Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes kérdés! Mikor célszerű...

Gyes kérdés! Mikor célszerű megigényelni a gyest, ha szeretném hogy folyamatosan kapjak pénzt? Milyen átfutási ideje van az igényléstől számítva?

Figyelt kérdés

Lányom augusztusban tölti a 2 évét, most gyedet kapok. 1-2 hónappal előtte elég, vagy már most kezdjek intézkedni?


köszi



2012. ápr. 18. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beküldheted június-júliusban az igénylést, mert kb. 30 nap az átfutása, és így belefér egy esetleges hiánypótlás is:)
2012. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Augusztusban fogod megkapni az előző havi GYED-et. 1-2 hónappal augusztus előtt, az túl korán. Július 15-e körül, 2 héttel a lányod születésnapja előtt elég, mert amúgy is kb. akkor nyilatkoznod kell, hogy nem változott semmi a körülményeidben, és jogosult vagy a GYES-re.
2012. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még kicsit ráérek. :-)
2012. ápr. 19. 06:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Inkább az első válaszolóval értek egyet, saját tapasztalat.

A fiam augusztusban lett kettő tavaly, július 13-án adtam fel az igénylést.

Augusztus 10-én visszaküldték a hiánypótlást, amit 8 napon belül kellett postáznom, ez meg is történt, (12-én kaptam meg, 16-án már el is küldtem).

Szeptember 7-én jött a határozat, hogy kaphatom, és októberben utaltak először:(

Így szeptemberre elmaradt a gyes.


Tekintettel arra, hogy az igénylőn fel kell tüntetni, melyik naptól kéred az ellátást, nyugodtan beküldheted július elején, mert lehet nem járnál úgy, mint én, de minek kockáztatni?

Az, hogy utalás előtt egy hónappal már a kezedben van a határozat, hogy kapni fogod, az senkinek nem fáj.

2012. ápr. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, annyi, hogy októberben természetesen a szeptemberit is megkaptam - látom kicsit félreérthetően fogalmaztam:)
2012. ápr. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen én is így gondoltam...:-) nem volt félreérthető..:-) Köszi, minden jót
2012. ápr. 19. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!