Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nem adok neki éjjel...

Már nem adok neki éjjel enni,8 hónapos, de ha felébred, sirdogál. Oda szoktam adni neki a cumit, azzal vissaalszik. Hogy tudnánk elhagyni a cumit éjjel?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Úgy,hogy egyik éjszaka ne ad oda neki,de figyeld meddig sírdogál.Tapasztalatból mondom,hogy a baba pici sírás után újra visszaalszik. Azért figyeld,mert ha ne adj isten erősebbé válna a sírása,vagy felébredne teljesen akkor ott legyél..
2012. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért akarod leszoktatni a cumiról? Ha csak azért mert vissza kell adni, akkor 2 tipp cumilánc és/vagy éjszakai "világító" cumi. Hamar megtalálja magának is! De ha TÉGED akar, akkor úgy is sírni fog... (szepa, fogzás stb...) jó hír: 1,5 -2 évesen sokkal mélyebben alszik majd és elmaradnak az éjszakai kelések, addig meg lesznek jobb és rosszabb időszakok.
2012. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A világítós cumi jó ötlet, az én lányom is visszateszi már magának, de a cumilánc veszélyes. A nyakára tekeredhet...

Rá is van írva, hogy ne maradjon felügyelet nélkül a gyerek a cumilánccal.

2012. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nappal is cumival alszik, ne tedd vissza. Napközbe add a kezèbe többször hogy ô tegye be, kèrd el, tegye be... Hamarabb ràjön hogy egyedül is kèpes rà. Èn így tanítottam meg. Csak ha nagyon nem talàlja, akkor jelez. Eggyel megy aludni, egy pedig mindig ott van pluszba kèszítve, ha nem talàlja èn beadom az odakèszítettett ès nem kell keresgetni mekem sem...
2012. ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is vívódok ezen a cumi témán. Az enyém csak 6,5 hós, gyakran kel éjjel és sokszor képes egyfolytában a cicit a szájában tartani, ha kicsempészném, felébred. Gondoltam, h adok neki cumit (amúgy csak nagyon ritkán, kritikus helyzetekben kap), de félek, hogy megszokja és azt nem nagyon szeretném. Gondolom, te is így vagy vele, azért is kérdezted.
2012. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Lányom 3 napos kora óta cumizik, nagyon szereti, de csak ha alszik. Akkor is kb fél óra múlva kiköpi. Most múlt 1 éves és inkább csak játszik a cumival, ha nagyon fáradt, akkor tömi be és alszik el vele.

Nem tudom, sokan miért vannak fenntartással a cumival szemben, nem az ördög játékszere, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha cumizik.

2012. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 10:36

Talán azért vannak fenntartással a cumival,mert nem minden gyerek olyan mint a tied.Láttam én már 4 éves gyerekeket is cumival a szájában.Amikor az óvodában dolgoztam,volt olyan gyerek akik visított ha az anyja reggel elvette a cumit tőle.Én is azt mondom,hogy ha lehet minél előbb leszoktatni a cumiról ,mert minél több ideig használja,annál nehezebb lesz-.

2012. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor én is kérdezném a 7. válaszolótól és bárkitől, aki tudja a választ, hogy mégis hogyan szoktassuk le a gyereket a cumiról!?

Egyébként meg feltételezem, hogy többek között azért is lehet káros a cumi, mert görbék lehetnek majd miatta a fogai (?)

2012. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok megint


Nővérem kisfia az ovikezdéskor, 3 évesen szokott le teljesen, addig alváshoz használta a cumiját. Mikor tesóm úgy döntött, hogy na ennyi volt, elvitték mamámékhoz a kisgyereket, és ott nekiadta az újszülött kismalacoknak, mert nekik jobban kellett. :)

A második gyerek 2 évesen szokott le, mert jött a legkisebb tesó és neki jobban kellett. :)

A harmadik gyerek meg nem igazán cumizott.


Egyikük fogával sincs baj.

2012. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves elő válaszoló. mennyi ideig tart egy "sírós" leszoktatás? Hány napig?

Tudom, hogy egy ideig nem árt a cumi, de szeretném, ha mindketten végigaludnánk az éjszakát, felébredés nélkül.

2012. ápr. 19. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!