Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mózeskosár autóban?

Mózeskosár autóban?

Figyelt kérdés
Kistestvér kelengyéjét tervezem és találtam olyan mózest ami a babakocsis rögzítés mellett autóban is használható kb. 9 kg-ig, mivel biztonsági öves. Van ilyennel kapcsolatos tapasztalatotok?
2012. ápr. 21. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
De ez szabályellenes, ugyanis nem számít gyermekbiztonsági ülésnek. Az a hordozó, illetve a 0-18-as ülések pl. Ennek gondolom nincs belső öve, az egy dolog, hogy a mózest az autóba rögzíted. És a babát?? Egy ütközésnél úgy kirepül belőle, mint a szél.
2012. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Hiába beköthető, MO.-on csak hordozóba vagy autós ülésbe szállítható a baba. Gondolj bele, egy esetleges ütközésnél a baba össze-vissza ütődne a mózesben.
2012. ápr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthető voltam, van benne - a mózesben - 3 pontos biztonsági öv, amibe a babát bele lehet kötni. A mózest az autó biztonsági övével kell rögzíteni, a menetirányra merőlegesen. Így azért más a helyzet, nem?
2012. ápr. 21. 11:03
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Okés, bekötheted, de nem szabályos. A kresz a gyermekbiztonsági ülést írja elő! Ezért meg is büntethetnek. Én nem kockáztatnék. Biztosan jobban védi a babát a pont erre kiképezett gyerekülés ill. hordozó, mint egy mózes.
2012. ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tudomasom szerint a Jane mozese bekotheto autoba (masik markat nem ismerek, de biztos van)

Nem csak az autobe kotod be, hanem a babat is bekotod a mozesba, ugy ahogy a kredezo is irja.

[link]

2012. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Igen, beköthető, de a KRESZ szerint nem! Magyarországon pedig a KRESZ szabályai az irányadóak, nem az, amit egy babakocsigyártó kitalál...
2012. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A Kresz szerint valóban NEM köthető be. Csúnya bírságot kaphattok érte...
2012. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
A mi mózesünk is beköthető a kocsiba, és KRESZ ide vagy oda, én abban hoztam haza a babám a kórházból, mert a hordozóban annyira nem tűnt kényelmesnek, hogy sajnáltam volna szegényt hogy 45 percig abba zötykölődjön. Ezután már a hordozót használtuk, de akkor már két hónapos volt.
2012. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
3 pontos öv, csak a derekánál fogja, vállnál nem.Nem érzem biztonságosnak, ezért nem is vettünk ilyen mózest. Én biztos hogy nem autóztatnám benne a babámat. Arról nem is beszélve, amit már az előttem szólók leírtak, hogy nem szabályos.
2012. ápr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Számomra a gyermekem biztonsága fontosabb ez esetben, mint egy alig egy órás út kényelmetlensége. Kinek mi.. A kresz sem csak kekeckedésképpen határozza meg a gyermekülést/hordozót.
2012. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!