Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen nevet...

Hellboy69 kérdése:

Szerintetek milyen nevet adjunk a kicsinek?

Figyelt kérdés

Kislányunk lesz és több neven is gondolkoztunk, de nem tudunk választani. Pontosabban 7 név tetszett meg nagyon.

1. Odoroki - Japán név. Jelentése: meglepetés

2. Dorottya - Jelentése: Isten ajándéka

3. Abigél - Jelentése: az apa öröme

4. Olívia - Jelentése: olajfa

5. Sarolta - Jelentése: fehér menyét

6. Hanna - a Johanna rövidített formája

7. Alma

Szerintetek melyik kettőt párosítsuk össze? Számokat kérnék és tanácsokat. Komolytalanok kíméljenek. Előre is köszönöm.



2012. ápr. 17. 22:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Kettőt együtt nem adnék ezek közül.

Ami tetszik: 5, 3, 2. Ebben a sorrendben.

2012. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mivel elég hosszú neveket írtál (kivéve Hanna, Alma), ezért ezekből kettőt még egymás mögé rakni szerintem nem biztos, hogy szerencsés, mert úgy már nagyon hosszú lesz.


Ha csak az egyik nevet használja majd később, akkor is lesz egy csomó hiatalos hely, irat, stb., ahol az egészet ki kell írni.


Mint név, nekem a Sarolta tetszik a legjobban, Olivia is szép, a többi viszont nem igazán tetszik (Alma semleges, de a gyümölcs miatt nem adnám). Hanna, Dorottya pedig nagyon gyakoriak, de nekem nem ezért nem tetszenek. Dorottya számomra túl kemény, szigorú. Hanna meg olyan semmilyen, nem tudom jobban megfogalmazni. Akkor inkább a Johanna, amit választanék.


Most néztem meg az MTA nyelvtudományi intézet aktuális listáját, és ez a japán név - Odoroki - nincs rajta, szóval ez nem adható (kivéve ha japán a férjed, mert akkor biztosan engedélyeznék).

2012. ápr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

4 és 6-os párosítás.

4es nekem nagyon tetszik, listás név, a 6os is szép, nővérem babáját igy fogják hivni:)

A többi név nekem nem tetszik és nem is jók együtt szerintem.

2012. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szép neveket választottál, de főként a vezetéknévtől függ: hosszú vagy rövid, tömegnév, milyen hangrendű, magán- vagy mássalhangzóra végződik stb.

Így pl nem valami jó: Varga Odoroki, Nagy Alma, Kandó Dorottya, Kiss Sarolta, Kaszab Abigél...

2012. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A Hanna nem csak a Johanna rövidülése, hanem az Anna eredetihez közelebb álló alakja, ami Hannah volt.

Nekem tetszik: 2,3,4,5,6

Párosban:2-6 , 4-3, 5-6

2012. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

2-3.

Abigél Dorottya

Dorottya Abigél


Nálam csak ezek jöhetnek szóba, a többiek már leírták, miért. :)

u.i: Ne tedd vele, hogy Almának nevezed, sokat szívna miatta egész gyerekkorában, a gyerekek kegyetlenül csúfolódnak.

A japán névvel pedig mindig kínlódna, nem jók a túl különleges nevek szerintem.

2012. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Dorottya v Olívia
2012. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem a Hanna Olívia és az Olívia Abigél párosítás nagyon tetszik! Az én Hercegnőm is Hanna és talán az Olívia lett volna a második neve, de apának nem tetszett... Így Hanna Zainab lett. Szerintem nagyban függ a vezetéknévtől is. Mi is azért próbáltunk rövidet választani mert a vezetéknév nagyon hosszú,bár mi mindenképp 2 utónevet akartunk.
2012. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én ezek a nevek közül a Dorottyát választanám.

Nekünk B.Dóra Titanilla lesz

Jó babavárást!

2012. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Dorottyára szavaznék:)
2012. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!