Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztetek/éreztek így? Behülyü...

Éreztetek/éreztek így? Behülyülök az itthonlétbe!

Figyelt kérdés
Több, mint 6 éve vagyok itthon a gyerekekkel,a kicsi 1 éves, bölcsi kizárva, a nagy sem járt.De már készen vagyok.Mindennap ugyanaz,néha cselédnek érzem magam.Értelmes,intelligens, dekoratív nő vagyok,és itthon esz a fene 6 éve.Félreértés ne essék,szeretem a gyerekeket,ők az elsők,ezért sem hajigáltam(-om) őket bölcsibe.De vágyom felnőtt társaságra, hogy én dolgozzak meg a pénzért,kell az elismerés, hogy tettem vmit.Légyszi ne forgassátok ki a szavaimat, hogy de a gyerekekről való gondoskodás a legnagyobb,stb.Persze,de pár napja beteltem ezzel.A férjem normális,nem ír le,nem ő az oka h kivagyok.Néha magán bölcsibe is beadom a kicsit,2-3 órára havonta vagy 2x h szusszanjak,ügyintézzek.De úgy szeetnék mondjuk 4 órában dolgozni.Csak hát a kicsit kire hagyom,mert segítségem nincs,max a bölcsi,de ahhoz még olyan kicsi.Éreztetek már így?Mióta vagytok otthon a gyerekekkel?Írjatok!
2012. ápr. 17. 22:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%
Hogy lehetsz otthon 6 éve, ha csak egy nagyobb gyereked van?
2012. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mikor a nagy 3 évesen oviba ment,nem találtam munkát-nem kellettem sehova:(Aztán terhes lettem,terhes nőt meg nem igazán vesznek fel pár hónapra.Ennyi.
2012. ápr. 17. 22:35
 3/24 anonim ***** válasza:

Mekkora kretén ez az 1-es!


Én 4 éve vagyok itthon, és néha pontosan ugyanazt érzem, amit Te. Azzal a kis különbséggel, hogy én nagyon nem vágyom vissza dolgozni. Sajna olyan helyre kéne visszamennem, ahova semmi kedvem nincs, ráadásul teljesen új mh, vagyis nem ismerek majd senkit.

Ősszel lesz 2 éves a kisebb, elvileg már nem lenne annyira kicsi a bölcsihez, de valahogy őt is sajnálnám még beadni. Pláne, hogy ő sokkal anyásabb, mint a nagy aki ugye nem is volt bölcsis...


De a felnőtt társaság nekem is nagyon hiányzik, folyton a nagyiknál lógunk, hogy ne kelljen hármasban otthon lennünk, amíg apa hazaér. Próbálok járni ide-oda (ringató, baba-mama torna), hogy emberek között legyek, de az nem ugyanaz. Én is imádom a lurkókat, de azt hiszem kezdek "kiégni", és emiatt frusztrált vagyok, gyakran nyűgös és türelmetlen... Néha azt gondolom, hogy jobb lenne tényleg dolgozni, hátha legalább délután "normális" anyukájuk tudnék lenni.

2012. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Atya gatya! Én még csak 10 hósnapja vagyok itthon, de már most sok. Ti meg 6, meg 4 éve??? Le a kalappal!
2012. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
En harom eve vagyok itthon, es meg kettot biztos itthon leszek. Ugyanigy erzek, par napja irtam ki en is egy hasonlo kerdest...
2012. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A kretén 1-es (és két másik normális) hozzászólást már kitörölték a moderátorok.
2012. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos elvitték az én válaszomat is :( Pedig én rendesen válaszoltam.


Na mindegy azért leírom még egyszer, röviden.

Én még csak egy éve vagyok itthon, és egyelőre élvezem. Kerestem egy hobbit, patchworközök, ezt elég komolyan kell tanulni, gyakorolni, ha az ember szép dolgokat szeretne csinálni és akár még pénzt is lehet vele keresni. Egyelőre csak ajándékba csináltam.

Szerintem ha nagyon nem bírod menj vissza dolgozni amikor a pici 1,5 éves. Keres neki egy jó bölcsit mert a gyerekeknek is jobb ha kiegyensúlyozott vagy. 6 év hosszú idő.

2012. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Na,végre egy sorstárs.Irogykedve olvastam a 2 éve otthon levőket.

A kicsi nekem is sokkal anyásabb,bújna vissza belém:)

Próbáltam gyerek melletti munkát,nem ment,nincs segítség:(:(Egyik nagyi nem százas,másik meg messze is van,meg hát ő sem ujjong ha megkérem h jöjjön:(Apa dolgozik,más meg nincs.Bőgni tudnék most is,komolyan.

2012. ápr. 17. 22:42
 9/24 A kérdező kommentje:

A kicsitől semmit nem tudok csinálni(mármint ptchwork,stb).Ha fent van csak akkor tudok főzni,takarítani,de olyankor mászik rám,cibálja a ruhámat,nyavajog,v ordít.Ma kivételesen hang nélkül elvolt míg főztem.Aludni 2x félórát szokott,az arra nem elég h álomba zuhanjak:S

Olaszt szeretnék itthon tanulgatni,az legalább lekötne,élvezném,de nem tudok tőle.Újabban elaltani sem lehet este,meg kell várnom h kidől:(

2012. ápr. 17. 22:46
 10/24 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megpróbálnék elhelyezkedni. Nemcsak az a probléma, hogy 6 éve otthon vagy, és teljesen kiestél már így is a munka világából valószínűleg - bár nem írtad, hogy mit dolgoztál, és a 6 év alatt foglalkoztál-e a témával -, hanem hogy mire visszamész, már 7 vagy 8 éve nem dolgoztál. Ez rengeteg idő. Elhelyezkedni pedig irtó nehéz, főleg, ha nem vár vissza egy munkahely. Úgy meg még nehezebb, ha nincsenek friss tapasztalataid. Manapság már a legegyszerűbb munkakörbe is nehéz visszatérni aktuális tudás nélkül. Részmunkaidőbe mindenképp visszamennék dolgozni.
2012. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!