Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák, anyukák, nektek...

Kismamák, anyukák, nektek mennyi megtakarításotok van a Gyed és a Gyes idejére?

Figyelt kérdés
Anyósom szerint nekünk túl kevés. 2,5 millió forintunk van, és ugyanekkor 2,2 millió még a hitelünk fennmaradó része. Tehát ha befizeténk egy összegbe, akkor lenne 300 ezrünk. És hogy ez szerinte "felelőtlenség".
2009. dec. 21. 21:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Megtakarítás??? Mi az??? És hogy kell??? :p

Nekünk összesen 13,5 millió forint hitelünk van. :( De jól vagyunk. Még soha nem kértünk kölcsön senkitől. (viszont mi már adtunk)

2009. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

kedves anyósodtól kérdezd meg, hogyan kellene akkor csinálnotok?! mert gondolom nem hobbiból van hiteletek, kritizálni pedig mindenki tud.

bocs az off-ért.

2009. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Én lennék a világ legboldogabb embere, ha csak 40ezrem lenne tartalékba, nemhogy 300ezer! Az anyósod nem tudom hol él! Nekünk is itt van még 24év lakáshitel! Havonta jó, ha 10-15ezret tudunk eltartalékolni, de többet semmiképp.
2009. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Félretett pénz. Áhh luxus.

Komolyra fordítva.

Sztem nyugodtan fizessétek vissza, és legalább annak az ára is megmarad havonta.

2009. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fizessétek vissza a hitelt. Nekünk is van hitel, és tartalékolni max havi 10000ft-t tudunk. Anyós nem tudom hol él?
2009. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Szerintem is a holdon él. Tudom, csak az unokáját félti, nade ennyire? Amúgy 900 ezret (sajnos) egy életbiztosítás kedvezményezettjeként kaptunk, a maradékot pedig tíz év alatt gyűjtögettük a férjemmel. (volt pár év, mikor nem kellett albérletet se és rezsit se fizetnünk, mert szülőknél laktunk és akkor ezerrel spóroltunk). Ennél többet nem hiszem hogy tehetnénk.


Igen, én is vissza akartam fizetni a hitelt, de a férjem azt mondja, nem jó ötlet, mert akkor nem marad szinte semmink (300 ezer), és ha valami extra gáz lenne, akkor ott a pénz... Ráadásul a hitelünk havi 30 ezer, és a forint évről évre romlik, egyre kevesebbet ér az a havi 30 ezer. Hát nem tudom.. De arik vagytok, köszi a válaszokat!

2009. dec. 21. 21:56
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én kb fél millió tartalékkal mentem el gyed-re,ez el is kopott a 20 hónap alatt,mostmár dolgozom újra,anyósodat meg kérdezd meg,hogy ő mennyi tartalékkal ment el annak idején szülni?!
2009. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
2. hozzászólóm, szerinte nekünk tíz év alatt már többnek kéne lennie. Azt persze elfelejtette, hogy közben építkeztünk... Még örülök, hogy ennyi is maradt a zsebünkben...
2009. dec. 21. 21:58
 9/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fizessétek vissza a hitelt, 30ezer ft nem olyan vészes törlesztőre, persze ha a párod dolgozik! Ha gáz van, még mindig tudtok majd hova nyúlni! A babának meg meglesz mindene, hiszen az anyukája foglalkozik vele :)
2009. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
21:57-es hozzászólónak: anyósom királyi módon ment el szülni, mert apósomnak akkor nagyon ment a "biznisz", és vájkáltak a pénzben... Persze ez akkor volt... :(
2009. dec. 21. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!