Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztetek/éreztek így? Behülyü...

Éreztetek/éreztek így? Behülyülök az itthonlétbe!

Figyelt kérdés
Több, mint 6 éve vagyok itthon a gyerekekkel,a kicsi 1 éves, bölcsi kizárva, a nagy sem járt.De már készen vagyok.Mindennap ugyanaz,néha cselédnek érzem magam.Értelmes,intelligens, dekoratív nő vagyok,és itthon esz a fene 6 éve.Félreértés ne essék,szeretem a gyerekeket,ők az elsők,ezért sem hajigáltam(-om) őket bölcsibe.De vágyom felnőtt társaságra, hogy én dolgozzak meg a pénzért,kell az elismerés, hogy tettem vmit.Légyszi ne forgassátok ki a szavaimat, hogy de a gyerekekről való gondoskodás a legnagyobb,stb.Persze,de pár napja beteltem ezzel.A férjem normális,nem ír le,nem ő az oka h kivagyok.Néha magán bölcsibe is beadom a kicsit,2-3 órára havonta vagy 2x h szusszanjak,ügyintézzek.De úgy szeetnék mondjuk 4 órában dolgozni.Csak hát a kicsit kire hagyom,mert segítségem nincs,max a bölcsi,de ahhoz még olyan kicsi.Éreztetek már így?Mióta vagytok otthon a gyerekekkel?Írjatok!
2012. ápr. 17. 22:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Járjatok gyerek társaságba, figyeld meg hogy viselkedik. Esetleg próbálj meg egy bölcsit heti 1x, fél napra, ha jól bírja, akkor növelheted a napok számát. Lehet jobban lefáradna és este is jobban aludna. Megér egy próbát, szerintem emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, pláne ne készülj ki idegileg. Nem éri meg. Más országokban luxus hogy 3 évig otthon vagyunk a gyerekkel. Fél évesen már bölcsi, nem mondom hogy az jó, de ettől semmivel sem kevesebbek azok a gyerekek és szüleik. Ez szokás kérdése.
2012. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

10-esnek:

3 év után se vettek fel,pedig különféle munkakörökbe jelentkeztem.

Vállalkozó voltam,de azt a gazd. jelen állása és a járulékok csillagászati mivolta miatt nem merem beválalni.

2012. ápr. 17. 23:01
 13/24 anonim ***** válasza:
Igen éreztem és bele is betegedtem, bele is savanyodtam. 2gyerek, 4.5 évet voltam itthon. 2hete dolgozok, és már az első naptól fogva mintha kicseréltek volna!
2012. ápr. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az első lépésben ismerkedj meg sok hozzád közeli anyukával akiknek szintén a gyerek a napi program kizárólag (azért írom így, mert én pl diplomázok mellette és nappalin vagyok habár kevés az órám nagyon itthon beleszakadok annyit kell tanulnom).

Kicsit adj magadnak egy kis szabadidőt és kozmetikushoz, fodrászhoz, szoliba stb..is juss el. Én igaz 2 hetes kora óta a varrataimon ülve is bementem arra az 1 órámra amikor kellett és a mellettem levő teremben anyukám tologatta amíg aludt. Viszont eltelt néhány hónap és éreztem, hogy pukkanok le nagyon. Nem jártam igazán társaságban mert bementem órára és jöttem is ki. Aztán eljött az az érzés, hogy a régi szeretnék lenni egy kicsit. Elmentem kozmetikushoz, műköröm, póthaj, szoli...persze nem egynap:D De egy hét alatt lezavartam a dolgot a kicsit pedig vagy magammal vittem vagy arra az 1-1,5 órákra vigyáztak rá ha én nem tudtam. De párom is belátta, hogy belefásulok abba, hogy az én létezésem lassan kezd eltűnni... Aztán mivel legtöbb imerősöm is sulis baba mellett így én sem nagyon tudtam mással tartani a kapcsolatot. A legrosszabb a mostani tél volt. Teljes bezártság! Vizont mióta jó az idő összebarátkoztam egy otthon lévő anyukával akivel együtt eljárunk gyerekekkel játszani, vásárolgatni, mekizni:) A párommal is többet mozdulunk ki, de mivel én ,,függök" a lányomtól (ezt mondták a rokonaink) így nem tudok 1-1,5 óránál több ideig távol lenni tőle és így max egy mozi fér bele, de akkor már a nagyszülőknek a mozi elé kell hozniuk, hogy egyből megpuszilgassam amint vége a filnek:D

Szóval kissé szőkebbek a lehetőségek amiket a párommal ki tudunk találni mert álltalában hárman megyünk.

Nekem egy az egyben kellett az, hogy újra olyan dolgokat tehessek mint az előtt. Még ha nem is pont annyira, de kell hogy magadal is foglalkozz többet és közben legyen kivel megoszd, hogy már megint letört ugyan azon az ujjadon a köröm és erre hidd el a férjed nem kíváncsi. Meg kicsi gyererekkel a legszuperebb elmenni bababoltba a barátnőd és gyerekével együtt és vásárolgatni és cuki kalapokat próbálgatni rájuk amiknek örülnek és választanak, hogy abból a háromból melyik ÖT kell nekik:) Meg áthívni a barátokat és a gyerekek olyan édesen tudnak játszani egymással... Szerintem nem csak a munka miatt nem érzed, hogy kiteljesednél. A társaság és a magadra való odafigyelés az amitől igazán visszakaphatod egy kicsit az önnállóságodat. Én is azt hittem, hogy vissza szeretnék menni az előző munkahelyemre dolgozni és az a megoldás. Aztán rájöttem, hogy csak figyelemre vágytam. Kicsit valahol irigy az ember, hogy már pl elfelejtik a szülinapján felköszönteni aznap de a gyereknek aki nélkülünk nem lenne annyi üzit írnak a mi telónkra hogy óránként megtelik a tárhely:D Létezünk mi is NA!

2012. ápr. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ugyanezt éreztem én is! 5 évet voltam itthon 2 gyerekkel és bizony az utolsó 2 év nagyon kemény volt!

Rendszeresek voltak nálam a kiborulások, amin egy pár órás kikapcsolódás csak ideig-óráig segített és közben őrlődtem a lelkiismeret furdalástól, hogy hogy hát milyen anya vagyok én, hogy nem élvezem maradéktalanul a gyerekeimmel töltött időt... Úgy irigylem az ún. ősanya típusokat, akik sose passzolják le a gyereket, akiknek mindig van türelmük és még a kenyeret is ők sütik a családnak a házilag főzött lekvár mellé... :)

Nos, én pont az ellenkezője vagyok és nagyon hiányzott már a meló.

2 hónapja dolgozom újra, szerencsére simán visszavettek, csak helyileg máshová járok be, de ez is tök jó, mert sokkal közelebb van. Az új kollégáim tök jó fejek, abszolút otthon érzem magam köztük az első perctől fogva és úgy látom, ők is befogadtak teljesen.

Annyira jó érzés emberek között lenni, hogy elmondhatatlan! Szeretem azt is, hogy van értelme minden nap csinosan felöltözni, sminkelni stb. és hogy megnéznek, sőt flörtölnek velem a pasik! :)

Na nem mintha lepukkant anyuka lettem volna előtte, de nyilván nem magassarkúban vittem sétálni a gyerekeket, vagy mentem vásárolni :)

Persze, egyben roppant fárasztó is, főleg mert a munkámban nagyon oda kell tennem magam és emiatt szégyen ide vagy oda, de bizony napközben alig jutnak eszembe a gyerekek, legalábbis ahhoz képest, hogy előtte non-stop ők jártak a fejemben :)


Na a lényeg, hogy pár hónapig még tarts ki, most úgyis jó idő van már, könnyebb kimozdulni otthonról, addig meg keress munkát gőzerővel és esetleg végezz el valami gyorstalpaló tanfolyamot, azután 1,5-2 éves kora körül beadhatod bölcsibe a kicsit és te mehetsz melózni.

A párod amúgy mit dolgozik? Jobban keres, mint te? Mert ha nem, akkor esetleg cserélhetnétek, ő is elmehet gyedre, gyesre.

2012. ápr. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szerintem te attól (is) sokalltál be, hogy a kicsivel non-stop foglalkoznod kell. Ezen kéne változtatni legelőször. Egy pontos napirend nem ártana, akkor könnyebb lenne. Az, hogy akkor alszik el, amikor kidől, az neki sem egészséges és neked is rossz.

Másik: én lassan 4 éve vagyok itthon (és még most várom a harmadik babót, szóval egy darabig leszek is)de nagyon élvezem az itthonlétet, nekem nem hiányzik a munka, örülök, hogy tele vagyok szabadidővel, azt csinálok, ami jólesik, stb. De mondjuk nekem a gyerekek (3 és fél éves, 20 hónapos) nagyon partnerek mindenben. Velük bármit lehet csinálni, bárhová menni. Nem is érzem úgy, hogy be lennék savanyodva, most meg, hogy jön a jóidő, pláne. Mi mindig megyünk a barátnőimhez (nekik is kisgyerekeik vannak), kirándulunk, ha jön a jóidő, strandolunk, meg én napközben is simán elvégzem mellettük a házimunkát és épp én is nyelvtanuláson töröm a fejem, mert úgyis belefér.

Szerintem csak ott a megoldás, hogy alakítsatok ki egy jó rendszert otthon, ami mindenkinek megfelel és abban te is megtalálhatod azt az időt, ami a tiéd. Sok sikert hozzá!

Ja és esetleg nem gondolkodtál olyan munkákban, mint pl. az MLM? Azt gyerek mellett is lehet, ráadásul annyit leszel felnőtt emberek között, amennyi jólesik.

2012. ápr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 1 éves,bár én mellette főiskolás is vagyok,de én sem bírok itthon ülni,bár szeptembertől bölcsis lesz mert megyek gyakorlatra szerintem az mindkettőnknek jót fog tenni,ő is imádja a társaságot és a gyerekeket,én is vágyom felnőttek közé,teljesen megértelek,bár mondom szerencsére én nem 6 éve vagyok itthon.
2012. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Igen és MLM vállalkozást csinálunk mi is a férjemmel,sokat segít komoly nekem kikapcsolódás ez a munka :)
2012. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én pont egy éve vagyok itthon, de kb 1 hónapja borultam ki nagyon, sírtam, és utáltam a férjemet.... Miért? Mert egy tök jó munkahelyről jöttem dolgozni, izgalmas, változatos munka, mennem kellett mindenhova a megyében, szóval nem voltam bezárva 1 irodába, emberekkel voltam, és a férjem a kollégám is. :) Kezdett hiányozni a munka, a kollégák, az emberek, a jövés-menés, az hogy felöltözzek, (itthon pici mellett nem csípem ki magam, sőt más a büfifoltok sem zavarnak annyira.::)) Igaz, elkezdtem még egy diplomát, de kevés. 1 év múlva legkésőbb visszamegyek, lehet nem is várom meg a plusz mégaz 1 évet teljesen. Következő baba előtt dolgozom még kicsit, mert ismerem magam, hogy belehülyülnék abba, ha most még 2-3 évet itthon kellenen lennem. Szeretnék eljutni oda, hogy úgy gondoljam megint, hogy de jó lenne otthon...
2012. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Igen,11 hónapos a gyerekem,és mostanában nagyon ezt érzem :(
2012. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!