Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyit beszél másfél...

Csill79 kérdése:

Nektek mennyit beszél másfél évesetek?

Figyelt kérdés
Kislányom tudatosan kb 10 szót használ,de van amelyiknek csak az elejét pl:Maci=Ma,Nyuszi=Nyu.Anya az nyinyi,apa az ba :)A mama és a baba ami tökéletesen megy neki.Viszont mindent megért,nagyon okos és ügyes kislány.Nektek jóval többet mond babátok?Olvastam itt sok olyat,hogy ennyi idősen 50-60 szót használ tudatosan!Akkor mi nagyon le vagyunk maradva?Nagyon nem aggódom,csak érdeklődöm!Köszi a válaszokat.

2012. ápr. 21. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ti nem vagytok lemaradva, teljesen normális.

2 éves státuszon 10 szó az elvárt (habár mama-papa ebböl kiesik)


lányom kétnyelvü (apa német), és még mama, és papa szót mondja, baba és bébi tök új 2 hete mondja, és még a vau vau állandó szó neki. vagy is 5 szót mond ki. általában sokszor kimond szavakat, mint cica, vagy autó, de ezeket egyszer kimondja majd többet nem.

Lányom pl soha nem mond fél szó. ha kimond egy szót csak szépen és tökéletesen mondja, de ahogy látod ez ritkán fordul elö, és használni csak 5 szót használ.

vannak olyan szavak mint tik-tak, reccs ezeket is használja (énekeben van benne), de igazából 10 szó szerintem nincs neki.


ja bébi nyelven megállás nélkül dumál, hangsúlyoz és be nem áll a szája. ö is mindent megért, ami meglapö olyan dolgokat néha amit nem is gondolnék. mindkét nyelven ugyan olyan szinten van, de nem beszél szinte semmi értelmeset.


szerintem lányom is normális, és a te gyereked is. kb 2 éves korára majd már több szavuk lesz, 3 éves korukra mondatokban beszélnek. ha 3 évesen még nem beszél kisebb mondatokban akkor kell izgulni.

2012. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elég sok szót próbál kimondani.

Ma épp énekelte, hogy hinta-palinta. Nagyon szépen kimondta.

Alapszavai az anya, apa, baba, mama megvannak, de érdekes mód szereti a "különlegesebb" szavakat, mint pl. hagyma, gyertya, homok, és ezeket gyakrabban mondja jóformán mint az anyát. :)

Nem hiszem, hogy le lennétek maradva, szerintem ilyen korban a gyerekek már nagyon másképp fejlődnek. Egyik még egy szót sem mond, míg a másik pár szót használ, és van amelyik már egész ügyesen beszél. Szóval nem hiszem, hogy aggódnod kellene!

Raktároznak, raktároznak, aztán egyszer csak elkezdenek beszélni! Szóval lehet most keveset beszél, de két hónap múlva meg rá sem ismersz majd!

2012. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

milyen idös?

nekem is kb 13 -15 szót tud, de ezen kívül hatalmas a passziv szókincse de még nem történt "szótárrobbanás"

19 hós

én is félek soha nem lesz ebböl a lánybol csicsergő kismadár

2012. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

apa

hinta

tik tak (óra)

baba

pápá

zsupsz

tánc

nem

anya

mama

papa

tánc


Állathangokat utánoz:


hal

macska,

kutya,

rőfi

kigyó

bárány

galamb

auto


Föbb tesrészeit meg tudja mutogatni magán

puszit dob ad

átölel

Megismeri magát a tükörbe



19 hós kislány

2012. ápr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
illetve(nem baba, nem pápá, nem kell, nem megyek)
2012. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20 hós fiam repertoárja: baba (ilyenkor magára mutat), pá (apa), va-va (kutya), mem (nem), háp (kacsa), fff (fű), tádé (a Mazsola és Tádé meséből), brr (ha kisautózik), plusz cuppog, ha halacskát lát.
2012. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
28.-án lesz másfél éves.
2012. ápr. 21. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Másfél évesen kb. az én lányom is itt tartott, ahol a Tiéd.

21 hónaposan megtört a varázs, minden nap előjött 2-3 új szóval. Már 2 éves elmúlt, hosszú mondatokban még nem beszél, (max. 3-4 szó) de szavakkal már nagyon jól elmagyarázza, amit szeretne.

2012. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!