Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttet ti beraknátok a...

Újszülöttet ti beraknátok a szuperalvó nagy mellé vagy nem?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a kistesó. A 2 és fél évesem szuperalvó 4 hónapos kora óta. Most este fél 9-től reggel 7-ig alszik. Félek, hogy ha berakom mellé a babát akkor fel fog kelni, ha sír és nem lesz kipihent, nyűgös lesz. Vagy 1-2 hét és megszokja a tesót? tapasztalatokat szeretnék.

A másik, hogy bevisszük a mi hálószobánkba pár hónapra a babát, de akkor mega férjem nem tudna pihenni és ő vezet, szóval nyugodtabb vagyok ha ő teljesen pihent reggelre.


2012. ápr. 19. 15:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%
Személyes tapasztalatom nincs, de mivel mi is kis korkülönbséget szeretnénk a tesók között (most fél éves a fiam), körbekérdeztük az ismerősöket. Nekünk mindenki azt mondta, hogy egy szobában vannak a gyerekek, és nem zavarja a kicsi sírása a nagyot, alszik,mint a bunda.
2012. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk hasonló volt a helyzet. A végső tökéletes megoldás az ágyunk melletti utazóágy lett. Apuka szintén korán induló de egyátalán nem zavarja a kicsi. Fel sem ébred rá, én viszont tudok az első nyöszörgésre ugrani. most másfél éves, nemsokára kész lesz az új ágya és mehet a gyerekszobába aludni :)
2012. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 xStefix ***** válasza:
38%

Mi a naggyal családi ágyaztunk és most is így tervezzük a kicsivel. Az én férjem is hasonlóan kemény munkát végez, bár ő váltott műszakban, összevissza dolgozik.

De, őt mondjuk sose zavarta meg a lányunk, ugyanis: ha együtt alszotok, akkor egy idő után annyira ráállsz a baba alvási ritmusára, hogy rögtön fel fogsz ébredni, ha mocorog, vagyis apát nem fogja felkelteni. Legalábbis jó esély van rá, hogy csak te ébredsz a picihez, ő meg durmol tovább. Nálunk ez jól bevált; de persze ehhez a te férjed véleménye és valószínűleg gyakorlati próba is kellene majd. Hátha nektek is bejönne így. Ha nem, még mindig marad, hogy a két gyerkőc menjen egy szobába..

2012. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk két év korkülönbség van és az első perctől egy szobában alszanak a gyerekek. Pedig a nagy nem valami szuper alvó, de gondoltam megpróbáljuk. Na, azóta szuper alvó lett, magam is meglepődtem, hogy végleg megszűntek a felébredései.

Azért én elég mázlis vagyok, mert csak egyszer kellett éjjel szoptatni, úgyhogy úgy csináltuk, hogy este 10-kor elment aludni a nagy (igen, mi ilyen baglyok vagyunk), közben utoljára megetettem a kicsit és letettem a gyerekszobában. Éjjel 3 körül kelt enni, de mivel közel a két szoba és nekem durván érzékeny a fülem a gyerekekre, ezért soha nem sírt, már a motoszkálásra átmentem, a nagy ágyban megszoptattam és magunk között hagytam. Reggel 7 körül kelt legközelebb.

Igazából vissza is vihettem volna, de mire ő elaludt, már én is félig, így lusta voltam kikászálódni és visszatelepíteni. De mondom, mázlista vagyok, 3 hónapos korától átaludta az éjszakát.

2012. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!