Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposnál tejbevezetés?

15 hónaposnál tejbevezetés?

Figyelt kérdés

Próbáltam fele fele aranyban csinálni neki hogy tápszer és tej, egy hétig nem fogadta el! Tegnap csináltam olyat hogy csak tej nesquik kakaó por és egy kicsi cukor másfél decit, azt meg itta, baj ez a megoldás, ártok neki?

Csak reggel és este iszik 150ml.

Vagy hagyjam ezt a tejeztetést, viszont a tápszer sem megy mindig neki de le is akarom szoktatni a tápszerről!

Mi véleményetek?


2012. ápr. 18. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nesquik meg még cukor is? Ne haragudj, de sztem ez így sok. (mármint a cukor) Én nem tudnám meginni még cukrozva a nesquik-et, pedig elég édesszájú vagyok. Erre nagyon rá fog kapni és máshogy meg sem fogja inni.

A sima vagy feles tejet nem próbáltad? Mármint tápszer nélkül. Az én babáim ugyan simán elfogadták már 1 évesen a feles majd sima tejet,de ha nem ment volna nekik, akkor sem cukroztam volna ennyire. Megbánod majd.

2012. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1,5 dl tejbe 3 kiskanál kakót teszek, pohárból szívószállal issza. Felesleges még plussz bele a cukor, így elég édes! Majd rászokik! Én még Maci cikória instant kávét szoktam adni reggel, olyan mint a kakaó, abban is van cukor, csak el kell keverni a tejjel, és kész! Így változatos! Mindig kérné a kávémat, így van hogy délután együtt kávézunk:) tud tőle aludni:)
2012. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első: a sima tejet nem issza meg sajnos. nem akarom hogy rászokjon,pont azért kérdeztem hogy baj e így. Akkor inkább nem adom neki így, köszönöm a választ:)
2012. ápr. 18. 15:39
 4/6 Márkkkk válasza:
23%
Tehéntej bocinak való, nem embergyereknek. Sok cukortól gomba (candida), majd cukorbaj lehet. Zöldségpüré, gyümölcs, kis hús, gabona (rizs pl). Sokan azt állítják, h a tej ráér 5-6 évesen, persze ezt nehéz megcsinálmi (ovi, stb.)
2012. ápr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Tehéntej szerintem is bociknak való, ez találó :)


Beba Pro gyerekital 1+


Kakaót inkább karobporral készíts, cukorként pedig xilitet tehetsz bele, édes, mint a cukor, de egy ásványi anyag, jót tesz a fogaknak, és nem hízlal.


Persze azért próbáld ki, nem allergiás-e a xilitre!

2012. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felesleges tápszerrel felezni. Szerintem nem baj, ha teszel bele Nesquik-et VAGY cukrot, de a kettőt egyszerre ne, az nagyon sok cukor, mert Nesquik alapból cukrozott!
2012. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!