Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonlítottátok magatokat más...

Hasonlítottátok magatokat más anyákhoz, melyből azt vontátok le, hogy nem vagytok jó anyák?

Figyelt kérdés
Egy pár nappal ezelőtt itt volt egy ismerősöm a babájával. Ő körül ugrálta a babáját, én nem az enyémet. Én hagytam volna őket együtt egy kicsit érvényesülni és a kanapéról figyelni az eseményeket, de bármi történt az anyuka rögtön ott termett. Jó, lehet, hogy az én babám hazai terepen volt, azért nem aggódtam annyira. Aztán meg az anyuka folyton mindenfélét játszott a gyerekkel, ami nyilván nem baj, mert én is játszom az én babámmal, csak azt hittem a találkozónak az a lényege, hogy a babák játszanak együtt. Én mindig a "távolból" figyelem a babám és ha bajt észlelek, akkor ott vagyok. Nem állok felette. Jó, minden anya és baba más, csak nem akarok rossz, nem törődöm anyának tűnni. Lehet, hogy túlságosan hagyom önállóan ellenni a babám? Van olyan nap, hogy össze-vissza mászik, feláll, elvan a játékaival és csak akkor "szól", ha éhes, álmos. 9 hónapos a babám.

2012. ápr. 15. 03:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Őszintén nem!

Pedig sosem voltam önbizalommal eleresztve, féltem is még terhesen,hogy rossz anyának érzem majd magam,aztán meg jön a szülés utáni depresszió!

Aztán nem így lett. Mindig azt mondom magamnak,hogy a babámnak mindene meg van, sokat mosolyog stb, tehát annyira rosszul nem csinálhatom. Persze, biztos van,amit lehetne jobban is, de szerintem valahogy én is elboldogulok!

Egyébként én is olyan vagyok mint te. Nem vagyok a fenekében. Nem gondolom,hogy csak akkor érzi jól magát, ha az én kezemben van, ha csak engem lát. Persze, figyelek rá, de pl. múltkor vendégek voltak és az egyik lány kezében volt majdnem másfél órát. Én meg közben kiszolgáltam őket, tettem-vettem. A gyereknek egy hangja nem volt!:)

2012. ápr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na kedves nekem meg az a véleményem hogy az az anyuka aki így foglalkozik a gyermekével az csak jó anyának akarja magát mutatni otthon meg lehet le sem sz@rja a gyerekét vagy legalábbis lehet nem is fogalalkozik annyit vele mint mondjuk te,szóval egy percig se érezd azt hogy te rossz anya lennél sőt nagyon is jól csinálod hogy hagyod a kicsikéd érvényesülni:)))az ilyen anyukákkal meg jobb ha nem sűrűn találkozgatsz mert tényleg észrevétlenül elhiteteik veled hogy nem vagy jó anya!!Az én kicsikéim is jó kedvű babócák mindig feltalálják magukat és soha nem ugrálok utánnuk feleslegesen hisz ha már most elkapatom akkor majd lesz belőlük egy anyámasszony katonája,na neeeem én azt akarom hogy megállják a helyüket az életben,egyszóval mindent jól csinálsz,és ne másra csakis magadra az ösztöneidre hallgass!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én olyan vagyok mint Te az én fiam is hasonló habitusú, ő 10 hónapos, de van, hogy egész álló nap játszik egyedül, néha makog ha éhes szomjas vagy álmos. Akkor elvégezzük a dolgokat, aztán játszik tovább. Ha leülök hozzá, hogy namostakkor f@sza anya leszek, és játszom vele fejlesztő játékot akkor rám se hederít. Aztán itt a másik a szomszédom aki olyan anyuka mint aki nálatok volt. Átjönnek hozzánk, de a gyerekét aki már mászik, ki nem engedné a kezéből. Az ölében tartogatja, adogatja neki a játékokat, mondókázik, stb aztán mikor kimondókázta magát, akkor összecsomagol hazamegy, otthon lerajka a gyereket a ráccsal bekerített gyerekszobába ő meg leül a gép elé :-) Aztán van még aki áthozza a gyereket, 10 hónapos ő is (a gyerek, nem az anyuka) leül, eszik iszik (az anyuka) és megkérdezi, hogy itthagyhatja e, mert elszaladna ide vagy oda.Vagy megjegyzi, hogy alig várja, hogy nagyobbak legyenek és akkor átjöjjön az ő fia ide hozzánk ő meg mehet kedve szerint. Nem hagyhatta még itt soha, és azt hiszem ha nagyobb lesz akkor sem hagyhatja majd itt. Én ilyen anyukákkal vagyok körbe véve. És igen előfordul, hgy hasonlítottam magam egyikhez vagy a másikhoz, de hamar elmúlt. Hisz én ÉN vagyok, én a húslevest is máshogy csinálom, a sminekm sem ugyanolyan, ezért a gyereknevelést sem egy forgatókönyv szerint csináljuk.
2012. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden anyukában megvan a maga temperamentuma, stílusa, személyisége, főbb jellemvonásai, amik nem csak mint emberben, hanem mint anyában is jelen vannak. Szerintem ha egy nő a kezében szereti tartani a dolgokat, akkor mint anya is úgy fog tenni.

Amit leírtál az nem nemtörődömségre utal, hanem más meglátásnak. Hagyod egyedül játszani a gyereked, nem azt jelenti, hogy nem foglalkozol vele.

Én szoktam figyelni más anyukát, a viselkedését önmagában, a gyerekével szemben stb és próbálok belőle tanulni.

Más minden anyuka és más minden gyerek, van olyan gyerek aki ígényli a közelséget, van aki nem, és ezt egy anyuka észreveszi, hogy az ő gyereke mit akar, nyilávn ez lassan fog kialakulni, ahogy nő a gyerek.

Hagyd a gyereked a maga utján járni és hallgass magadra, TE tudod LEGJOBBAN mi a jó nektek!

2012. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!!


Én ugyanolyan vagyok, mint te, ugyanígy csinálom, ha elvan, miért zavarjam?? :)


Kisfiam 9 hónapos és 17 napos!


Persze mondókázunk, nézegetünk könyveket, álatokat utánzunk, séta, biciklizés....minden megvan, de nem egész anp, állandóan, csak ha odajön hozzám, és igényli....de ha szépen eljátszik pl. vizsgálgat, forgat valamit, elmondom mi az, megdicsérem milyen ügyes, de lehet hogy épp a levest kavarom közben, szal nem rohanok oda hozzá és veszem ki a kezéből, hogy na akkor ezt majd én most megmutatom....

2012. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is csatlakozom a többiekhez. Én is olyan vagyok mint Te. Én lányom 13 hónapos lassan, de egy önálló, talpraesett, ügyes, okos kislány. Én elejében nagyon féltem, és sokat filóztam, hogy vmit rosszul csinálok. Nem igényelte, hogy ott üljek mellette, játszak vele. Úgy éreztem, csak púp vagyok neki. Szóval hagytam magára, de a szemem sarkából a legkisebb szólításra is már mentem hozzá. Ezt megtanulta, hogy ha kell anya, akkor jön, de amúgy minden úgy van, ahogy én szeretném. Szereti az önállóságot, hogy maga fedezheti fel a világot. Én akár kiganézhatom az egész lakást is, csak jön mellettem, segít, de ha úgy van kedve, inkább játszik. Ők ilyenek, mi hozzájuk igazodtunk, és szerintem mi csináljuk jól. Lánykám unokatestvére 16 hós lesz, na a sógornőm full ellentétem, kisfiú már most anyámasszonykatonája, sajnálom előre őket. De ha mondtál vmit, még neki állt feljebb, szóval rájuk hagytam. Neveld úgy a fiadat, és kész. Ő is mindig ott van a fenekében, nem enged neki semmit, tilt, ettől a kisfiú bepipul...és még naphosszat sorolhatnám.

Ha a testi-lelki fejlődést minden nap biztosítod, akkor már tökéletesn csinálod a dolgot. Ha ezt két méter távolságból, akkor onnan, de Ő érzi és tudja, hogy anya+apa itt van, szóval minden rendben.

Ne hasonlítgasd Magad, tök felesleges, én is rájöttem már.

2012. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eszembe sem jut, hogy hasonlítgassam magam más anyákhoz!

Ez hülyeség! Én tudom, mi a legjobb a gyerekemnek.

Azt meg Te, hogy a Tiédnek mi a jó. Mivel segíted a fejlődését, stb.

Szerintem minden anya próbál a legjobb lenni! Ki így, ki úgy.

2012. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat!!! Sokkal jobban vagyok!!! Nagyon sokat segítettetek!!!!!!! KÖSZÖNÖM!!!
2012. ápr. 15. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!