Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem azt, ha az 1...

Hogyan kezeljem azt, ha az 1 éves kisfiam hisztizik valamiért amit nem kaphat meg, vagy nem vihetem oda ahová szeretne?

Figyelt kérdés
Olyankor ordít és megfeszíti,vagy hanyadtdobja magát. Nagyon kellemetlen,pláne akkor ha épp egy áruházban vagyunk és ott akar valami olyant,amit nem szabad. Ilyenkor nem tudom megnyugtatni,nem lehet elterelni a figyelmét mással. Adjatok tanácsot, hogyan tudom erről a tulajdonságáról leszoktatni? Vagy ezt kinövi majd? Mit tegyek? Ajánlották már a hidegvizzel való "locsolást", de ehhez még szerintem kicsi, nem értené meg miért történt,meg ezt amúgy is csak otthon tudnám megtenni. A kiabálás és durvaság távol áll tőlem és elitélem!
2009. jún. 20. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A dacról mindenkinek más a véleménye, és talán minden babánál más is válik be.

A nagykönyvek azt mondják, hogy egyszerűen ne vegyél róla tudomást, akkor abba fogja hagyni, ha nem vált ki reakciót vele.

Mi még nem jutottunk ide 1 éves lányommal...

2009. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van , nálunk csak egy dolog vált be , ha határozottan a szemébe nézek az éppen hisztizőnek és megmondom neki hogy velem így nem viselkedhet és kiviszem az áruházból , az étteremből ...bárhonnan (anyáméknál a kocsiba szoktunk vele beülni ). Nem verem meg , nem üvöltök vele , egyszerűen kitartok az elveim mellett , hogy márpedig ezt nem! és kész, hamar kapcsolnak a gyerekek , hidd el az 1 éves is mindent megért ! Hihetetlen önuralom kell hozáá meg türelem , sok sikert hozzá ! Menni fog!
2009. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!