Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél kis korkülönbség van...

Akiknél kis korkülönbség van a gyerekek között, hány hónap? NEhéz volt terhesen? És utána?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányom és szeretnénk következő babát, de vannak félelmeim, hiszen így sincsen időm sok mindenre, mindig elmaradásban vagyok a házi munkával, mert vagy fogzik, vagy náthás, vagy nem aludt(unk) éjjel...Ti felkészültetek a kistesóra?Milyen volt?Jó a kis korkülönbség?NEm szeretnék 35 felett szülni(33 vagyok)és egyéb oka is van, hogy így szeretnénk.
2012. ápr. 24. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
17 hónap van köztük.a terhesség nem volt nehéz.simán tudtam azért emelgetni a kicsit nem zavart a pocakom.Nehéz volt az elején amikor megszületett a baba,de a nagyobb korkülönbségnek is megvannak a hátrányai.
2012. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

20 hónap a korkülönbség köztük.A végén volt picit nehezebb mert hatalmas hasam volt:-)Miután megszületett a pici tök jól alakult.A kisfiam nagyon nyugodt volt nem volt hasfájós sem.A kislányom sem volt féltékeny

Imádják egymást.

2012. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sókristály ***** válasza:
100%

1 év van a két középsőm között. Hát félelmeim azok voltak bőven, mivel nagyon váratlanul ért a terhesség. De ma már csak örülni tudok, hogy így alakult. A terhességet nagyon jól viseltem, hírből sem ismertem egyiknél sem a hányingert, émelygést, fáradtnak lenni meg nem volt időm.

A két kicsi szinte napok alatt összeszokott. Mivel a nagyobb is nagyon pici volt, annyira nem is tértek el az igényeik. A mai napig a legjobb tesók.

Nekem annyira bejött a kis korkülönbség, hogy amikor 10 évvel később újabb babát vállaltunk, a kistesót már így akartuk időzíteni. Végül 23 hónap lett, ami egy fokkal nehezebb volt az első hetekben, mint az 1 év, de hamar belerázódtunk.

2012. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy barátnőmnek 19 hónap lesz a különbség, már a 3. hónaptól nehezen viselte. vizesedés, lábfájdalmak, derékfájdalom, krónikus fáradtság, és nem nagyon emelte az első gyerkőcöt az 5. hónaptól.
2012. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 20 hónapos a kisfiam, és 5 hónapos terhes vagyok. Mi mindenképp kis korkülönbséget akartunk, szerintem a piciknek is jobb lesz, és nekünk is. De azt el kell ismernem, hogy nehezebb a második terhességem így, hogy kisfiam lefáraszt rendesen. Fáj a hátam és a lábam, elég hamar kifulladok. Igyekszem minél többet pihenni, felpolcolni a lábam. Biztos lesznek cifra időszakok a kicsi születése után, de szerintem akkor is megéri a kis korkülönbség!
2012. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Az első terhességem nekem is problémamentes volt, a szülés is, ettől nem is félek annyira.De a kislányom rengeteg energiát igényel, és reménykedem, hogy a másodikkal könnyebb lesz.
2012. ápr. 24. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:

27 és 20 hó van a fiaim között.

3. terhesség nehéz volt a két kicsi miatt, nehéz volt nagy hassal pelenkázni, ellátni a kisebbiket. De mindent meg lehet oldani.

A két nagyobbik kb most kezd összenőni, hogy a középső is lassan két éves lesz.

Egyre többet elvannak együtt én meg babázhatok a legkisebbel. Bár a picurka egy áldás, amióta megszületett csak eszik-alszik-nézelődik. Sose sír, nem hasfájós, átalussza az éjszakát 3hetes korától... szóval vele nagy nyugalom van. A két nagy néha levágja a műsort, de hát ilyenek a gyerekek. Azért összegészébe nem olyan nehéz velük, mint amire számítottam. :)

2012. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!