Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha faj a gyerek pocakja a...

Ha faj a gyerek pocakja a tejtol, akkor biztosan allergiás rá?

Figyelt kérdés
A férjem szerint igen. De akkor nem lennének mas tünetek is?
2012. ápr. 21. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Lehet csak intolerancia, az nem ugyanaz mint az allergia, viszont ugyan úgy kerülni kell a terméket. Lehet csak laktóz érzékeny, az sokkal jobb mintha a tejre magára lenne allergiás, mert akkor szegény még egy babakekszet sem ehet meg, sőt marha húst sem és a többi..

Szerintem vizsgáltassátok ki.

2012. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

A hasfájás éppen elég, nem?

Nem tudja megemészteni, mi kell még?


Azért az első kicsit keveri.

Laktóz lehet a babakekszben (kivéve, ha laktózmentes), a marhában viszont NINCS laktóz. Oké, hogy a tehén ad tejet, de a húsába nem kerül, hacsak rá nem öntöd.

2012. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első nem keveri kicsit sem. Azt írtam hogy ha tejallergiás akkor nem ehet sem babakekszet, sem marhahúst. Ha csak laktózérzékeny, akkor sokkal több opció van, van pl laktóz mentes tejföl, sajt, stb. De ha tejallergiás, akkor nincs tejmentes tejföl és sajt és stb.
2012. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Ez attól is függ, hogy mennyi idős. Pontosan milyen tejre gondolsz? Tehéntejre, boti tejre, tápszerre, anyatejre? És mennyit kap belőle egy nap. Biztos, hogy fáj a hasa? És biztos hogy attól? Puffadt a hasa? Hányás, bukás van-e? Kiütése, ekcémája van-e? Hasmenése van-e?


A tejcukorérzékenység amúgy nem allergia, hanem enzimhiány. Az allergia pedig azt jelenti, hogy allergiás reakciót produkál a kazeinre, vagyis a tejfehérjére, vagyis a saját szervezete fordul maga ellen.

2012. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és attól hogy ráöntöd a húsára a tejet még nem kerül bele. Nézz utána és te is fogod látni hogy aki igazán tejallergiás annak ajánlatos a marhahúst is kerülnie.
2012. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. 1-esnek igaza van, jól írta, talán tanulj meg olvasni
2012. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

14 honapos, a bolti 2,8%-os tejjel van csak baj. Azon kívül semmi mas tejtermekkel, se a tej itallal nincs gond.

De ha tejet iszik, akkor alig alszik éjszaka, forgolodik, feszeng. Meg nem megy a hasa, de azért kicsit lazább a szeklete is. A gyerekorvos meg annyit mondott rá, hogy ne erőltessem, és kész.

2012. ápr. 21. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Szép lassan vezesd be az étrendjébe a tejet, hogy legyen ideje a picipocinak hozzászokni.

Ne egyből nagyobb mennyiséggel kezd.

1 éves a fiam, és én 2hónapig szoktattam hozzá, először csak egy kiskanálnyit, aztán élvőkanálnyit, aztán kis müzlit felengedtem neki kevéske tejjel... És így. Ma már semmi baja sincs a tejtől. A lényeg a lassú fokozatosság!

2012. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Ha más tejterméktől. ill. a tejitaltól sincs gond, akkor nem allergia szerintem. A tejtermékekben ill. a tápszerben ugyanúgy benne van a tejfehérje és a laktóz is. Valami más dolog zavarja benne. Nekem gyerekkorom óta fáj a hasam a tejtől, ha egyszerre megiszom egy bögrényit. De nem vagyok se tejallergiás, se laktózérzékeny, mert voltam már vizsgálatokon. Viszont ha csak elkortyolgatom, például kávéban, akkor semmi gondom nincs tőle, és érdekes módon a rendes házi tejtől sincs gondom.


Szerintem este egyenlőre kapjon tápszert, közben pedig az ételeibe tegyél egy kevés tejet, és figyeld a reakciót. 1-2 hónap múlva pedig próbáld meg újból a tejet de inkább reggel, vagy délelött, mert akkor legalább nem éjszaka fog tőle felébredni.

2012. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam mar arra, hogy a házi (termelői) tejet kellene megpróbálni, attól nekem sem faj a gyomrom. Mondjuk nekem azt mondta a házi orvosom, hogy a felnőtteknek azért faj a gyomruk a tejtol, mert nem tudjuk rendesen megemészteni.
2012. ápr. 22. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!