Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális hogy a...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Szerintetek normális hogy a 1,5 éves fiam nem engedem el nélkülem anyósékhoz egész napra?

Figyelt kérdés
Én vagyok vele, még nem töltött el nélkülem napot.
2012. ápr. 23. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem igen,normális.

Én sem bízom anyósba annyira,hogy hagynám a lányom kettesbe vele.Magára sem tud figyelni,nemhogy egy örökmozgó gyerekre.

Édesanyámra viszont semmi gond nélkül hagytam már akár éjjel is egész pici korától.

2012. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam,de ez nem normális.Ha elmarad és gondosan ellátják miért ne?


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez anyuka függö nagyon, de normál esetben nem normális. Persze nem úgy kell elengedni, hogy soha nem volt ott egyedül és most hirtelen oda viszed, de ilyen kialakulhat szép lassan.


sajnos nekünk mindegyik nagyszülök nagyon messze laknak, így évente pár alkalommal látogatjuk vagy látogatnak meg minket, de kb 2-3 nap után már simán ott hagyhatom pár órára és akár el is altatják simán, mindegyik nagyszülö vagy nagybácsi.


Egy gyermekenek szüksége van társaságra. Aki szerencsés nagycsaládban él, vagy legalább is hetente több alaklommal találkozik a nagyszülökkel, unokatestvérkekkel, rokonokkal, barátokkal. ekkor nincs is szükség többre mert a gyermek megkapja amire szüksége van a társaságot, akikröl másolhatja a tanulást.

DE ott haol anyuka egyedül van egésznap a gyerekkel(pl mint én)ott fontos hogy a gyermeket külömbözö csoportokba hordja, pl énekelni, tornázni, játszótérre, bölcsödébe stb...


vagy is az hogy nagyszük vigyáznának rá azzal semmi baj nincsen, csak a kérdés te megbízol-e bennük?

2012. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát ezzel én is úgy vagyok hogy anyuval ott merem hagyni mert nagyon szeretik egymást, de anyósban nem bízom.. Ráadásul van olyan napja a fiamnak amikor nagyon anyás. Plusz nem vagyunk anyóséknál sokat, külföldön élünk.
2012. ápr. 23. 08:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem normális, attól függetlenül, hogy én rá merem hagyni mondjuk fél napra, ha rákényszerülök, pl. hivatalos ügyet kell intézni, mégis jobb ott, mint a hivatalban velem ücsörögni. Megbízom benne, de csak úgy, hogy én csavarogjak, nem hagynám rá egész napra. Azért nem, mert egész nap azon kattognék, mi van vele.


7-8 hónaposan pár órára ott hagytam, aztán elhúzódott az intézni való, és reggel 10-től délután 5-ig voltunk távol férjemmel. Nem volt semmi gond, csak az én idegeim mentek tropára. :)

Nagyon ritkán, évente 2-3-szor találkoznak egyébként.

2012. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hát, igen. ez amúgy nálam is arról szól,hogy az anyósban nem bízom. anyuban igen, vele maradhatnak a gyerekek. Anyóssal még csak 1-1 órát maradhattak nélkülünk.
2012. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Anya és anyósa válogatja. Én eddig biztos azt mondtam volna, hogy nem normális, most már azt mondom, hgy simán lehet, hogy ne hagyd ott.

Én eddig anyósomra bíztam minden gond nélkül a fiamat, 11 hónapos, pedig még volt egy összetűzésünk is, mert megetette olyannal amit én nem engedtem, de ezekután is ott mertem hagyni, mert hittem neki, hogy nem fordul elő többé. Viszont mostanában észreveszem, hogy nem tudja felvenni a gyerek tempóját. Ő már jön megy kúszik mászik, vele kell lenni oda kell rá figyelni, és ezt anyósom már nem tudja megcsinálni. Ő még mindig azt szeretné hogy a gyereket beszíjjazzam a babakocsiba és úgy hagyjam ott, aztán persze hív 4 perc múlva, hogy a gyerek ordít. Szóval most már nem szívesen engedem el a gyereket hozzá úgy hogy én nem vagyok ott, és most már le merem írni, hogy igen, normális, hogy nem engeded.

Bocs, hogy hosszúra sikeredett.

2012. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves a fiam,anyukám már 6 hetesen is vigyázott egy napot mikor vizsgázni,voltam,bármikor rá bízom anyukámra,de anyósomra pár órára is csak úgy ha ott van a férjem is,mert mondjuk nekem valami dolgom van,kisfiam szeret a mamával(anyukámmal) lenni,szereti a társaságot,egyszerűen annyira nem bízom meg az anyósomban csinált már egy-két hülyeséget,nem is nagyon tud a gyerekkel mit csinálni,kisfiam is távolságtartóbb vele,de anyukámra bármennyi ideig ha szükséges,nála a kisfiam tudja jó helyen van,és bár nagyon örül ha érte megyek,nagyon jól el van és nem sír utánam.
2012. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
kimaradt,hogy mindkét nagymama 44 éves lesz,szóval nem idősek egyátalán,nem ezért nem szeretem az anyósra bízni..
2012. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem bízom az anyósomban. Sok dolog miatt nem épp rózsás a kapcsolatunk, sokszor mondott nekem sértő dolgokat, legtöbbször a terhességem alatt értek ezek az inzultusok. Hála égnek nem egy megyében élünk. A látogatások úgy történnek, hogy ő eljön hozzánk, én egy percre sem hagyom vele a fiamat, aztán párom hazaviszi kocsival. Azt is megbeszéltük párommal, hogy egyedül nélkülem nem mehet le a gyerek az anyóshoz. Még akkor sem, ha én annyira fogom anyóst utálni, hogy látni se bírom, akkor is vele fogok menni. A történethez az is hozzátartozik, hogy ő a másik menyét sem szereti és ott is sokszor keverte a dolgokat. Ha egyedül ment hozzá a nagyobbik lány, folyton tömte a fejét és uszította saját anyukája ellen. Mondjuk ha nem is haragudnék rá, akkor se engedném, mert már 70-en fölül van és a lábát is többször műtötték, tehát fizikailag sem lenne képes ellátni a gyereket. Anyukámra szívesen bízom. Nem véletlen ám, hogy ez így van sok nőben. Régen volt egy hiedelem, miszerint az anyósok annyira nem bíztak a menyükben - mármint, hogy a csemete valóban az ő fiacskájuktól van -, hogy mikor az anyuka rájuk hagyta a gyereket, történtek balesetek. Anyukám konkrétan ismert egy nőt egy somogy megyei faluban, aki több kisbabának is ártott..Persze ez nem jelenti azt, hogy ma is így volna, de talán kódolt ez a védekező mechanizmus. Ha már elég nagy a gyerek és kényelmesebbnek érzed, akkor lehet, hogy másképp fogod látni. Én normálisnak tartom ezt a hozzáállást és érthetőnek.
2012. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!