Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg hagynom kéne sírni,...

Tényleg hagynom kéne sírni, hogy többet legyen hason?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha nem szeret hason,akkor ne erőltesd. Lesz idő,amikor meg csak úgy akar feküdni.
2012. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Utál hason lenni. Max. 5 percet bír, utána vissza kell fordítanom, de egy mp múlva visszafordul. De ma beszólt valaki, hogyha nem teszem többet hasra (akkor is, ha sír), nem fog megtanulni kúszni, mászni. 6 hónaposan le van maradva?
2012. ápr. 8. 21:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell erőltetni. Az én lányom is gyűlölt hason lenni, teli torokból ordított!!! Azóta elvan hason is mióta tud forogni minden irányba. :) Sőt, van hogy éjszaka megfordul, és hason alszik.
2012. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nincs lemaradva egyáltalán. A lányom is ilyen volt, majd megszereti a hason fekvést. Ő most 6,5 hónapos. Majd belejön a forgásba, és ellesz vele. :)
2012. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hátról hasra pillanatok alatt átfordul, de hasról hátra nagyon ritkán vagy csak úgy, ha egy tárgyat a feje fölé emelek és átbillen, ahogy nézi.:(
2012. ápr. 8. 21:45
 6/11 Bence_ ***** válasza:
100%

Butaságot mondott a mondó.

Egyik gyerekünk öt és fél hónaposan állt a másik 6 hónaposan még feküdt. 1 évesen mind ketten mentek.

Mindenkinek megvan a ritmusa. Legyen úgy ahogy szeret lenni.

2012. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

most nem lényeg a mászás, a forgás lenne először nagyon fontos. aztán a kúszás.


egyetértek azzal, hogy nagyon nagyon fontos, hogy a baba hason töltse az ideje nagy részét. de nem úgy, hogy sír. rá kell vezetni, hogy jól érezze magát. sokat kell vele játszani, énekelni, anyának is le kell feküdni!


kezdheted azzal, hogy a mellkasodra fekteted és grimaszolsz.


de ha mindent megpróbáltál már akkor én elvinném orvoshoz, nem feszes-e az izma és azért nem szeret hason lenni. forogni már tényleg kéne lassan, szóval próbálkozz, kitartást! remélem meg tudjátok vele szerettetni :)

2012. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem sem bírt hason lenni egészen addig, amíg maguktól nem fordultak oda.

Én is tettem őket hasra, de ha sírni kezdtek, visszaforgattam őket.

Amúgy jártunk gyógytormára (egyiknek csípő miatt, másiknak nyak miatt), így tudtam, hogy nem feszesek, vagy ilyesmi, minden rendben volt velük.

Már nagyobbak, szépen kialakult a mozgásuk. Egyikük mindent korábban csinált az átlagnál, másikuk mindent későbben, de ez nem jelent semmit, ha a normális határokon belül van, és láthatóan fejlődik, és kiegyensúlyozott amúgy.

Orvosra kell hallgatni ilyen kérdésekben, meg az anyai ösztönre, ha aggódok valami miatt, CSAK az orvosra hallgatok, sem szomszéd nénire, sem "okos rokonra", vagy más "beszólóra".

2012. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kell hason lennie!

Mi most voltunk utógondozóban, és mondta a doki,hogy bár minden rendben, azért látszik, hogy nem tettem hasra, mert egy nagyon picit már le van maradva!

Mivel üvöltött hason, ezért én sem erőltettem. Meg nem tette le a fejét, mert nézelődni akart, de úgy meg ugye elfáradt!

Szóval mondta,hogy tegyem apránként minden nap hasra egy kicsit, és meg fogja szokni. Pár hét!

Nyekeregni hagyom még, de sírni nem! Inkább sokszor teszem rövidebb időre.

Több mint egy hete vagyunk intenzívebben hason és tegnap már pl. 15 percet bírt sírás nélkül, sőt a fejét is letette.

Már majdnem el is aludt!:)

A kúszás-mászás alapja a hasonlét.

És nem értek egyet azzal,hogy aki utál hason, ha majd átfordul szeretni fog.

Barátnőm babája, már fordul és ahogy átfordul üvölt, amíg vissza nem fordul. Már kúsznia kellene, de nem akar, mert nem szeret hason!

2012. ápr. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
enyem is mar 1 honapja fordul hasra, megsem szereti. A kerdes meg ugy szolt, hogy hagyjam-e sirni hason. Lanyom sem teszi le a fejet, de ö meg a vallunkra sem hajtja, inkabb nezelödik allandoan.
2012. ápr. 9. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!