Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekorvosnak akkor is...

A gyerekorvosnak akkor is szoktak adni "kiszállási díjat", mikor először jön megnézni az újszülöttet?

Figyelt kérdés
Itt olvastam, hogy ha kijön a gyerekorvos 3-5e ft-ot illik/kell neki adni. Amikor a kisbaba megszületik, akkor automatikusan kijön megnézni, felírni a recepteket - akkor is kell adni? Bennem eddig fel sem merült :/
2012. febr. 29. 10:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adtam neki és ha ki kellene hívnom se adnék neki, ugyanis ez a dolga! Ha olyan beteg a gyerek hogy nem lehet bevinni hozzá, akkor igenis ki kell jönnie.
2012. febr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha indokolt esetben jön ki, akkor egy forintot sem kell neki adni! Ez a dolga, ez a hivatása. A rendőrnek vagy a tűzoltónak sem fizetsz, ha történik valami.
2012. febr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Először hivatalból ki kell jönnie megvizsgálni a babát. Akkor nem kell fizetned érte. Ha később esetleg betegség van, akkor kihívhatod, megkérdezed, hogy mennyivel tartozol!? Nálunk 2000 Ft- ot kér a Doktornéni a kiszállásért.
2012. febr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, olyan nincs. Mi 1000 Ft-ot adunk neki 2 éve.
2012. febr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
De nem kért semmit, csak mi adtunk neki.
2012. febr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még csak annyi, hogy nem kötelessége ingyen házhoz menni betegség miatt a gyerekorvosnak. Van egy rendelési ideje a rendelőjében, oda lehet vinni a gyereket, azért nem kell fizetni. Ha kijön, az már a rendelési időn túl van és azért bizony fizetni kell.
2012. febr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Persze orvosa válogatja. Van aki sokat kér, van aki semmit sem.
2012. febr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat - mikor a babához jött, nem is jutott eszembe, hogy esetleg adni kéne, meg végülis nem is én hívtam. Ha betegség miatt hívom majd, akkor pedig megkérdezem, hogy mivel tartozok.
2012. febr. 29. 10:33
 9/20 anonim ***** válasza:
Én sem adtam, nekem sem volt eszembe. Csak utána gondolkodtam lehet hogy kellett volna?! De úgy voltam vele ez a dolga.
2012. febr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Első alkalommal, amikor kimegy az újszülötthöz, nem kell fizetni, mert azt a látogatást hivatalból teszi. Mi ki szoktuk hívni, ha beteg a gyerek, de csak akkor, ha valamilyen okból mi nem tudunk menni hozzá. Ilyenkor mindig megkérdezzük mennyivel tartozunk, és mindig az a válasz, hogy szívesen veszi, ha a benzinköltségbe kicsit beszállunk.
2012. febr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!