Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a tápszeres pótlás?...

Milyen a tápszeres pótlás? Anyukák, ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

nekem azt ajánlotta a gy.orvos, hogy minden etetés után kínáljam meg tápival, mert sajnos kevés a tejem. Így egy etetés során ciciből 60-70g-ot eszik, tápiból 100g körül. Jól csinálom? Nem etetem túl? Az arány megfelelő? Nem túl kevés a tej?

3hós kislány anyukája


2008. nov. 22. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi mindig szopival kezdünk, mérem mennyit eszik, és utána adok neki tápszert.
2008. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia,


a 160-170 szerintem nem sok 3 hónaposan, mi is annyik vagyunk, és ha cumisüvegből kap (anyatejet) akkor 150et adok neki, de ez súlytól is függ. 150xtestsúlykilógramm elosztva az etetések számával, így jön ki hogy egyszerre mennyit kell ennie. Mondjuk nekünk többet kéne a súlya szerint, de ennyi is elég. A lényeg, hogy előbb mindig tejet kapjon amennyi van és utána csak a tápszert. Nem próbáltad a homeopátiás bogyókat a tejszaporításra? nekem a ricinus communis nagyon jó volt, vissza tudtunk térni a pótlásról a csak anyatejre kb 1 hónap alatt. Teljesen természetes, semmi mesterséges dolog és nem is drága kb 500-600 forint ami elég egy hónapra.

2008. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!

az én kisfiam 3 hónapos, és már sajna egy hónapja adok az anyatej mellé tápszert is.én úgy csinálom, egy nap 4x vagy 5x eszik ez változó!reggel cici-20 percig én nem naon mérem mennyi de ha nem lenne elég hisztizne, aztán játszunk 10--11 ig alszik egy órát utána tápszert kap 150 ml, majd elalszik 3 órát utána cici megint 20 perc, és lefekvés elött tápszer és végig alussza az éjszakát, mondjuk nálunk a manó késő este alszikel 10 körül mert 9-kor van a fürcsi

probáld meg!

de próbálj a babára hangolodni

nálunk is ő alakította ki

jó babázást

2008. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok!

Ez utóbbi azért nem jó ötlet,mert minél kevesebb inger éri a mellet annál kevesebb lesz a tej.Üdv

2010. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!