Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen teát adtok szopizós...

Ti milyen teát adtok szopizós babátoknak?

Figyelt kérdés

3hetes a lányom.Eddig csipketeát adtam neki.Már ha megitta, (szerintem nem nagyon ízlett neki).Azt hallottam, hogy székrekedést okoz.

Van valami olyan tea ami nem okoz hasfájást?



2012. ápr. 17. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Szopis babát nem kell itatni.

Ha szomjas, kevesebbet szopizik, az anyatej eleje hígabb, ha éhes, többet eszik, és a zsírosabb, "hátsó" tejcsit is megkapja.


Kivétel a nyári nagy meleg, de akkor is érdemesebb forralt-lehűtött vizet, vagy babavizet adni, a cukros teák nem jók, egyrészt fölösleges cukortartalom, másrészt pár hónap múlv a a fogacskáinak sem tesz majd jót.


Ha mégis mindenképp ezt szeretnéd, mármint teát, akkor a Müllerben kapható talán már dm/rossmann is) Hipp-es alma-édeskömény tea, ami jó is hsasfájásra, nem kell bele cukor sem, filteres, finom íze van, az én kicsim szereti nagyon (14 hónapos, kb 8-9 hónapos kora óta itatom anyatej helyett mással).

2012. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
u.i: csak alma és édeskömény van benne, semmi más!
2012. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy manapság már nem teáztatjuk az anyatejes babákat. Ha mindenképpen itatni szeretnéd (pl., ahogy az előttem szóló is írta, nagy melegben, vagy ha száraz a szoba levegője), babavizet adj neki. Régen azért teáztatták, mert nem volt higiénikus a víz, forralni kellett, a sima forró vizet pedig ízesíteni kellett valamivel, mert gondolom, különben rossz íze volt.

Közvetlen válasz a kérdésedre: kamillatea.

2012. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Már ne haragudj, de minek akarsz neki teát adni? Ha szopik, megkap mindent.

Csak azért kérdem, mert a kórházban az én lányomnak is adtak teát két szopás közben, ha felébredt. De ez köztudottan nincs jó hatással a szoptatásra. Ha teázik, akkor nem fog annyit szopni. Ha kevesebbet szopik, akkor kevesebb lesz a tej. És így tovább... Én kiiktattam a teát.

Most a teamániások biztos le fognak pontozni!


Egyébként nagyon gyenge édeskömény teát lehet asszem adni pici kortól is...

2012. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy nem kell itatni..ez nekem új:) Nekünk a kórházban azt mondták, hogy csipketea...köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 17. 19:33
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Juj! Szivi :)

Miket mondtak még? Hátha van közte más butaság is...

2012. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Valóban nem kell itatni a szoptatós babát, elég neki bőven az anyatej.

Esetleg ha hasfájós lenne egy kis édeskömény vagy ánizstermés tea, ha székrededéses pedig kamilla tea mehetne, de ha nincs gond, fölösleges.

2012. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahogy írták is: szoptatott babának nem szabad teát adni, mert ha teát iszik kevesebbet szopik, emiatt kevesebb tej lesz, és jön a táp, anyuka meg nem érti mit rontott el.

Szoptass igény szerint, a cumisüveget meg dobd ki.

2012. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Így van. Ha szépen szopizik és nem szokott hozzá nem igényel más folyadékot. Kislányom 7 hónapos, hál'isten nem is ismeri a cumisüveget, most is szopizik. Amikor a hozzátáplálást kezdtük, akkor is kiskanállal kínáltam és adtam neki az alma/barack levét.

Egyébként hasfájós volt. A védőnő ajánlott édesköményteát, nagymama meg kamillateát. Utóbbit próbáltam, de nem vált be.

2012. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bizony, nem kell teáztatni, sem vizet adni neki, hiszen az anyatej első fele víz-közeli állagú, gyenge előtej, tökéletesen oltja a szomjat. :)


Én kb 10 hónaposan kezdtem el inni adni a lányomnak (ill akkor fogadta el először), vizet. Mást nem nagyon iszik azóta sem, most 15 hónapos, még szopik. DE nem s gondolom, hogy baj lenne, hogy vizet iszik, manapság az emberek nem isznak vizet, csak leveket...

2012. ápr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!