Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon mi rontottunk el valamit?

Vajon mi rontottunk el valamit?

Figyelt kérdés
Szeretnem ha megirnak azok az anyukak akiknek a babajuk indulasbol ataludta az ejszakat hogy csinaltatok,vagy ugy jott magatol es azok az anyukak akiknek tobbszor felebred a gyerekuk enni ejjel vagy csak ugy,ti mit tesztek vagy mit gondoltok hol hibaztatok?En is ez utobbi taborban vagyok.
2010. jan. 25. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én babám 1 hónaptól 10 hónapig átaludta az éjszakákat nyekkenés nélkül. Aztán időnként felébredt éjjel, talán hiányoztunk neki, vagy nem tudom, mi volt az oka, a lényeg, hogy nem volt hajlandó visszaaludni a saját szobájában, csak köztünk. Először csak hetente 1-2 alkalommal vettük be magunk közé, mire 1 éves lett, már minden éjjel (hajnalban).

Ez így van azóta is, 13 hónapos.

Ezt egyértelműen mi rontottuk el, hiszen 10 hónaposan kellett volna szigorúnak lenni, és a szobájában visszaaltatni. Most folyamatban van a visszaszoktatás kisebb-nagyobb, inkább kisebb sikerrel.

2010. jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hú, hát én is nagyon el voltam keseredve a minap pont ezért és + azért, mert le sem tudom szinte sokszor tenni a lányomat és félkézzel fogva teszek-veszek a lakásban. Sírva hívtam a szopitanácsadónőt, aki azt mondta, hogy nem mi rontottuk el, hanem az én babámnak különösen igénye van a közelségre, az érintésre. Még éjszaka is- ezért tud csak velünk aludni.

Ő két hónaposan átaludta az éjszakákat, a ngyedik hónapig. Akkor egyszer felébredt, én persze megszoptattam és ő meg rájött arra, hogy hóhóó, hát lehet enni este is. Utána 9 hónaposan leszoktattam egy hónapnyi nemalvás, Suttógó módszer és virrasztás árán a cicről, a kiságya mellett feküdtem, de nem tört meg... Most 11 hónapos, ismét a mi ágyunkban alszik és cicizik kétszer is.

2010. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom soha, (ilyen esetben) hogy hibáztam volna..

Inkább arra, mi baja lehet, és, hogy jaj istenem mikor alszunk már..:)

Megvigasztalom, kap cicit és alszunk.

Meglesz a gyümölcse, tapasztalat!! egyszer csak eljön az idő, hogy nagyon jól alszanak, sőt fel sem akarnak kelni..:)

A rossz hír az, nem holnap lesz.

Mégis azt mondom, megéri(te)

2010. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 hós koráig szépen átaludta az éjszakát, amiben szerintem az is közrejátszott, hogy elég sokáig volt sárga. Utána elkezdett felkelegetni 1szer, 2szer, és én mindig ugrottam az első nyekkenésre és cicit kapott. Na itt rontottam el, mert a férjemre hallgattam, hogy a gyerek ne sírjon és szüksége van ránk, odáig fajult a dolog, hogy mostanában éjfél körülig alszik, aztán felébred, alig alszik vissza, és ezt óránként eljátssza, egyszerűen felül, feláll és nem alszik. Már nagyon kivagyok, most dolgozom a leszoktatáson de nagyon nehéz és az a legrosszabb, hogy nem tudom mi lenne a helyes eljárás. Nem akarom magamhoz szoktatni jobban mert akkor 2 évesen is velem akar aludni majd, de azt sem akarom, hogy sérüljön a kis lelke amiért magára hagyom, és már azért sem szeretem sírni hagyni mert esetleg leesik és beveri magát az ágyban. Szóval ha van ötleted segíthetsz :)
2010. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nalunk az ahelyzet hogy van nagy teso akinek kulon szobaja van,a kicsi agya a mienk mellett van,ugyhogy"keznel"van.Este furdes nyolckor,amig melyen elalszik kb.haromszor megebred,setalok vele,majd ejjel kb haromkor felebred enni(cici),majd otkor vagy hatkor.Meg sose aludta at az ajszakat.Ketszer fordult elo hogy aludt hajnali hatig megszakitas nekul.
2010. jan. 25. 15:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagy-nagy piros pont a férjednek!

Kicsi gyerek tényleg ne sírjon és szüksége van ránk.

Sírás és hiszti két különböző dolog!

2010. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyszer probaltam hagyni sirni de nem birtam hallgatni,vegul felvettem es cici lett a vege...
2010. jan. 25. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:
15:03-as vagyok, akkor nem azonos a problémánk. Nálunk ez már rossz szokás, örülj neki ha "csak " 2-3 alkalommal ébred, majd elhagyja.
2010. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk szörnyű rossz alvó volt a piciként, én csak 6 hós koráig bírtam az éjszakai felkeléseket (3-4-szer is kelt addig, és kis víztől visszaaludt) no és akkor már úgy kivoltam, hogy úgy döntöttünk megpróbáljuk hagyni. Nálunk működött. 3 napig még felébredt, sírt 10-20 perceket aztán magától visszaaludt. Azóta reggelig alszik. Egyetlen kivétel volt, amikor elmentünk egy hétvégére egy hotelbe, és mintha megérezte volna, újra elkezdett éjjel sírni, ott persze nem hagyhattam, szóval én is magamhoz vettem és cicin altattam vissza, hát két óránként igényelte ezt a kis szertartást, amíg ott voltunk... Aztán itthon megint hagytuk sírni egyszer, és többet nem kelt fel, csak reggel.

Szóval nálunk ez vált be, addig én már minden létezőt kipróbáltam, de semmi más nem működött...

2010. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem szépen elhagyta először az éjféli etetést utánna a hajnalit. Soha nem bőgött éjszaka.Igaz mindent meg tettem, hogy ne legyen elkapatva. Néha én is azt éreztem, hogy most milyen jó lenne egy kicsit magamhoz venni. De ellen álltam a kisértésnek és ezért kitünő alvó.
2010. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!