Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez ennek a kornak a sajátosság...

Ez ennek a kornak a sajátossága, vagy mi rontottunk el valamit?

Figyelt kérdés
15 hónapos a babám (fiú) és nagyon irigy ha valaki elakarja venni a játékát a játszótéren, de ha más játékával játszik, és vissza akarják kérni tőle akkor is csak hisztizik, és ha hozzánk jönnek látogatóba babával, és elveszik a játékát bármelyiket, ő egyből veszi ki a ,kezükből, ha nem adják akkor sír. Hogyan lehet leszoktatni arról, hogy ne legyen irigy.
2011. szept. 4. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
sajnos ez nem ennek a kornak a sajátossága hanem majd 2,5-3 éves kornak... :S
2011. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem leszoktatni kell az irigységröl, hanem megtanitani vele, hogy a dolgokon osztozni kell,(ugyan az, :) ) mert ö még nem tudja. Vedd ki te a targyat a kezéböl és mond meg neki röviden, hogy most más játszik vele, biztos nem mindent fog belöle érteni, de majd megszokja szerintem. Egyébként az én kisfiam is irigy, csak ö nem hisztizik, hanem tovább áll. Sok sikert.
2011. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 13-14 hónaposan volt ilyen.

Nálunk (sokminden másban is egyébként) a sok beszélgetés hatott, ha jött vendégségbe kisgyerek, már előző nap kezdtem adagolni, hogy xy érkezik, és adja kölcsön neki a játékait, mert xy is szívesen kipróbálná azokat. Utána ha ügyes volt, mindig nagyon megdicsértem,, hogy látja, nem tűnt el, nem romlott el semmi, csak együtt játszottak.

Most 21 hónapos a fiam, egész jól megy már neki. 2 hét múlva kezdjük a bölcsit, gondolom ott további rugalmasságra lesz szükség a részéről.

2011. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit ronthatál el,de az én kisfiam is ilyen koru,de az ételt is megosza mindenkivel:)
2011. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajna az én lányom is ilyen:(,a játszótéren nem játszhat senki az ő játékával,képes ott állni mellettük. De a bölcsibe ilyen gond nincs a gondozok elmondása szerint. Otthon lazább azért enged játszani,de a játszón semmivel.Pedig már mondtam neki ,hogy ki sem megyünk a játszóra ha ilyen irigy csak az udvarba fog játszani egyedül. Semmi hatással nincs rá.
2011. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs tesója, ezért tulajdonképpen azt tanulta meg, hogy azok az ő jétékai. Türelmesen mondd el neki, hogy a másik gyerek csak játszik vele, utána visszakapja.

VAlószínűleg nem gyakran van gyerekek társaságában, max. ennyit "rontottál el".

Amúgy meg 3 éves kor felett, amikor már ovisak, addigra tudnak csak együtt játszani a gyerekek, addig csak olyan "önzően"? hogy mindent magukénak akarnak.


A Spektrum tv-n volt egy nagyon jó sorozat, a Miből lesz a cserebogár című. A gyereke szocializációs fejlődéséről (is) szól. Valahogyan szerezd meg :)

2011. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!