Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van a babátoknak/babátokra...

Van a babátoknak/babátokra megtakarításotok a babakötvényen kívül?

Figyelt kérdés
Mi a férjemmel úgy gondoltuk, hogy amíg tudjuk, a családi pótlékot (kiegészítve azt az összeget) minden hónapban félretesszük a lányunknak egy külön számlán. Hátha majd egyszer jól jön neki. Persze kérdés, meddig tudjuk ezt megoldani, de legalább próbálkozunk.
2012. ápr. 23. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nincs, semmit nem fizetünk a gyerekeknek. Szeretnénk, de nem tudjuk vállalni, hogy havi x összeget fizetünk. A párom fizuja kiszámíthatatlan, van hogy hó végére marad 200.000 Ft, van hogy semmi. Mi úgy döntöttünk, most a legfontosabb a lakáshitel, hogy legyen a fejünk felett valami, ez havi 130.000 Ft. 9 év múlva jár le, akkor a gyerekek 12,5 illetve 10 évesek lesznek. Majd akkor elkezdünk nekik fizetni nagyobb összeget, a továbbtanulásukig, és az önálló életkezdésig összejöhet egy kisebb vagy nagyobb összeg még simán. Addig viszont van tető a fejünk felett, megveszünk neki mindent amit jónak látunk, biztosítjuk az önfeledt gyermekkort és az élményeket.
2012. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Mi a babakötvény, plusz életbiztosítás és ösztöndíj program-ot is kötöttünk! Tehát 3 megtakarítást! Kinek mire van pénze!
2012. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Babakötvényünk sincs :O. Nem sikerült elintézni, így nem lett... teszek neki félre a számlámra, mikor mennyit.
2012. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én a babakötvényhez nem nyúlok, nem is teszek hozzá semmit.

Még a születése előtt nyitottunk egy megtakarítási számlát a lányunknak, arra fizetünk minden hónapban egy fix összeget. Nem az ő nevén van, így nem kapja meg automatikusan 18 évesen, hanem mi döntjük el, mire adjuk oda. (Lakás, autó, tanulmányok.)

2012. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A babakötvényen kívül van egy Szimba nevű számlája a cib banknál,1000Ft havonta a minimum,így nincs gond,mert ezt az összeget be lehet fizetni,havi 2000 Ft megy rá,a babakötvénybe meg 5000Ft.A cibnél havonta matricát kap,amit ajándékra lehet váltani,mi 2500Ft-os könyvutalványt szoktuk választani.Jár hozzá bankkártya is lehet kérni nagyobb gyereknek,de a levétel limitálva van.
2012. ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen felesleges, az infláció nagyobb, mint amennyit a legjobb bank ígér. 20 év múlva abból a pénzből vesz majd magának egy pólót. Na, jó, talán az egyetem első félévére elég lesz. Mi nem teszünk neki félre, jobban jár, ha most megveszünk neki mindent, minthogy a bank használja a pénzemet.
2012. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom hogy egy pólót fog venni rajta,a legnagyobb gyermekem 16 éves majdnem 1 millió van a megtakarítási számláján.Nem egy óriási összeg,de sem nekem sem a férjemnek nem volt ilyen,pedig de jó is lett volna.És mi emeljük az összeget,nem annyit teszünk be mint az elején.És mellette mindene megvan,nem szenved hiányt semmiben.
2012. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A babakötvényen kívűl (amire egyébként havonta egy ezrest teszek) van egy számlája és arra teszek pénzt (nem rendszeresen), általában akkor, amikor a család alkalmakkor pénzt ad, hogy vegyek neki valami ajándékot. Ilyenkor megveszem az ajándékokat és a többit berakom a számlára.
2012. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok!

Nem tudom, miért kell lepontozni!

Válaszoltam a kérdésre!

vicc...

2012. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsó mondatod miatt lettél lepontozva. Fellengzősen, nagyképűen hangzott! Legalábbis az én olvasatomban.
2012. ápr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!