Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 eves gyereknel lazcsillapitas?

1 eves gyereknel lazcsillapitas?

Figyelt kérdés
Kislanyom reggel belazasodott 38.3 neki a laza honajban merve.Kapott paracetamolt de nem ment neki lejebb.Nem bagyadt jo etvagya van ugyhogy nem tudom mi lehet.Hogyan lehet meg csillapitani nki a lazat?A paracetamolra ra van irva hogy csak 4 orankent szabad neki adni!!!Tippek?
2012. ápr. 21. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez még nem annyira magas láz, hűtőfürdőztesd. Kádba kellemes meleg víz bele sok-sok játék és azt hűteni. neki is sokkal jobb érzés. De ha nem szimpatikus ez a módszer akkor próbálj másfajta/más hatóanyagú lázcsillapítót.

Nálunk a Nurofen jobban bevált, tartósabban leviszi a lázat. de ha nagyon makacs akkor én még mindig inkább kúpot adok, az tuti leviszi.

2012. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha hagyja, akkor inkább mérd neki popsiban a hőjét, mert pontosabb értéket kapsz. Olyankor 0,5 fokot le kell vonni az értékből.

Ha hónaljban méred akkor pedig 0,5 fokot hozzá kell adni, tehát a kislányod hője 38,3 helyett 38,8 volt.

Az én kislányom már 2 éves, és extra lázra hajlamos pici korától. Ő ha lázas, akkor 39 és 40 fok között van.

Ki kell tapasztalnod, hogy melyik hatóanyagú lázcsillapító válik be nálatok.

A panadol, ami paracetamol tartalmú nálunk semmit nem ért.

A Germicid c nem tudom pontosan mit tartalmaz (talán aminofenazon) megint csak nem nagyon hatott nálunk.

A befutó a nurofen, vagyis az ibuprofén lázcsillapító.

A hűtőfürdő megint csak nem használ nálunk. Doktornővel is lett csinálva itthon. 20 perc hűtőfürdő után magasabb láza lett :(

Váltva add a lázcsillapítókat, tehát soha ne ugyanolyan hatóanyagút adj legközelebb. Méregesd gyakran a hőjét, és ha nem múlik, vagy tartósan magas, akkor menjetek orvoshoz, mert csúnya vírusok csinálnak magas lázat.

Jobbulást a picinek

2012. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igaza van az előttem írónak, popsiba mérd meg neki, és vonj le belőle 0,5 fokot. Nálunk sem vált be a panadol, sem a germicid, csak a Nurofen, és az Algoflex baby.mondjuk mindekettő ugyanazon hatóanyagú, így csak min 6, de inkább 8 óránként lehet adni. Nálunk mikor magas láz volt, akkor azt csináltam pl:

10 kor kapott Nurofent , ami levitte neki valamennyire, nem teljesen, de lejebb ment a magas láz esetén,majd 3,5 óra múlva , tehát fél 2 kor kapott germicidet, +csuklójára, lábára tettem tettem vizes ruhát, így az megnit hatott (nekem nem bírja a hűtőfürdőt), és 5 kor kapott megint Nurfonet, ha nem ment le a láza. Amennyiben lement a láza akkor csak akkor kapott lázcsillapítót, ha felment megint neki.

Jobbulást nektek.

Én azt nem tudtam, hogy a hónaaljhoz hozzá kell adni 0,5 fokot.

2012. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok!

Én is hasonlóan járok el a láz esetén, mint a 3. válaszoló.

Annyi különbséggel, hogy mivel nekünk a germicid nem hat, ezért kaptunk valami erősebb naturlandos kúpot.

A digis hőmérőnkön is rajta volt, hogy

popsiban mérve -0,5 fok

hónaljban mérve +0,5 fok

nyelv alatt mérve pedig állítólag pontos az érték.

2012. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!