Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor öröm a babagondozás...

Most akkor öröm a babagondozás, vagy "nyűg"?

Figyelt kérdés
Tudom h elég fura a kérdés,én most vok először terhes,és csak sejtelmesen tudom elképzelni,h milyen lesz ha megszületik majd.Eddig pozitívan állok hozzá,nagyon boldog vagyok,de akiknek már megvan a baba,mind azt hallom,h milyen nehéz,és fárasztó,és este csak bezuhan az ágyba,és aggódnak mindenen stb...Mit érez az ember ilyenkor?Boldog azért mindemellett?
2009. jún. 21. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen Boldog. Ha a babád rádmosolyog, minden fájdalom, fáradság elrepül, elfelejtődik. Majd meglátod te is.
2009. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze hogy boldog!Iszonytosan sok örömet és boldogságot tudnak adni.Kislányom most van abban a korban amikor odadugja a fejét hozzám,a nózija az én orromhoz,ér és mosolyog,agy amikor aprókat lépeget felém,amikor a kis kezével simiző mozdulatokat tesz a kezemen.Sorolhatnám.Persze minden szakaszban van nehézség,hisz mindig újabb dologra kell odafigyelni,és az is igaz hogy esténként jó lefeküdni,kinyújtózni,na de ezért vállaljuk,tudjuk mivel jár,ez nem rossz,édes teher.Ne félj,minden rendben lesz,természetes ha majd szorongsz,de az is elmúlik,hidd el,és élvezni fogod.!!
2009. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen:-) Mindemellett azért boldog:-)

Én is azt hittem hogy sokkal keményebb csaj vagyok, de rengetegszer kiborultam, türelmetlen voltam.

De mióta megtanítottam lányom egyedül aldni, azóta átalussza az éjjeleket, és nappal is jobbat alszik, így van időm a háztartásra, és már mellette magamra is. Eddig épp hogy enni tudtam-ha tudtam, amíg aludt, a lakás szaladt mindig... és azért ez bosszantó egy önérzetes családanyának.

Nehéz, szerintem senki nem mondhatja, hogy nem nehéz. sok kérdés van, és bizonytalanság, de aztán mindig kialakul:-)

De akármilyen nehéz is, akármilyen fáradt is vagy, ha ránézel, csak öröm és nyugalom fog elönteni. EGy csoda egy kisbaba, mikor kicsi azért, mikor nagyobb, azért mert már visszamosolyog, huncutkodik, azt mondja "szeretlek"- és ez megér bármit!:-)

2009. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor én is kiborulok, sőt szerintem nincs olyan aki nem.Az elején nagyon fáradt voltam, nem tudtam mért sír, állandóan a kezembe kellett ringatni csak úgy nyugodott meg, de aztán kialakult egy napirend, ez nagyon fontos, de ezt neked kell kialakítanod a babával. Aztán amióta rendesen lát, már elég sokat időt el van magába így egy kicsit könnyebb.Meg kell tanulnod, hogy mért sír, először azt mondtam, hogy ilyen nincs, de aztán rájöttem, hogy tényleg van a sírások között különbség.Van amikor éjjel nem jól alszik így egész nap nyűgös, és sír,de azért egy mosolyt mindig küld felém és ilyenkor nem érzem magam fáradtnak.Szóval igen fárasztó, de édes teher!!!!!!
2009. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy öröm, azt nem mondanám, hogy nyűg, de nehéz az biztos.Nehezebb, mint az ember gondolná.Nehezebb a munkahelyi munkánál, mert az ember olyan hogy az ismeretlentől fél és az nehezebb.De öröm, boldogság és biztosan mások is egyetértenek velem,hogy már nem tudnánk a gyerekünk nélkül élni.Megtapasztaltam vele pedig már sok mindent rosszat is jót is de nem tudnék kicsi lányom nélkül élni!!!!12 hetes anyuka
2009. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van bizony amikor az embernek elege van,főleg ha nincs segítséged.De ahogy előttem is mondták,egyetlen mosoly,egy áhitatos tekintet,vagy ahogy megszorítja a kezed elég hogy minden fáradtság eltörpüljön.
2009. jún. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy tervezett baba, vagy sem. Ha csak úgy besikerült, akkor biztos kevésbé van kedve hozzá az anyának.

De egyébként öröm. Az én kislányom egész nap mosolyog rám, már rég elfelejtettem, hogy az első 6 hetet végigordította. Na, akkor pedig majdnem kiugrottam az ablakon.

2009. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Boldogság, ez egyértelmu. de nálam is vannak hullámvolgyek, leginkább a kialvatlanság miatt. 15 honapos fiam még mindig gyakran felkel éjjel. Es elég csintalan napkozben is. de ha rámnéz a huncut szemével, nem lehet rá haragudni....ha tudok pihenni néha, akkor minden ok. Es nem feltétlen minden baba rosszalvo, csak hát benne vana a pakliban, és nekem ez jutott.

ami biztos, hogy teljesen más, bárhogy is képzeled el most elore. nagyon megváltozik az élet, ami nem kell hogy azt jelentse, te másodlagos vagy, de ott van valaki, akinek te kellesz, foleg az elején, mindenhez csak te, és nem tud várni. el lehet végezni a házimunkát, minden megoldhato, csak szervezni kell. De oriási boldogság - eleinte csak rád mosolyog, aztán átolel, majd puszit ad, és azt mondja, anya:)

2009. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!