Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek, készíthetek a...

Szerintetek, készíthetek a babámnak vajhalat?

Figyelt kérdés
Most 9 hónapos és szeretném neki bevezetni a halat
2012. ápr. 19. 18:50
 1/6 xStefix ***** válasza:

Ha egyébként gyakran esztek ilyet és anyatejes babád volt/van, szóval ismerheti már az ízét, összetevőit, akkor talán. (Bár én 1 éves kor alatt semmilyen halat nem adnék...)

Egyéb esetben nem adnék még ilyet, mert korai és mert a magyar emberek általában nincsenek hozzászokva a halhúshoz (kivételek persze vannak).

2012. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vajhalban lévő zsír elég nehezen emészthető (óriásmolekulás), érzékeny gyomrúaknál komoly hasmenést tud okozni, anno egy csapatépítésen a kollégáim 90%-a sűrűn látogatta a vajhal-vacsora után a mellékhelyiséget. Nekem mondjuk nem volt bajom tőle, de vasgyomrom van.

Éppen ezért babának nem adnék, inkább valamilyen könnyű halhúst.

2012. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem ismerem a vajhalat, de én se adnék 1 éves kor előtt semmilyen halfélét...
2012. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kaptam a doktornőnktől egy hozzátáplálási táblázatot és abban azt írja, hogy 6-8 hónapos kor között kellene a halat bevezetni.
2012. ápr. 19. 20:55
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindegy, ha hasmenést okozhat, akkor marad a halacska Anyának, igaz, hogy aranyárban volt és azért is vettem belőle, mert én már ettem és nagyon finomnak találtam.


Kevésbé van hal íze és egyáltalán nincs benne szálka.


Várok még vele :)

2012. ápr. 19. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 11 hónaposan adtam először lazacot a fiamnak, imádta. Először csak kóstolót adtam, és egy héten csak egyszer kap. Azóta már kapott pisztrángot és afrikai harcsát, mindegyik nagyon ízlett neki.
2012. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!