Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippek, hogy hason maradjon?...

Tippek, hogy hason maradjon? Másfél hónaposomnak neurológus javasolta, hogy napközben (ébren) legyen hason. Egyből sírni kezd, ha hasra rakom. Játékok, ilyesmik nem használnak.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt. Én álmában fordítottam hasra így hason is ébredt. HA sírt, mtermészetesen azonnal felvettem, megfordítottam, de ha ébredéskor nyugodt volt (egy idő után, amikor megszokta, hogy így ébred), hagytam, amíg nem szólt, sírt vagy bármit, hason feküdni és egy idő után rájött,m hogy így jobb. Letérdeltem az ágy mellé vele szembe, ez egyre jobban lekötötte, báboztam neki, stb:)
2012. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is ez a gond.

Apránként kell! Mi Dévényre járunk, feszes a nyaka és azért nem szeretett hason. Mindig egyre többet, de nem szabad megvárni,hogy üvöltsön. Inkább többször egy nap rövidebb időre!

Meg fogja szokna. Az én fiam egy perc után üvöltött hason. Most,hogy pár hete minden nap hasra teszem, már akár 15-20 percig is el van!

2012. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

koszi, ment a kezecske.

hat igen, nekunk is lehet devenyes kene, bár annyira nem sulyos, nem tudom jelentkezzunk e, nem akarom egy esetleg jobban raszorulótól foglalni a helyet :(

2012. ápr. 23. 16:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Abszolút csatlakoznék előttem szólóhoz.

7 hónapos a kisbabánk, születése óta utált hason lenni. Ahogy megfordítottam, ordított, üvöltött. De sokat utánaolvastam, utánajártam és egy a lényeg:

MUSZÁJ erőltetni.

Kezdetben, pár hetes korában csak 1-2-3 perceket, majd fokozatosan egyre többet kell hasra fordítani. Persze, ahogy elkezd sírni, vissza kell fordítani. DE ezt naponta 2-3x ismételni kell. Tapasztalni fogod, hogy majd egyre kitolódik az idő és ő maga is kezdi megszokni. 3-4 hónaposan már nekünk is 15 percet is elvolt hason. És ahogy elkezd átfordulni - nálunk ez 5 hónaposan volt - már vége az erőltetésnek: rájön arra, hogy így sokkal jobban tud játszani. A mostani rekord nálunk 1,5 óra.

Szóval: erőltetni kell az elején, mert igen fontos az izomzata (mi babánk hypotón) miatt, de a későbbi kúszás-mászásnak is ez az alapja.

Ahogy mi csináltuk: pelenkázókomódra fektettük és folyamatosan lekötöttük a figyelmét valami játékkal. Jól bevált a műanyag/szivacskönyv és közben mesélés, bábozás és közben ének, mese, kukucskálós játék - később.

Sok sikert kívánok!

2012. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!