Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mózeskosár autóban?

Mózeskosár autóban?

Figyelt kérdés
Kistestvér kelengyéjét tervezem és találtam olyan mózest ami a babakocsis rögzítés mellett autóban is használható kb. 9 kg-ig, mivel biztonsági öves. Van ilyennel kapcsolatos tapasztalatotok?
2012. ápr. 21. 10:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy mennyire nem biztonságos, hiába van benne öv. Pont azért, mert menetirányra merőlegesen fekszik benne a baba, így egy hirtelen fékezéskor vagy ütközéskor a feje ide-oda csapódik oldalirányban. A hordozóban ilyenkor meg sem mozdul a feje, csak belepréselődik a támlába, mivel menetiránynak háttal van a baba. Én nem kockáztatnám sem a baba életét, sem egy rendőri büntetést.
2012. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Valoban bekotheto es bekotheto a baba is a mozesbe, de akkor hova teszed a nagytestvert? Irtad, hogy kistestver kelengyet tervezed, feltetelezem hogy akkor van nagyteso is es meg neki is kell valamilyen formaban biztonsagi gyerekules. Namarmost ha beteszed a mozest a hatso ulesre akkor hova teszed a nagytesot, mert a mozest kozepre kellene tenned es a ket szelso ovvel bekotnod.
2012. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek, marad a hordozós változat.Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 21. 14:40
 14/14 anonim válasza:
Olvasgatom a kommenteket,és bevallom teljesen tanácstalan vagyok. Én azt hallottam,hogy csak a fekvó ,biztonsági övvel rögzithetó hordozóban lehet szállitani. A hagyományos gyerekülésben csak 2-3 órát utazhat a baba. Na most mi éppen egy min 18 órás út elótt állunk,ami több országon keresztül vezet,ahol a KRESZ is eltérő. Szivem szerint a fekvőben szállitanám,illetve a terv is ez ( ha találok végre egy ilyen szerkezetet),mivel szabály ide vagy oda,szegény babának nem egészséges ilyen hosszú úton az ülésben. Ha viszont ezt veszem alapul,a baba árdekeit akkor a rendőrség meg fog bünteti ha ellenórzést kapok?!
2016. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!