Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg szükséges ennyi...

Tényleg szükséges ennyi vitaminnal tömni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom, a védőnő szerint lassan kéne neki gyerekvitamint adni. De minek? Tavasz van, tele a piac friss gyümölccsel, zöldséggel.

Szépen fejlődik, nem vékony, nincs elmaradva.


Ti adtok vitamint a babátoknak?


2012. ápr. 23. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak a kötelező D vitamint kapja, ha meg van fázva, akkor szoktam még C vitamint adni.

Én úgy gondolom, ha megfelelően van összeállítva az étrendje (hús, zöldségek, gabona, tejtermék) akkor felesleges a mesterséges vitamin.

Mivel minden gyerek különböző, vannak rosszul evő, esetleg allergiás gyerekek, ahol pótolni kell a különböző vitaminkészítményekkel. Ha alap esetben nincs probléma, szerintem felesleges, de jó, hogy azért elérhetőek már gyerekek számára is.

Az meg már külön tészta, hogy ezekben a mai gyorsérlelésű gyümölcsökben, zöldségekben mennyi a vitamin. Akinek van lehetősége kiskertben gazdálkodni, biztos finomabb és vitamindúsabb ételeket tud az asztalra tenni.

2012. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Számomra is feleslegesnek tűnik a vitaminozás a kicsiknél. A gyermek úgy születik, hogy egészséges, nem úgy, hogy egészséges, DE a jóisten kihagyott még belőle egy kis D-vitamint, ezt utána kell csepegtetni. :D Szerintem kész röhej az egész! Én semmit nem adtam neki, és soha semmi gondunk ebből nem volt. Nagyon vártuk már a zöldségeket, gyümölcsöket. Most már egyre több jelen van a piacon, én kistermelőktől veszek, amennyit csík bírok. Való igaz, hogy kevesebb benne a vitamin és több benne a műtrágyából származó méreganyag, mint kellene, de nem tudom sajna kivédeni ezt, míg saját kertünk nem lesz. Igyekszem kistermelőtől vásárolni, hátha az kevésbé vegyszerezett. :(
2012. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
D vitamin az szükséges,ez egy zsírban oldódó vitamin,amit napozással illetve d vitamin tartalmú ételekkel tudunk magunkhoz venni,a szervezetnek szüksége van rá,a bab ezt a vitamint az anyatejből nyeri,terhesség alatt pedig az anyaszervezetéből,nos ha nem fogyasztunk rengeteg d vitamin tartalmú ételt,akkor a baba nem kap az anyatejjel,tehát d vitamin hiánya lehet ezért,javasolt,hogy 3 éves korig adják a gyereknek a d vitamint,nyáron persze a sok napsütéssel termelődik a babák szerv esetében is.Szerintem ha sok gyümölcsöt,zöldséget fogyaszt a kisgyerek szükségtelen a sok multivitamin,legalábbis ilyen kicsi korban 3 év alatt,utánna már ha megy oviba,suliba akkor jól jön.
2012. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én fiam egy éves korától kap vitamint,most 2,5 éves múlt

eleinte étvágy javításra kapta,használt

aztán két évesen bölcsis lett,rengeteget volt beteg,akkor amiatt kellett

sajna a mai zöldségek,gyümölcsök vitamin tartalma szinte egyenlő a nullával,így ki kell egészíteni

a d-vitamin pedig nem véletlenül kell,mert a hiánya angolkórt okozhat

2012. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem adok neki. De ha mondjuk a foga miatt nem eszik, akkor kap Viacolant, az meghozza az étvágyát. Különben éjszaka is felkel enni, arra meg nem akarom visszaszoktatni.
2012. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!