Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S Segítsen aki tud mert...

S. O. S Segítsen aki tud mert én már teljesen el vagyok keseredve. Mitől sír minden etetés után a kisfiam? Mi lehet a baj, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisfiam 3 óránként eszik 70 gramm és 100 gramm között változó mikor mennyit.

Próbáltam az infacolt is de nem úgy tűnik hogy segít:(((((

Bármilyen ötletre vevő vagyok mert borzalmasan sajnálom amikor sír.


2011. nov. 30. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Semmi rosszat nem csinálsz. Sajnos (vagy nemŰ) evés közben s után már el is indul egyből az emésztés és ez fájdalommal jár! Tippet nem tudok adni a megoldásra, mert az én kisfiam 9 hónapos és még mindig küzdünk a hasfájással! Semmi szer nem vált be:(
2011. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Tudom nem fog teljesen megnyugtatni a dolog, de lányom az első 6 hónapot ordította végig. Semmi sem segített rajta (sem infacol, sem espumisan, gripe water, teák, tornáztatás, masszírozás, etetés igény szerint, etetés órára...semmi!).

Na, de túléltük! S ez a lényeg. Nehéz az első pár hét, főleg ha a baba sírós, hasfájós vagy egyéb baja van.

Kitartás! Tudom nehéz, de jobb lesz, és a legtöbb baba hamar kinövi ezt.


Próbáljátok alkarra fektetni, úgy hogy a baba hason van és lóg keze-lába a karotokon,ezt szokták szeretni.

Kipróbálhatjátok az espumisan cseppet is, vagy majd 1 hónapos kora után a gripe watert. A babateákat vagy a kamillateát majd és a tornáztatást.


De igazából légy türelmes, az időmúlása szokott segíteni igazán.

2011. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha a kezemben van akkor talán jobb egy kicsit neki de amikor leteszem a kiságyba akkor legtöbbször pár perc múlva felébred és kezdődik minden újra ez mitől lehet ? A kezemben kevésbé fájhat a hasa?
2011. nov. 30. 12:09
 4/18 anonim ***** válasza:

Esetleg lehet refluxos gond is, ha rögtön evés után sír.

Próbáld meg úgy etetni, hogy ne feküdjön teljesen, inkább feljebb legyen kicsit a feje. Érdemes még esetleg szakaszosan etetni, ha picit evett, vedd fel egy percre, büfizzen, ha tud, aztán folytasd az etetést.

Nálunk ez segített picit. Egyébként az én fiam is minden evés után borzalmasan sírt. Én sem értettem, hogy lehet,amikor minden gyerek evés után nyugszik meg,az enyém meg ordít. Nálunk ez 2 hónapig tartott, utána olyan lett, mint a kisangyal. Evett és már aludt is rögtön.

2011. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Még megpróbálhatod, hogy meleget teszel a hasára, például cseresznyemagos zacskót (dm- ben lehet kapni, meg kell melegíteni mikróban kb. 1000Ft.), vagy hajszárítóval melegíteni a pocit. Nálunk az Espumizan bejött, de az csak 4-5 nap után kezd el hatni!
2011. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat remélem nálunk is elmúlik majd ez a nagy sírás evés után,mert már rettegve gondolok az etetésekre mert tudom hogy utána jön a vigasztalhatatlan sírás:((((
2011. nov. 30. 12:42
 7/18 A kérdező kommentje:
Várok még ötleteket,mindent ki fogok próbálni mert nagyon rossz ez így.
2011. nov. 30. 12:42
 8/18 anonim ***** válasza:

Evès utàn köhècsel ès ezt nyelôcsôrôl hallod? Mert akkor beszèlhetünk refluxròl, akkor tènyleg ne tedd evès utàn hamar vizszíntre.

Anyatejet kap vagy tàpszert? Ez se mindegy...

Cumisüvegbôl eteted? Nem nyel sok levegôt? Nem az szorítja mert akkor espumisan ès torna! Mohòn eszik?????

Sajnàllak titeket! Kitartàs! Segítünk :)

2011. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az infacol nekünk sem vált be csakis az espumisan csepp!!!

Egy tanács :ha szopizik,akkor etetés közben is büfiztesd meg ,ne csak a végén.

2011. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget,anyatejet eszik és csak szopizik nagyon mohón eszik,próbálom közben büfiztetni de amint elveszem a cicit ordít,visszaadom akkor fal tovább amikor végzünk kb 5 percig jó minden és utána jön az ordítás akkor elkezdem dajkálni nagy nehezen elalszik és ha megpróbálom letenni pár perc múlva felébred és ordít megint.

Úgyhogy már le sem merem tenni mert tudom hogy jön az ordítás:(((((

Nagyjából itt tartunk:(((

2011. nov. 30. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!