Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a babámat...

Hogyan szoktassam le a babámat, a szó szerint 24 órás rajtam lógásról?

Figyelt kérdés

Most így úgy birok írni, hogy leraktam a 3.5hónapis lányomat és ordít, nekem meg az idegeim készek. Már így megy 1hónapja, nincs se erőm, se idegem tovább csinálni ezt, már úgy vagyok. Az a helyzet, hogy a gyerekem nem bir ki 1percet sem az ágyba téve, sem más kezébe, éjszaka sem akar aludni, csak úgy ha a cicim a szájába van, ha véletlen kiveszem rögtön felriad és ordít, nappal sem akar aludni, úgy eszek, főzök, hogy rajtam lóg, de azt sem mindegy, hogy milyen pózba, mert rögtön ordít, wc-zni is vele megyek, de végiordítja....A ház káosz 2hetente bir rá a mama vigyázni, hogy feltakartsak. A hátam nagyon fáj, nembirom már. A férjem mreggeltől estig dolgozik, segítségem meg nincs, meg nem is lehet, mert mássnál sír.


SEGÍTSÉG, ADJATOK TANÁCSOT!


Mit csináljak? Hadjam sírni? Az nem árt neki?

Mert már azt is próbáltam és 1óránál tovább sír..



2012. ápr. 22. 12:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%

1 órát hagytad sírni? :O

nagyon kilehetsz de tényleg máshogy kéne próbálkoznod.


pl. a cumi nagyon jó lehet ha elfogadja, bár sokan ellene vannak, nekem jó barátom volt :) a leszokással sem volt gond, 2 évesen nem kérte többet...


mindig vidd magaddal, de ne rajtad legyen hanem melletted.

pl. ha a nappalit takarítod akkor tedd le a földre a játszószőnyegre, énekelj neki, hogy hallja, hogy ott vagy.

ha kimész a szobából, vidd magaddal, pl. a konyha ajtóhoz letehetsz egy nagy pokrócot és míg mosogatsz, 2-3 percig cserélgesd a játékait ami lehet petpalack, habverő, műanyag kanál, fedezze csak fel :)


ha semmi dolgod akkor fektesd az ágyra, a pocakjára, ülj az ágy mellé és mondókáz neki, bábozz a plüssökkel, így megint egy kicsit távolabb vagy tőle, de mégis ottt vagy :)


ha átjön a nagyi akkor ne takaríts hanem menj le fél órát sétálni, ülj le a gép elé vagy valahogy kapcsolódj ki, töltődj fel!

kitartás, pár hét és elkezd forogni, akkor az lesz az izgalmas ;)

2012. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%

Na itt most fognak neked jönni minden olyannal, hogy: ez ilyenkor normális, ki kell bírni...bla-bla-bla!

Én sosem hagytam neki, hogy rajtam "lógjon"!!!Egészen pici korától arra volt szoktatva, hogy legyen el addig, amíg anya megfőz, vagy el megy wc-re..stb.Szerintem ezek alapvető szükségletek, és egyáltalán nem normális ha közben az ember gyereke a nyakán lóg!

Nem feltétlenül azt mondom, hogy rakd az ágyba és hagyd ott, mert azzal biztos hogy sérül a kis lelki világa.Hanem szép lassan kezd el azt, hogy lerakod magad mellé az ágyra, érezze, hogy ott vagy vele, innentől ha mész wc-re SOHA többet ne vidd magaddal.Szokja csak meg, hogy pár percig anyának dolga van.Több hétig is bele tarthat mire megszokja valamennyire..sok lesz a sírás azt garantálhatom.Mikor ki mész főzni, rakd a hordozóba, és legyen ott veled!Ezt is az elején át fogja ordítani, de mondjuk pörkölt főzése közben 3 percenként meg lehet simizni és beszélni hozzá, én sokat énekeltem és táncoltam ilyenkor.Nekem ezek a praktikák nagyon beváltak!!!Most már 15 hós a lányom, és nagyon jól el van.Mindent megtudok csinálni mellette, és csak akkor nyügi ha fáradt vagy éhes!Kitartást neked, és ne feledd, hogy fő a következetesség!Innentől ha valamin változtatni akarsz, akkor ne lépj vissza!!!

2012. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
46%
Igen, helyeslem az előttem szólot. Fokozatosan kellene hozzászoktatnod az új helyzethez. Terítts le a nappaliba egy nagy pokrócot, (játszószőnyeget ha van)feküdj mellé, beszélj hozzá..aztán állj fel, menj el, de úgy, hogy lásson...ülj távolabb pl. beszélj hozzá, aztán menj ki a szobából,de beszélj hozzá, aztán menj vissza, később menj ki de ne beszélj hozzá, csak ha sír, de ne rohanj vissza csak nyugtasd meg, tudni fogja idővel, hogy ott vagy valahol még akkor is ha ő nem lát, és vissza fogsz menni. Cumi,vagy rágóka...a játszószőnyeg vagy a pihenőszék elég jó találmány. Vagy ha nincs akkor egy nagy vastag pokróc a földre és lehet hemperegni.
2012. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
56%

Teríts le a földre egy plèdet, vegyél egy baba tornáztatót, tedd fölé, mutasd meg neki hogy kell vele játszani, majd mikor bele merül, hagyd ott. ( rúd, amit a baba fölé teszel, és csörgők lógnak róla amit elér, ütögetheti, rugdoshatja)

Cumi? Pihenőszékben vagy a hordozóban tedd az asztalra, konyhapultra magad mellé, akadssz rá játékokat!

2012. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat.

Cumit nem fogad el és sajnos egymaga játszva csak 5 percet bír ki, még ha énekelek is neki. Szóval azt mondjátok, ha ezt hetekig próbálgatom, akkor a végén megtanulja, hogy nem anyán kell lógni állandón? Mert ha így van megéri egy próbát.És az éjjeli alvással hogy csináljam?



Külőnben nemtudom ki az aki lepontoz benneteket, de engem nagyon idegesítenek az ilyen személek. Tőlem zöld kezet kaptatok!

2012. ápr. 22. 13:21
 6/33 anonim ***** válasza:
65%

Sok az unatkozó hüly.e!!!Már rég nem foglalkozok az itteni pontozással!!!Tök felesleges..

Na de igen!!!Muszáj kitartónak lenni.Ez a legfontosabb, hogy ne add fel!!!

Kb ilyen korú volt a lányom, amikor eldöntöttem, hogy nincs mese átszoktatom a kiságyba, mert addig köztünk aludt főleg az éjjeli szopik miatt könnyebb volt így!

NAGYON NEHÉZ HÓNAP VOLT AZ!!!Szinte semmit sem aludtam.

Mint írtam már, muszáj következetesnek lenni, így én onnantól mindig mindent ugyan úgy és ugyanakkor csináltam!

este 7kor fürdettem, fél 8-8 között kapta a tápszert, ezek után pici játék, és tökmindegy mi van alapon irány az ágy, ami persze a mi ágyunk mellett volt, úgy hogy ott voltam mellette.Lekapcsoltuk a villanyt, simiztem a fejét.Az elején ordibálás volt rendesen.Egy idő után bealudt (az elején ez volt másfél óra is) Aztán befeküdtem a mi ágyunkba, és azt hittem de jó vagyok!!!DE NEM.Az elején kb 2 hétig szinte óránként kelt.Volt olyan hogy riadtam hozzá, és magamhoz öleltem és így aludtunk reggelig, mert a kisasszony már annyira kifárasztott!Kitartó volt az biztos, de én még inkább! :) Így nyertem.Egy idő után már beraktam a kiságyba a szájába vette az ujját és már aludt is.Mivel megtanulta, hogy ez jön.Ez a mai napig így van.Csak fogzásnál szenvedünk, egyébként havonta 1 kezemen megtudom számolni hányszor kel éjjel!!!

2012. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Uh, akkor te is megszenvedtél rendesen:-)! De meg lett az erdménye.

Belevágok én is. Ha eddig kibirtam, ezt a kicsit alán kibirom.

2012. ápr. 22. 13:55
 8/33 anonim ***** válasza:
81%

Ha elaludt, és már teljesen elernyedt állapotban van, akkor le tudod tenni aludni, fontos, hogy jól eltaláld ezt az időpontot, mert különben felriad. Vagy ha cicin alszik el, akkor már eleve az ágyban lehet elalváskor, és csak kikelsz mellőle.

Biztos van olyan időszak, amikor hajlamos szemlélődni, nem igényli, hogy szórakoztasd, ilyenkor magára hagyhatod, nekünk főleg reggel volt ilyen.

Az is segíthet, ha kukucs játékot játszol vele, és akkor megtanulja szép lassan, hogy anya akkor is van, amikor nem látja. Amikor kimégy a szobából, előtte bekukucsolsz, és utána mégy ki, mintha elbújnál. Beszélni még tudsz neki, amikor nem lát, mert pl wc-n vagy. Bár nem tudom,hogy ez a módszer ilyen kicsi babánál is működik-e már.

Én hagytam, hogy az én gyerekem testközelben legyen, amennyit csak akar, hosszú távon így könnyebben leválik, nyitottabb lesz a külvilág felé.

2012. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%

Ne hagyd sírni!! Tudom, hogy nehéz, nálunk is hasonlóan volt. A baba egész nap ordított, ha nem kézben volt, plusz fájt a hasa, aztán még a foga is jött, volt beteg is. Én sosem hagytam sírni. Vettem inkább egy hordozókendőt és magamra kötöttem. A kezem szabad volt, ő meg egész nap rajtam lógott. És ennek ellenére nem lett elkapatva! Ahogy nőtt, egyre gyakrabban tettem le a földre játszani. Eleinte csak pár percet bírt ki, aztán egyre többet. 8-9 hónaposan kicsit "visszaesett" a szeparációs szorongás miatt, de utána ugyanúgy elvolt, mint előtte. 1 évesen már aludt egy éjszakát a nagyszülőknél, és teljesen elvolt, semmi gond nem volt. Aztán 1,5 éves korában megint anyásabb lett (gondolom ez volt a szep.szorongás 2. "felvonása"), de ahogy elmúlt megint eljátszott egyedül akár egy órát is. Most 2,5 éves, bárkivel elvan, bárki vigyázhat rá, eljátszik egyedül, érdeklődik minden iránt, ha gyerekekkel találkozik, rögtön játszik velük.


Ha sírni hagyod, azzal csak azt éred el, hogy azt fogja érezni, hogy nem érdekeld őt és hogy ő nem fontos. Hogy baja van, és te nem reagálsz rá. Ez nagyobb korában visszaüthet rendesen...

2012. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%
Kedves Kérdező! Abszolút megértelek kisfiamnak is volt ilyen időszaka,Ő nem a cicin lógott,de csak kézbe akart lenni.Hidd el nekem abszolút nem jó ha a gyerek 24 órán keresztül az anyján lóg.Neked is vannak szükségleteid,evés,alvás,fürdés,Wc,a kicsit meg kell tanítani arra,hogy neked is van dolgod,és Ő legyen el egyedül is,akár melletted van a hordozóban,járókában akárhol,akár a szobájában.Ha főzöl tedd be a hordozóba,vagy pihenőszékbe melléd a konyhába,ha ordít simogasd meg,mond el neki,hogy anya főz,anyának dolga van,de itt vagy mellette.Lehet sírni fog,de meg kell értenie,hogy más dolga is van az anyukának.Persze biztos sokan mondják majd hogy kösd magadra fogd a kezedben,ne hagy sírni 1 percet sem,nos Ők azok az anyukák akik inkább nem esznek,és nem mennek wcre csak hogy a gyereket le ne tegyék Ők írják ki azt a kérdést,hogy mit csináljon,a 15 hónapos gyereke wcre sem engedi.Volt ilyen kérdés.Jó lenne,ha többször vigyázna rá a mama is,hogy szokja.Kisfiam nagyon szépen megtanulta,hogy más dolgom is van,tudunk enni,aludni,házimunkát végezni,sőt abban Ő is "segít",sokszor eljátszik egyedül a karámjában,wcre is tudok tőle menni.Van hogy együtt főzünk,teregetünk,porszívózunk,rengeteget babusgatom,szeretgetem játszom vele,de nem lóg rajtam 24 órán keresztül,sokat játszik az apukájával is,szokott rá vigyázni a két mama is,imádja a társaságot,kedves,kiegyensúlyozott gyerek.Mindig megbeszélem vele,hova megyek mit csinálok,kiskorában is ez volt,megértettem vele,hogy ott vagyok ha kellek,csak ép mondjuk elszaladok mosogatni,vagy vittem őt is játszott az etetőszékben.Mikor kisebb volt a babkocsiban volt a konyhában,benti babakocsinak használtuk,meg a pihenőszékbe,vasaltam a kiságyában volt én vele a szobában látott,tudta hogy ott vagyok. Kitartás Neked!
2012. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!