesen más, de akinek az anyagi körülményei megengedik, az MARADJON OTTHON a gyerekeivel! Ha többen gondolkodnának így, kevesebb fülbevalós, cicanadrágos fiú cigizne 13 évesen az utcán, és kevesebb ötödikes kislánynak lenne az az élete fő problémája, hogy melyik plázába menjen, és milyen márkájú energiaitalt és óvszert vegyen, melyik a "trendi".
2012. ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azert merult fel bennem a kerdes, mert 2009. nyaran lettem terhes, a 12. hettol tappenzre kuldtek. Amikor a fiam egy eves lett, terhes lettem a kislanyommal. O most 3 honapos es lassan 3 eve vagyok itthon, de szo szerint felorol ez a mindennapi mokuskerek. Minden nap ugyanaz, keles, reggeli, fejes, etetes, mosogatas, sterilizalas, altatas, etetes, ebed, jatszoter, fejes, altatas, etetes, fejes, furdetes. Es ez igy megy mar ket eve es belegindoltam, hogy meg ket evig biztos itthon leszek es szo szerint bele fogok orulni. Imadom a gyerekeimet, emellett hetvegente elmegyek 2-3 orara egyedul vagy a ferjemmel kikapcsolodni, de ahogy belepek, azon jar az eszem, hogy eleg lesz vajon az ido fejni vagy mar fektessem le a nagyot vagy meg egy falatot bekaphatok e. Nem tudom, hogy birom meg ezt ki ket evig, nekem hianyzik a munka es a valtozatossag.

Tudom, hogy a gyereknek ez a jo, nem is adom bolcsibe semmikepp, inkabb en szenvedek, de mar sokszor iszonyat ideges, agressziv vagyok masokkal, nem ismerek magamra. A monotonitas kikeszit sajnos.

2012. ápr. 14. 16:05
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért érzel így, mert a két baba vállalása között nem mentél vissza dolgozni. Sok ez így egyszerre. NEkem már volt: 1999-ben született a lányom, 3 évig itthon voltam vele, nagyon élveztem, minden év más volt, míg ovis nem lett (de nekem nem volt mellette másik baba, csak ő).

A fiam tavaly született, vele is szeretnék itthon maradni 3 évig, ha lehet. Én a két gyerek közt dolgoztam 7-8 évet. Persze köztük nagy a korkülönbség, viszont ha valaki pl 2-3 évet dolgozik a két baba közt, az is sokat számít. Téged ez őröl fel, és nem látod a végét, gondolom.

2012. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!