Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Későn járó, beszélő stb....

Későn járó, beszélő stb. babák anyukái, nektek is rossz, hogy mindig lesajnálnak? Akár jó- akár rosszindulatból?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rosszul esik :( még nem jár a kicsim, és TUDOM hogy semmi baja, nem csak áltatom magam, látom, hogy ügyes, okos, sok tekintetben már jobb a mozgása, mint a járóké, csak még nem indult el kapaszkodó nélkül. Későn érik, istenem, én is ilyen baba voltam. És mindenhol ha szóba jön, sajnálkoznak, meg ma hallottam, hogy összesúgnak mögöttünk. 17 hós.
2012. ápr. 16. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A mi fiunk 2 éves és nem beszél, csak babanyelven fecseg (4 hónapja még ezt sem tette). Már gyűlölök játszótérre menni, mert mindig megkapom, hogy "vigyétek el orvoshoz, mert lehet, hogy valami rendellenessége van". Nem, nincs, csak későn kezd beszélni. Az apja is ilyen volt és én is, majd mindketten egész mondatokat használva kezdtünk el beszélni 3-3,5 éves korunkban. Tudom, hogy mit érzel. Mi biztos ami biztos alapon elvittük orvoshoz, aki megmondta, hogy semmi baja, csak ilyen típus. Persze már belefáradtam, hogy az összes jóakarónknak elmagyarázzam a helyzetet, így inkább úgy teszek mintha meg sem hallanám amit mondanak.

2012. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
28%

Szia!

Nálunk is hasonló volt a helyzet sokáig cicizett így később jött a foga,kb 1 éves kora után.Más gyerek erre már elindult 8-9 hósan,mi 14 hónaposan.Mindegyik babának megvan a maga fejlődédi ritmusa,nem kell aggódni,és más véleménye nem érdekelt!

2012. ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit máshogy kezeltem ezt a kérdést.

Kislányom még nem forgott, amikor a kortársai már igen. Én is kaptam a megjegyzéseket, be is ijedtem, elvittem dévényeshez, ahol kiderült, hogy a kötött izomzata miatt nem tud megfordulni. Néhány kezelés után javult a helyzet.

Aztán a súlya miatt találtak meg az anyukák, mert valóban nagyon kicsike a kortársaihoz képest, úgyhogy gasztro, ahol kiderült, hogy éretlen a bélrendszere, nem megfelelő a felszívódása. Gyógyszer mellett elkezdett gyarapodni.

Csakhogy 2,5 évesen alig néhány szót beszélt, bezzeg más gyereke meg már mondatokban. Újabb megjegyzések, fejlesztőpedagógus, ahol meg az derült ki, hogy az elégtelen felszívódás miatt kissé éretlenebb az idegrendszere (gyakorlatilag éhezett), ami fejlesztést igényel ugyan, de tökéletesen utol fogja érni magát.

Szóval én eddig csak hálás voltam a kritikákért, mert mindig előrébb vittek, így a gyerekemnek megadhattam azt az esélyt, hogy utolérje a kortársait.

Te sem tudhatod, hogy miért nem jár még a babád. nem lehet mindent a genetikára fogni, állhat a háttérben izomtónus probléma, egyensúlyprobléma, idegrendszeri eltérés is. Én biztosan megnézetném, aztán ha minden rendben, legalább nyugodt lehetek.

2012. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó maminak: örülök, hogy már minden rendben a gyermekeddel! Voltunk gyógytornásznál, rendben van a babám, de ő is mondta, hogy lassú lesz.
2012. ápr. 16. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:
.
2012. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat a pontért, csak elkezdtem volna írni, és naná hogy éppen akkor felsírt a fiam, mennem kellett - viszont szerettem volna visszatérni ehhez a kérdéshez, így megjelöltem. Bocs, hogy ennyire szemet szúrt, hogy le lett pontozva :S

Na mindegy.

Szóval azt akartam írni, hogy nekem két véglet a két gyerek és ugyanúgy megkaptam a magamét a tudásuk/nemtudásuk miatt. Ha korán kezd valamit akkor irigyek és azért szólnak be/hitetlenkednek/hülyének néznek, ha később csinál a gyerek vmit, akkor meg lesajnálnak/szimplán hülyének néznek, amiért nem hordom ilyen-olyan fejlesztőfoglakozásra.

Hozzáteszem, a kisfiam enyhe oxigénhiánnyal született, minimális tünetei vannak, több szakembernél is jártunk és az ő tanácsaikat követjük a fejlesztés tekintetében. És ha 3 szakember egymástól függetlenül azt mondja, hogy ráérünk még komolyabban nyösztetni és teljesen jó ahol most tart, akkor elhiszem nekik.

Végülis mindent mozgásfázist végigcsinált a fiam is, igaz, picit később, mint a nagykönyvi szerint - de ezzel sok bab van így. Lábujjhegyezett kemény 2 hétig. 10 hósan már félkézzel a búrotokba támaszkodva lépegetett, és 1-2 lépést két szék között pl önállóan is, mindenki azt mondta, hogy hűdehamar járni fog - mégis csak 16 hósan indult el önállóan. De egy héten belül megállt-elindult futáskor, irányváltásokkal szaladt, lépcsőn egymaga közlekedett, felfelé váltott lábbal - na ebben meg megelőzte a kortársait. ÉS akkor sincs semmi. :)

Mivel a nővére meg mindenben nagyon ügyes volt, a kicsit mindenki őhozzá hasonlítgatta. Rendesen rájuk kellett szólni emiatt.



Én azt mondom, ha valóban nincs semmi okod azt feltételezni, hogy vmi háttérben meghúzódó ok állhat a későbbi mozgásfejlődés mögött, akkor NE FOGLALKOZZ a hülyékkel. Nem ér annyit, hogy felidegesítsd magadat.

Ám ha bármi gyanúd van, akkor inkább vizsgáltasd ki.

Nálunk már a születéskor felhívták a figyelmet az oxigénhiány okozta problémákra, és bár szerencsére sokkal-sokkal enyhébben mutatkozik, mint számítottunk rá, legalább tudtam e tekintetben figyelni a gyereket. Pl tudom, hogy a brutális hangereje is emiatt van, és az enyhe túlmozgásossága is. Kb 3 éves korától rendszeres tornára szorul majd (most napi szinten csak néhány gyakorlatunk van), amivel vélhetően megelőzhetjük a részképességzavarokat és nem lesz számára vesszőfutás az iskola...

De ha nem szóltak volna , nekem eszembe se jutott volna e tekintetben vizsgáltatni a kicsit és pusztán azt láttam volna, hogy ó, hát picit később de mindent megcsinál... ami nem baj és különben is majd lesz valahogy...

persze nem lehet azt állítani, hogy mindenképp jobb lesz neki a célzott torna stb, de azt sem, hogy enélkül ugyanúgy lenne majd, mint ezzel lesz.

Tudod, a férjem családja meg pont azért csesztet, mert elvittem ide-oda és kivizsgáltattam. Őszerintük nem kell felfújni a dolgokat és "divatból" tornáztatni a gyereket. De tudod mit? Az ő véleményük meg éppúgy nem érdekel, mint azoké, akik meg azért beszéltek ki, mert még nem járt... Eleinte rosszul esett, de rájöttem, hogy könnyebb nekem, ha hagyom leperegni.

Próbáld meg megerősíteni magadat, és TOJD le őket :)

Élvezd a babázást, úgyis szaladhatsz még utána eleget. És mindjárt két éves, és te jó ég, milyen nagyfiús/nagylányos lett, pedig most született...!!! ;)

2012. ápr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!