Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós a babával, csak nekem...

Kitti85 kérdése:

Anyós a babával, csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Most lesz fél éves a fiam. Anyósomat és Apósomat kedvelem,de mióta megszületett a Kicsi vannak konfliktusok. Ami nekem nagyon furcsa,hogy Anyósom nem tud játszani a Kicsivel. Vannak kis könyvecskéi,amikhez szoktam kitalálni történeteket, állatkái amikkel bábozunk. Mondókázok neki,énekelek,amiket ő egyáltalán nem csinál. Ha elkezd kicsit nyöszörögni,rögtön fel akarja kapni,én olyankor oda megyek mondókázni,bábozni,énekelni a gyerek meg imádja,mosolyog. Kézben már nem is nagyon szeret lenni,inkább felfedez. Legutóbb is már nyöszörgött a kezében,szólni kellett,hogy rakja már le. Azt hittem hogy ha látja,hogy én csinálom ő is fogja. Ráadásul ha leül a földre nem tud felállni,szóval nem is nagyon szeretem ha a kezében van... Fura hiszen két fia van,akkor velük mit csinált? Anya,sőt a nagymamám is énekelnek,mondókáznak a kicsivel. Valaki tapasztalt már hasonlót? Fog ez változni?

2012. ápr. 15. 10:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Vagy most már nem szeret játszani, vagy eddig sem játszott. Nem kell meglepődni: az emberek másmilyenek.
2012. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
az én anyosom meg sem írom minek hívja a gyerekunket.még a sajátjaival sem torodott:(
2012. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Mennyit van a picivel? Szeritnem ezért ne legyenek konfliktusaid, nem mindenki egyformán foglalkozik a babával, ő úgy, hogy kézben tartja, te meg úgy, hogy mondókázol neki. A babád is megszokja, hogy az anyukája ilyen, a nagymamája meg amolyan, jót akar neki mind a kettő, ez a lényeg.
2012. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
az idos embereknek sokszor mar nincs annyi turelme jatszani, enekelgetni. o inkabb azzal fejezi ki a szeretetet hogy felveszi dajkalja. nem hiszem hogy emiatt haragudni kene ra, plane ha nem minden nam talakoztok.
2012. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanezt csinálja az én anyósom is.Engem ez azért dühít,mert ott vagyunk,és ahelyett hogy jól el lennének,csak azt kell hallgatnom,hogy nyűgös a gyerek,mert anyós nem tud vele foglalkozni.Egy 10 hónapos meg már felfedezni akar,nem egy csecsemő aki megelégszik azzal,hogy ölben hurcolják.
2012. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Ezt komolyan ilyen nagy problémának tartod?egy idősebb ember már nem biztos,hogy emlékszik,hogy mit lehet egy ennyi idős csecsemővel csinálni és ha te emiatt ideges vagy,azt anyós is érzi,attól még jobban leblokkol.Ez legyen a legnagyobb probléma köztetek,szerintem lazíts egy kicsit te is és nyugodtan mondhatod neki kedvesen,hogy anyuka,miért nem mondókázik neki?Ő nem szereti,ha felkapják (ezt ugyan kétlem,de megértem,ha nem szeretnéd,hogy elkapassák),inkább játékosan foglalkozzon vele.De azt gondolom az se baj,ha a nagyi másként van az unokájával,legalább azt a fajta szeretetet is megkapja a gyermek.
2012. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Elég régen nevelt már gyereket, bele kell rázódni újra. Az én anyósom se játszik így a fiammal, és ő is folyton babusgatná. Lehet ettől még, hogy később ő lesz a fiad kedvence.
2012. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Az én anyósom egyátalán nem tudja ellátni a fiam, pedig elvileg felnevelt pár gyereket. Nem is szívesen hagyom rá.


Nála a játék annyiban kimerül, hogy: "sziaaa baaabaaa, helllóóóóóó baaabbbaaaaa.." Ezt hajtogatja. Slussz-passz. Nem olvas, nem bábozik, nem csinál semmit, csak ül mellette, és ezt hajtogatja. 7 hós a fiam. Katasztrófa.

2012. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Konfliktus más dolgokból volt,rosszul fejeztem ki magam. Ez a viselkedés nem idegesít csak furcsának találom... Meg persze tündéri gyerek,egyedül is szépen eljátszogat,de nagyon hálás ha játszunk vele,én meg imádom ezt csinálni. Náluk viszont próbálok háttérbe húzódni,hogy ők lehessenek vele,de melyik gyereknek szórakoztató hosszabb ideig ha csak ülnek felette,vagy lapozgatják neki a könyvet hang nélkül... Igazából kíváncsi voltam rá,másnál is van így. Hiszen akkor kacag nagyokat,mosolyog ha foglalkoznak vele,nem ha viszik a popsiját.
2012. ápr. 15. 21:08
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha olyan vérmérsékletű a babád, hogy szereti, ha ölben van, nincs gond. Majd ha beindul a kúszás-mászás, járás, valószínűleg nem fogja hagyni, hogy ölbe tartsa huzamosabb ideig. Ez nálunk is így volt, nem játszott/játszik a gyerekkel, csak cipelné, de mióta képes egyedül közlekedni, nem hagyja magát. Anyós persze erőszakoskodna, most már odáig jutott a gyerek, hogy azt sem engedi, hogy hozzá nyúljon. Én még azt sem mondhatom, hogy öreg a játékhoz, friss nyugdíjas, és nem beteges. Szerintem vele sem játszottak annak idején, és ő sem játszott a saját gyerekeivel. Nekem is furcsa, de nem tudom megváltoztatni sajnos, pedig szeretném, ha jó lenne a kapcsolatuk.
2012. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!