Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fogja megszeretni a...

Hogyan fogja megszeretni a folyadékot?

Figyelt kérdés
Kislányom anyatejes 6hónapos! Nemrég kezdtük a hozzátáplálást. Egyszerűen nem hajlandó se teát, se vizet inni. Tudom, mindenki azt mondja hogy azért mert még mindig szopizik és így elég neki a folyadék. De mégis hogyan fogja megszeretni? Csak azért aggódok, mert jön a nyár és félek hogy nehogy kiszáradjon vagy valami probléma legyen vele. Tegnap a reszelt alma levét nyomkodtam ki neki és azt úgy-ahogy megitta cumisüvegből aztán gondoltam mi lenne, ha összekevernék egy kicsit teával. Úgy is itta, bár nem olyan lelkesedéssel mint az almalevet. Próbálkoztam már többféle teával és többféle cumisüveggel, sőt kanállal is.
2012. ápr. 17. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod, nyáron is bőven elég az anytej, ha ő azt érzi majd, hogy szomjas, el fogja fogadni a vizet vagy a teát. Az én lányom, szinén anyatejes, egy éves koráig semmit nem ivott meg, max pacsált vele, kivéve a kádból a vizet, na, azt lefetyelte. 1 éves és 2 hetes korában aztán elkapott valami hasmenős vírust, és szerintem nagyon ki lehetett szomjazva, mert akkor kezdte el nem csak elfogadni, de kérni is a vizet. Semmi mást. Azóta is szopik, inni csak vizet és kakós rizstejet iszik (néha), se a babagyümölcslé, se a tea nem kell neki.


Szerintem nem kell félned, elég nagy már, hogy mire jön a hőség, tudja jelezni, hogyha inni szeretne!

2012. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem valasz a kerdesedre, bocsi. Csak akartam irni, hogy PONTOSAN ugyanebben a cipoben jarunk, es hogy nem vagy egyedul....
2012. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy voltunk, de 6 hónaposan nem kell még innia mást, ha cicis.

Nyugi!

Ha szomjas lesz, inni fog!

Mi 8-9 hónaposan kezdtünk el inni mást, addig nem kérte, sőt, nem is tudott cumisüvegből inni, nem vette a szájába, vagy ha igen, játszott vele.

1 éves múlt már, és gyönyörűen iszik, néha 1dl-t is egyszerre!


Először mi babavizet adtunk, majd 100%-os gyümölcsleveket.

Pl. Hipp babaalmalé, mostmár hohes c lágy almalé, hohes c banános-répás, Sió frissen préselt alma-körte, alma-meggy, a Spar naturpure üdcsik is jók.


Szóval ne aggódjatok, ennyi idősen még nem kell inni!

Cumisüvegből tejcsit ne adjatok, hogy megszeresse a cumisüveget, mert nem fog utána rendesen cicizni, rájön, hogy könnyebb üvegből. (Egy ismerősöm így járt.)

2012. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,hiszen szopiztok.Mi tápszeresek vagyunk,mégsem ivott a gyerekem semmit.Mikor elkezdett kúszni-mászni akkor viszont kifárasztotta magát,és elkezdett végre rendesen inni.
2012. ápr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!