Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kislányunk egyáltal...

11 hónapos kislányunk egyáltalán nem szeret összebújni, ölelkezni se velem, se az apjával, se mással. Azt se szereti, ha simogatjuk. Másnak is van ilyen babája vagy mi rontottunk el vmit nagyon?

Figyelt kérdés
Egyébként teljesen jókedélyű, nyugodt baba. Sokat nevet, örül ha meglát bennünket vagy bármelyik ismerős családtagot. Ölbe is sokat kéretőzik, de a ringatást, cirógatást, összebújást nem szereti, olyankor tol el magától minket. Egyedül akkor viseli el, ha már nagyon-nagyon álmos, fáradt.
2012. ápr. 17. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen a fiam sem volt valami bújós, aztán ez olyan másfél éves kora körül megváltozott, és azóta is egyre ölelkezősebb, szeretgetősebb, mostmár van, hogy tíz percenként szalad puszilni, megölelni minket :).

Változnak ők folyamatosan, ne idegeskedj ezen, nem rontottatok el semmit.

Most valószínűleg nincs "ideje" ilyen dolgokra, sokkal érdekesebb a körülötte lévő világ felfedezése :).

2012. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 11 hónapos, ő se ér rá bújni. Majd talán kicsit később fognak ölelkezni, puszilkodni.
2012. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatod még? Ha igen, akkor az kielégíti a szeretetigényét. Nekem mind a két gyerekem az elválasztás után lett bújós.
2012. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nalunk ugyanaz a helyzet, mint az elsö valaszolonal.Elsö gyerek leven en is aggodtam, irigykedve neztem masokat ahol bujt a gyerek a szüleihez.Ennyi idösen olyan izgaga volt a fiam csak ment, pakolt, matatott, semmire nem volt ideje, ugy kellett elkapnom, hogy megpusziljam legalabb en.Persz ezt o nem akarta lökött el magatol.Most 19 honapos odabujik, puszit ad, a hasamra fekszik,simogat.Persze nem csak nekem masokkal is ilyen.Mostanaban, ha kepeskönyvet nezegetünk a kedvelt allatokhoz is odateszi a fejet(megszeretgeti).Söt ujabban a karomon is szeret feküdni(olyan picibabas pozban)olyankor a legaranyosabb, csak nezi az arcomat, persze ezt nem sokaig:)Szoval valtoznak, vannak akiknel, hamarabb eljön ez a korszak, nalunk egy-ket honapja tart....szerintem semmit nem rontottal el, 11 honaposan nagy felfedezök!
2012. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos 4 hónapos korában abbahagytuk a szopizást, mert addigra már egyáltalán nem volt tejem. Ezért is aggódom, h talán emiatt nem kötődik olyan erősen hozzám. Olyan jó lenne legalább néha-néha összebújni vele. De ahogy az első két hozzászóló írta, talán majd később...
2012. ápr. 17. 14:11
 6/10 anonim ***** válasza:
8 hónapos tápszeres babám, ugyanígy nem szeret bújni. Én is magamat hibáztattam, de a család bizonygatja és most itt is megerősítik, hogy ilyenkor nincs "idejük" az ölben szeretgetésre, mert jönni-menni, játszani, felfedezni kell. Én is nagyon szeretném babusgatni, de nem nagyon hagyja. Inkább mászik, próbálkozik a felüléssel, pakolászik egész nap.
2012. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen volt a kisfiam is. Azt gondoltam, hogy ilyen típus, vagy a koraszülöttsége miatt lett ilyen. (3 hónapos volt, amikor haza hoztuk, addig nem sok testi kontaktusra volt lehetőségünk sajnos). Most 15 hónapos, csak hozzám bújva alszik el, naponta többször kapjuk, hogy "ejte", és simogat bennünket, bújik hozzánk. Szóval tényleg sokat változhat még, a fő, hogy érezze a szeretetet, ami körülveszi, előbb-utóbb megtanulja ő is kimutatni, és rájön, hogy mennyire jó érzés neki is! A felfedező korszak elején erre tényleg nincs energiájuk! Egy buta példával: ha nagyon szomjas vagy, akkor hiába nyújtják feléd a csokitortát, nem foglalkozol vele. Persze amikor már ittál egy pohár vizet, keresni fogod, hol a torta!:)
2012. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez az időszak az ún. "gyakorlás" fázisa, a baba önállósodásának kezdete. Minden érdekli a külvilágból, folyamatosan felfedezne, menne. Lesz egy időszak hamarosan, amit "újraközeledésnek" hívnak a pszichológusok, ekkor fog menni újra "tankolni" hozzátok és vissza is kell őt engedni magatokhoz! :)

Nyugi, ha eddig szeretetben neveltétek, kutya baja nincsen:)

2012. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Linkelek egy kis szakmai olvasnivalót, hogy megnyugodj:)


[link]

2012. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :)
2012. ápr. 17. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!