Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már lassan semmit nem eszik...

Már lassan semmit nem eszik meg a kisfiam mit csináljak? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
11 hónapos. Szépen haladtunk a táblázat szerinti kóstolgatásban, mindent szépen elfogadott. Kíváncsi volt arra is hogy mi mit eszünk. Egy hónapja kezdte, hogy először az új ételt nem kóstolta meg. Már ott tartunk, hogy amiket szeretett már azokat se eszi. Tegnap már a főzléket se ette meg, amit idáig imádott. Imádott kiflit rágcsálni, most a kezébe se veszi. Mi lesz így? Ne erőltessem? Adjak neki tápszert egy ideig? A szájához se veszi az ételt egyből elfordítja a fejét. Először egy hóbortnak gondoltam, de már egy hónapja tart. Van ötletetek hogy mit csináljak, hogy újra jó evő legyen?
2012. ápr. 16. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne erőltess semmit, nem lehet hogy jön a foga?
2012. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igaz kettő foga van még csak de többnek semmi jele még. Az éjszakákat is átalussza, nem nyűgös.
2012. ápr. 16. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:

biztos hogy éhes?


nem lehet hogy pl tápszert, vagy cicit adsz neki közben, elötte, utánna és így egyáltalán nem éhes.


van napirendetek amit be is tartasz? pl reggel cici /tápszer tízórait én ebben a korban simán kihagytam, mert akkor délben nem akart enni vagy csak keveset.

majd délben ebéd fött kaja, majd legközelebb tényleg csak uzsonnát kap stb...


mert sok anyuka azt gondolja hogy áh csak egy gyümölcspépet evett 2 órája, de a babának elég ennyi hogy 4 órán keresztül kicsit se legyen éhes.


én mindig úgy voltam, ha egy étkezésre nem evett semmit vagy csak keveset legközelebbire tuti evett rendesen. közben nincs nasi stb...

2012. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért valamit csak eszik napközben, nem? Ha nem fogy, nem nyűgös, akkor nyugodj meg, lehet, hogy a fogai szórakoznak, nem feltétlenül kell látszódnia. Tejpép, tápszer, Sinlac, én ezeket megpróbálnám, mert azért még kicsi, kéne neki a "nafta". :) Orvosnál voltatok?
2012. ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Napirendünk szépen kialakult azt mindig tartom is, mert úgy tényleg kiegyensúlyozott, ha tartva van. Reggeli tápszer 150 ml. Tízórait már nem eszik (régen megevett egy üveges gyümit). Ebéd főzelék, ezt szépen megette, de pár napja csak pár kanál ebből is, ezért vagyok elkeseredve. Uzsi van utána gyümi szokott lenni, hát max a banán. Vacsi semmi kifli, tegnap már tápszerbe próbáltam ásztatni a kiflit, de meg se kóstolta. Tápszer van még lefekvés előtt. 150-180 ml. Nasi már nincs, régen adtam neki túró rudi túrót, vagy babakekszet, de egy hete azt se kap, hátha azért nem eszik, de nem... Most fogyott 20 dkg-ot, de beteg volt. Amúgy voltunk a betegsége miatt dokinál akkor azt mondta hogy jó húsban van (azért írtam, hogy szeretett enni)bár szerintem tök átlagos 9 kg.
2012. ápr. 16. 10:08
 6/7 A kérdező kommentje:
Tegnap feladtam az elveim a minimális cukorról és vettem neki kakaós csigát. Még a szájához se vette...
2012. ápr. 16. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:

3-ik vagyok


9 kilós gyereknél ezen ne aggódj. föleg mert zép súlya van (pont jó), innentöl sokkal kevesebbet fognak hízni.


lányom 6 hósan 8,5 kiló volt 12 hósan 9,3. most 18 hós 10 kilós.

na csinálj nagy ügyet ha pár kanál pár kanál. van hogy lányom minden kajálásra mindent megyeszik és van hogy heteikig csak kerülgeti, akkor ennyi, nem kötelezö enni.

2012. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!