Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két éves kislányomnak az...

Két éves kislányomnak az alábbiakban leírom a vérvételi eredményét. Van némi eltérés. Ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Még két év alatt egyszer sem volt beteg, apróbb megfázások voltak, de nem számottevő, ezért a gyermekorvos elküldött minket egy vérvételre. Pénteken viszem a dokihoz vissza a leleteket, csak addig is érdekelne. Az alábbiak lettek eltérőek (kérem azok válaszát akik értenek is hozzá):

MCHC 270 - 290 Gréti értéke: 336,0

MPV 8,0 - 13,0 Gréti értéke: 6,7

Absz. lymphocyta szám 0,6 - 3,4 Gréti értéke: 5,4

Neutrophil % 40,0 - 74,0 Gréti értéke: 31,9

Lymphocyta % 19,0 - 48,0 Gréti értéke: 60,3

Monocyta% 3,4 - 9,0 Gréti értéke: 3,1

Se vas megh. 9,0 - 21,5 Gréti értéke: 28,1


2012. ápr. 18. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt utána tudsz nézni, hogy mit is jelentenek a rövidítések, megnevezések:

[link]


Itt gyermekgyógyásztól(!), és nem névtelen, magát akárkinek-akárminek kiadó embertől kap(hat)sz választ:

[link]


Lehet, hogy pár napot igénybe vesz, mire válaszol a doktor, így előfordulhat, hogy a saját orvosotoktól hamarabb megkapod a választ. Nem akarok beleszólni, de egy ilyen fórumon én nem bíznám a gyermekem vérképelemzését senkire, hisz nem tudható, ki az.


Jó egészséget kívánok kislányodnak! :)

2012. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 3 és fél éves lányom van, mi műtét előtt voltunk vérvételen.


Az alábbiaknál elég nagy eltérés mutatkozott:

NEUT 25,3 % (50-70-ig jó)

LYMPH 61,6 % (25-40)

MONO 9% (2-8) itt csak kicsi az eltérés.


Először a neten nézelődtem:

A neten olyat találtam, hogy vírusfertőzésre utalhat, vagy másmilyen betegségre.

Illetve olyat is találtam a neten, hogy a zárójelben megadott tartományban a felnőtt értékek vannak megadva, így nem biztos, hogy nagy bajt jelenthet.


Végül felhívtam a háziorvost, és mondta, hogy ezek tökéletes eredmények.

A műtétet végző doki is mondta, hogy ezek tökéletes eredmények ,egy ennyi idős gyermeknek ezek az értékek megfelelőek.


A többivel kapcsolatban nem tudok segíteni, de ez a két értéke a te lánykádnak jó :)

2012. ápr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!