Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóan rossz anya vagyok?

Valóan rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Én 24 éves vagyok és egy 20 hónapos gyönyörű kis fiam van. Az egyik ismerősömnek már 4 éves a kisfia, és meg lepődött azon hogy még pelusos a kisfiam, és még nem is beszél csak annyit hogy tata, anya, kell, teee(tea).

Azt mondta hogy az övé már 1 évesen beszélt és más fél évesen szobatiszta volt....Nem ezekkel a szavakkal mondta hogy rossz anya vagyok csak célozgatott rá. A másik ami miatt ezt érzem hogy 18 hónapos korában kapott szemüveget mert kancsal egy kicsit, és sajnos a mai napig nem bírom vele meg szokatni, max 10-15 másod percig hajlandó fel venni utána le dobja magáról. Pedig nem erőltetem.


2012. ápr. 1. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
minden gyerek más. a lassan 19hós kislányom az apa te és kössz-ön kívűl semmit nem mond, szobatisztaságról még nem is álmodom, talán majd nyáron . Tuti, hogy nem vagy rossz anya. ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel. a szemüvegről meg kérdezz meg egy hozzáértőbb embert orvost/védőnőt ilyesmi,biztos van valami tippjük!
2012. ápr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még két és fél évesen sem jelent bajt, ha nem beszél a gyerkőc, előfordul, főleg fiúknál, 20 hónapossal meg az égvilágon semmi probléma. Amúgy az enyém is 20 hónapos (pont ma), ő picit többet beszél, de csak kb. egy hónapja kezdett rá, eddig nem sok mindent mondott. És természetesen pelusos.

Az ilyen ismerősökkel meg nem kell foglalkozni, idióták.

A szemüveg: nem tudom, hogy lehetne rávenni egy ilyen pici gyereket, hogy megtűrje magán, az enyém a sapkát, zoknit, cipőt is leveszi...

2012. ápr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tökéletes, amit a fiad csinál. Az ismerősnek meg ne higyj, nincs az a gyerek amelyik fél éves korban szobatiszta :D Ez már azért nagyon erős túlzás. A te gyereked tökéletesen fejlődik, nincs elmaradva semmiben sem.
2012. ápr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az övé,az övé.ugyan már.ne dőlj be ennek.ebben a korban amibe az ő fia van,már a régi dolgok bizony megszépülnek és elferdülnek.hidd el.fele sem igaz,de ha esetleg mégis,akkor se kell pánikba esni mert nincs semmi baj.fiam 2,5 évesen lett szoba tiszta.és 2 évesen kezdett el beszélni.hűha,akkor most mi van?most 3 éves,be nem áll a szája,szépen ragoz,mondatokban,körmondatokban beszél,kérdezz,ragoz.a szemüveget meg bizony tanítgatni kéne.arra nagy szüksége lenne.később nagyobb gond is lehet belőle.kérdezz rá a szemészeten vagy egy szemüvegest,mit javasol,ők biztos tudják hogyan lehet észrevétlenné tenni egy szemüveget,ha több órát sikerül naponta rá tenni az már jó.
2012. ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyereked teljesen normálisan fejlődik. A baj az ismerősöddel van. Kicsit lejjebb vehetne az arcából. Ugyanis az, hogy a gyereke hamarabb ért meg a beszédre és a szobatisztaságra nem az ő érdeme, hanem a természeté. A másik meg, hogy az ő gyereke már négy éves, így azt mond amit akar. Az idő megszépíti a dolgokat. Ismerek történeteket egy évesen folyékonyan összetett mondatokban beszélő gyerekekről, (két hónapos)pólyából kimászó csecsemőről. Szóval nem kell mindent elhinni, másrészt meg ha úgy is volt ezekkel a rosszindulatú megjegyzésekkel ne foglalkozz. A saját tökéletességét próbálja azzal kihangsúlyozni, hogy téged lehúz. Ez az ismerősöd valószínű irigy valamiért és így könnyebb a lelkének.
2012. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kerria ***** válasza:

Anno én 1 évesen kezdtem szobatiszta lenni, és beszélni... nem voltam csodagyerek van ilyen.


A gyerekeket nem szabad összehasonlítani... soha...semmilyen korosztályban. Mindegyikük másban jó.


Abból amit leírtál nem gondolom, hogy rossz anya lennél.


A mai kényelmes, nedvszívó pelusok mellett ne várjuk, hogy hamar legyenek szobatiszták, mert annyira nedvszívó mindegyik pelus, hogy észre sem veszi, hogy zavarnia kéne.


Szemüveg: csak azt tudom írni amit már egy előttem író is mondott. A zoknit, cipőt is leveszik...akkor egy szemüveggel, ami tök szokatlan neki, miért ne tenné...


Nyugi, minden rendben van, úgy ahogy egy 20 hónapos kisfiúnál lennie kell!

2012. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg ne foglalkozni szuperanyukák szupergyerekeivel! Nehéz, mert a legjobb barátnőm fia egyidős az enyémmel 20 hónaposak, ő beszél, az enyém nem. De az eszemben tartom, hogy ez gyerekfüggő, erről nagyrészt nem az anyuka tehet, és szerintem az igazi különbségek majd kamaszkorban jönnek elő:ki milyen tanuló, drogozik-e, hisztis-e..De addig élvezd,hogy gyönyörű kisfiad van, aki mindennap tanul valamit. A szobatisztaságot sem lehet erőltetni, ugyanúgy, mint a járást. Jön a nyár, minél többet legyen meztelenül, hogy "érezze" a következményket, lehet hogy gyorsabban célt érsz vele,mintha órákon át bilin ücsörög. (ez nem saját ötlet, egy óvónő mondta). És igaza van, az egyik válaszolónak: én is azért lettem 1évesen szobatiszta, mert textilpelenkám volt, nem pedig hipernedvszívó, szuperszáraz mai pelus.

Mi is voltunk szemésznél, aki azt mondta két éves koráig nem ír fel szemüveget, mert úgyse hordja, és lehet, hogy kinövi...Én nem vagyok szemész, nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy nem bírtam volna 5percnél tovább rajta hagyni a szemüveget.

Kitartás, nagyon ügyes kisfiad van, nemsokára azon rimánkodsz, hogy 5percre fogja be a száját:-)

2012. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, és meg nyugodtam...:)
2012. ápr. 3. 22:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia , ne szomorkodj :) en fiaim is lustak voltak elindulni:D enyemek allandoan kestek mindennel. beszeddel szobatisztasaggal menessel :)
2012. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!