Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást refluxos...

Hozzátáplálást refluxos babáknál hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

5 hónapos a fiam, refluxos, tejallergiás, tápszeres.

Egyszerűen nem tudom megetetni.Nem eszik csak alma pürét.Azt is úgy hogy rám köpködi.A zöldségféléket meg sem eszi, nem nyitja ki a száját.Próbáltam már almával keverni de nem eszi meg.Semmit nem tudok beletuszkolni.

Segítene valaki?Már félek az etetésektől.



2012. ápr. 16. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Reflux ide vagy oda, a hozzátáplálás egy türelemjáték.

Ki kell tapasztalnod, hogy babád mikor, mit igényel, és ez babánként nagyon változó.

Lányom refluxos volt, 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást és bármit adtam neki, befalta! Sokkal jobban bejött neki a normális étel, mint az anyatej vagy tápszer.

De egyes babák viszont nem igénylik ilyenkor még a normális ételeket! Unokahúgom most 7 hónapos, és kizárólag tápszert eszik, nem hajlandó semmi mást megenni! Anyukája kitartóan megpróbálja minden nap, hátha. Előbb-utóbb úgyis áttér majd a többi ételre, de hogy milyen gyorsasággal, az változó.

Legyél kitartó és türelmes, de erőszakos - "beletömős" semmiképp. Esetleg hagyj ki most pár napod, majd később próbálkozz újra. Az ételeket keverheted tápszerrel, hátha úgy elfogadja.

2012. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányommal ép a raflux miatt már 4 hónaposan ettem szilárdat! Kevésbé jött vissza! Viszont nagyon kis esetlenűl nyitotta a száját, de muszály volt...! Tömni nem tömtem csak a kanállal nyitottam a száját, evett szépen! Egy valami amit én tanácsolhatok! Az alma az savas ha nem kompósítod kicsit, bukós, refluxos gyerekeknek nem szabad simán adni mert vissza jövet marja a nyelőcsövet!
2012. ápr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kislányom is refluxos, most 8,5 hónapos. Mivel az anyatej fogyóban volt, ezért mi is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Nagyon bejött, a reflux majdnem el is tűnt.

Én a még azt próbálnám meg nálad, hogy a pépet etetőcumiba tenném, és úgy próbálja kiszívni, hátha ez segít. Vagy ha az almapürét nagyon szereti és azt megeszi, akkor mindenbe azt tenni, és egyre növelni az adagot az almapüré helyett. Sajnos ez tényleg türelemjáték és minden lehetőséget végig kell zongorázni. Nekünk a folyékony táppal volt így, nem akarta meginni, pedig mindenhogy és minden fajta formában próbáltam adni neki, aztán egyik nap elfogadta. De van, hogy most se issza meg. Szóval kitartás, és próbálkozz először cumival hátha úgy elfogadja.

2012. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem érett a hozzátáplálásra. Az érettség egyik egyértelmű jele, hogy nem löki ki a nyelvével az ételt. Hagyd, hogy a saját tempójában fejlődjön. Próbálkozz mondjuk hetente, vagy néhány naponta és látni fogod rajta, hogy mikor érik meg a dologra. De most szerintem mindenképp pihentessétek egy ideig a dolgot, mert ha erőlteted, csak rosszabb lesz.

Addig is legyen sokat függőlegesen (kézben vagy babahordozó eszközben), ez enyhíti a refluxos tüneteket.

2012. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólóval annyiban egyet értek, hogy nem lehet erőltetni, mert a gyerek egy életre megundorodhat dogoktól. De sajnos az ágy megemelése, a függőleges helyzet se segít a refluxon, ezt tapasztalatból mondom. Semmi ilyen trükk nem jött be nekünk. Bár az nem biztos, hogy nektek nem válik be.
2012. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

ne haragudj,de éppen kapóra jött a kérdésed nekem...:) hogyan derült ki,hogy tejallergiás,refluxos a babád? én is éppen erre szeretnék rájönni a kisfiamnál...de "legyintgetnek" a tüneteire...3 hós múlt, mostanában sokszor és sokat bukik, az arcán kiütések vannak megint, tápszeres amúgy 1 hetes kora óta...az 5. tápszernél tartunk most...

2012. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!